Şimdi Ara

Islemcide ani ısınma!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
1.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 4770k islemciyi coolermaster 412s sogutucuyla kullanıyorum. prime 95 testinde önceleri 74 75 gibi seyrediyor ısı. sonra 5 dakika sonra başka bir test başlayınca prime 95 içinde sıcaklık 85 86. diyince kapatıyorum. islemciyi gaming 5 anakart oc genie ile 4000 mhz ye overclock etti. o halde kullanıyorum. hatta prime 95 de bir test var small fft açar açmaz 94 görüyor açmam la kalamam bir oluyor. kasa önünde arkasında ayrıca fan var. kasa açık kapalı fark etmiyor. hepsini anladimda açar açmaz nasil 90 görür. macun değiştirdim yine aynı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Player ONE

4770k islemciyi coolermaster 412s sogutucuyla kullanıyorum. prime 95 testinde önceleri 74 75 gibi seyrediyor ısı. sonra 5 dakika sonra başka bir test başlayınca prime 95 içinde sıcaklık 85 86. diyince kapatıyorum. islemciyi gaming 5 anakart oc genie ile 4000 mhz ye overclock etti. o halde kullanıyorum. hatta prime 95 de bir test var small fft açar açmaz 94 görüyor açmam la kalamam bir oluyor. kasa önünde arkasında ayrıca fan var. kasa açık kapalı fark etmiyor. hepsini anladimda açar açmaz nasil 90 görür. macun değiştirdim yine aynı

O tuşla ya da otomatik olarak yapılan overclocklar işlemciye gerektiğinden fazla voltaj vererek normalden fazla ısı oluşmasını sağlar. OC işini manuel yapıp voltajı düşürerek tekrar deneyin. 4 ghz için o değerler iyi değil.

Bir dakika işlemci soğutucu olarak ne var? Stok fansa normal.

• quote:

Orijinalden alıntı: Umut Mert Bey

quote:

4770k islemciyi coolermaster 412s sogutucuyla kullanıyorum. prime 95 testinde önceleri 74 75 gibi seyrediyor ısı. sonra 5 dakika sonra başka bir test başlayınca prime 95 içinde sıcaklık 85 86. diyince kapatıyorum. islemciyi gaming 5 anakart oc genie ile 4000 mhz ye overclock etti. o halde kullanıyorum. hatta prime 95 de bir test var small fft açar açmaz 94 görüyor açmam la kalamam bir oluyor. kasa önünde arkasında ayrıca fan var. kasa açık kapalı fark etmiyor. hepsini anladimda açar açmaz nasil 90 görür. macun değiştirdim yine aynı

O tuşla ya da otomatik olarak yapılan overclocklar işlemciye gerektiğinden fazla voltaj vererek normalden fazla ısı oluşmasını sağlar. OC işini manuel yapıp voltajı düşürerek tekrar deneyin. 4 ghz için o değerler iyi değil.

yukarıda yazdım coolermaster 412s.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Umut Mert Bey

quote:

yukarıda yazdım coolermaster 412s.

Hmm ... O zaman dediğim gibi oc u manuel yaparak deneyin ve voltajı düşürün.

• ben overclocktan fazla anlamam ancak kullandığın soğutma gayet iyi macunu da değiştirmişsin bu durumda olması gerekenden fazla overclock yapıldığı seçeneği kalıyor başka ne olabilirki
  • voltaj düşürdüm 4000 mhz de overclocklu. sıcaklık yüksüz 39 larda dolanıyor. ama prime 95 ilk 5 dakika 75 lerde sonra bir anda 90 görüyor. herkez böyle mi görüyor bu testte.

• ısı degerlerınız ıslemcınız ve soğutucunuzla beraber dusunur ısek prıme 95 testı ıcın gayet normal değerlerde.
    100 hatta ustu bıle olabılır.
    bu arada etken soğutma ve voltaj olduğu gıbı prime 95 versionları ilede alakalıdır.

ayrıca tam bır tur yanı 15-16 dakıla yaptırın prıme 95 testini ayrıca version
    p95v281.win64
    kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 21 Ocak 2015; 15:55:18 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.