Şimdi Ara

İşlemci soğutucusu hangi yönde olmalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar FX 4100 işlemcime Akasa Venom Pico işlemci soğutucusu aldım. 4.2 GHZ ye OC'ladım yalnız bi sıkıntı var fan normalde egzoz fana doğru üflemeliyken ya yukarı yada aşağı doğru takılabiliyor. Bende fanı yukarı taktım aşağı doğru yani ekran kartına doğru üflüyor. Buda 3-5 derece arttırdı ekran kartının sıcaklığını. şimdi kasama 2 tane fan alıcam egzoz fanı ve kapağa ekran kartının karşısına. Acaba bu işlemci fanının yönünü değiştirmeli miyim ? Bide tam yükte sesi oldukça fazla. Kasa fanı yorumları incelerken ok yönünde takmazsak sesin fazla olucağı yazıyodu. Ses bu yüzden mi fazla? Teşekkürler. Bu da resmi:
     İşlemci soğutucusu hangi yönde olmalı

• http://i.imgur.com/f6JB5R9.jpg?1
    resimdeki gibi takın fan kasanın arkasına doğru üflesin
    termal macununuz yoksa önce termal macun alın nasıl sürüleceğini bilmiyorsanız youtubede aratın
  • O resim İntel işlemciye takılı hali galiba. Benim AMD olduğu için öyle takamıyorum. Yoksa bende öyle takılıcağını biliyorum. Acaba aparat falan alıp oraya doğru döndürme şansım var mı? Yoksa yukarı mı daha iyi olur aşağı mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankebuttt -- 18 Temmuz 2015; 0:17:35 >
  • Arkadaşlar cevaplanmadı up up yok mu yardım edicek o yönde nasıl takarım.
  • Yani onun ayaklıklarını sabitlemek için olan aparatın dönmesi lazım yani her türlü takabilmen lazım bir soğutucuyu. İyi bir incele derim. Fotosunu atabilirsin ayak kısımlarının belki bir yorum yapabilirim
  • hocam şimdi fotoğraf çekemem çıkarmam lazım falan ama bu videodahttps://youtu.be/njr5gG0WoRI recep baltaş blizzard t2 mini takıyor o çengeli geçirirken fanı sağda tutabiliyor. ama ben geçirirken onu ya üstte yada altta tutabiliyorum. o çengeli sola doğru takmaya falan çalışsam orda ısı boruları var recep baltaş o ısı borularının arasından geçiriyor da benim öyle bir şansım yok.şimdi fanı alta çevirdim alttan havayı alıp yukarı üflüyor. en mantıklısı bu sanırsam. bi tane egzoz fan alıp hava tahliyesini gerçekleştirmem lazım. şimdi bu fan psu ya doğru üflüyor onda sıkıntı çıkar mı ? yukarda fan koymalık falan yer yok küçük kasa zaten. eğer aparat alıp bu fanı sağ tarafa getirme durumum varsa uygun aparat adı falan söylerseniz sevinirim. teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ankebuttt

hocam şimdi fotoğraf çekemem çıkarmam lazım falan ama bu videodahttps://youtu.be/njr5gG0WoRI recep baltaş blizzard t2 mini takıyor o çengeli geçirirken fanı sağda tutabiliyor. ama ben geçirirken onu ya üstte yada altta tutabiliyorum. o çengeli sola doğru takmaya falan çalışsam orda ısı boruları var recep baltaş o ısı borularının arasından geçiriyor da benim öyle bir şansım yok.şimdi fanı alta çevirdim alttan havayı alıp yukarı üflüyor. en mantıklısı bu sanırsam. bi tane egzoz fan alıp hava tahliyesini gerçekleştirmem lazım. şimdi bu fan psu ya doğru üflüyor onda sıkıntı çıkar mı ? yukarda fan koymalık falan yer yok küçük kasa zaten. eğer aparat alıp bu fanı sağ tarafa getirme durumum varsa uygun aparat adı falan söylerseniz sevinirim. teşekkürler.

İşte hocam bende de coolermaster soğutucu var ve gayet rahat bir şekilde yapabiliyorum, bence sizdeki soğutucuya sahip birini buradan bulup sorun isterseniz. Açıkcası Ek bir aparat olmadan onu sağa çevirebilmemiz gerekiyor düz mantıken.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.