Şimdi Ara

İşlemci Soket Tipi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
5.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ilk kez ben bir işlemci değiştireceğim işlemci almak istiyorum ama ararken farklı farklı soket tipleri ile karşılaştım ve ben soket tipinin ne olduğunu bilmiyorum.Soket tipim ney nasıl öğrenebilirim.Anakartım MSI, İşlemcim AMD Sempron(tm) Processor 3000+ 1.61 GHz (Şu an takılı olan) belki bunun soket tipini biliyorsunuzdur ondan söylüyorum her anakartınki değişiyor değilmi çünkü sonuçta yuvalar farklı farklı...

• Soket islemcinin oturdugu yerdir. simdi senin islemcin 1.61 olduguna gore 939 olmasi lazim. 939 a 4 yildir islemci uretilmiyor...
    Her anakartin soketi degismez fakat yenilendikce soket tipini islemci ureticileri degistiriyor.
    Sen islemcini maksimum 4800+ x2 939 ile yada opteron serisi 939 soket bir islemci ile degistirebilirsin fakat bu islemcilere verecegin paraya makineni full degistirirsin haberin olsun
  • o zaman ben yeni bir anakart alıp bilgisayar mı toplayayım?
  • iyi olabilir... daha mantikli olacaktir. maddiyat olarak hem daha hizli hemde daha performansli olmasi kesin(sata2 portu + pci-e 2.0 + vs vs)
  • Hocam benim de Core İ5 2.40GHZ 8 GB DDR3-500GB 15.6 DVDRW 204 8 MB GT bu anakartım yandı ve anakart araştırıyorum ama soket tipi falan bende bu konuda takıldım nasıl bakıcağima

Anakart modelimde A15HC Main board rev 2.1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 13ldmr -- 26 Aralık 2013; 23:26:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 13ldmr

Hocam benim de Core İ5 2.40GHZ 8 GB DDR3-500GB 15.6 DVDRW 204 8 MB GT bu anakartım yandı ve anakart araştırıyorum ama soket tipi falan bende bu konuda takıldım nasıl bakıcağima

Anakart modelimde A15HC Main board rev 2.1

senin bilgisayar laptop olduğu için aynı model gerekirancak servisinden bulursun dostum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.