Şimdi Ara

işlemciye o.c

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • intel core i5-3330 3.00GHz işlemcim var ve çok az daha performansa ihtiyacım var. bu işlemciyi o.c leyebilirmiyim, nasıl yaparım, ne kadar performans artışı olur ve çok fazla ısınma sorunu yaşarmıyım ? yanıtlayanlara şimdiden teşekkür ederim.

• eğer anakartın z77 olsaydı olabilirdi ama zannetmiyorum i5 3330'un yanına onu almış olacağını. öyle olsa bile çok az oc olurdu ve ciddi bir fark oluşturmazdı. performansa nerede ihtiyacın olduğunu söylersen ona göre birşeyler önereyim.
  • Darklord Sauron kullanıcısına yanıt
    birkaç sağlam grafikli oyunda işlemcim şuanki haliyle zorlanıyor. performansını bu yüzden artttırmak istiyorum ne kadar artacağı önemli değil 0.1 GHz bile hiç yoktan iyidir. GPU-Z , HWMonitor , setfsb indirdim tam girişicektim clock generator ismini bulamadım anakartımın (Asus P8H61-M LX3 PLUS R2.0). Umarım o.c ye elverişlidir de ben ismi görememişimdir. Önereceğin herşeyi yapmaya hazırım yeter ki işlemcinin performansını az buçuk arttırayım.
  • setfsb senin sistemde çalışmaz çünkü artık fsb hızı yerine bclk hızı kullanılıyor. ilk core i serisinden itibaren bu böyle, seninki 3. nesil core i serisi.

h61 chipsette çarpan artıramazsın. bios'ta bclk ayarı var mı bilmiyorum eğer varsa 105'e kadar yükseltirsen 150 mhz falan artırabilirsin.

gelelim ihtiyacına,
    oyun oynarken arka planda görev yöneticisini açık bırakıp oyun sırasında simgeye indirerek işlemci kullanım geçmişine bak. eğer tepe yapmamışsa işlemciye oc yapmana gerek yok.

ekran kartı nedir?
    Benim biraz grafik takıntım vardır oyunu highdan aşağıda oynayamam piksel gördükçe ya da oyunda anlık takılmalar olsa bile sinirleniyorum :) işlemci %90-95 lerde gidip geliyor ve oyun arada takılıyor. Ekran kartım radeon 7850.
  • hanrypoter H kullanıcısına yanıt
    7850'nin ultra'da açabileceği oyunların o işlemciyi zorlamaması lazım. kaldı ki oyunları ultra'da oynamak fps azalttığı için işlemci yükünü azaltır, oynadığın oyunlarda optimizasyon problemi olmalı.

overclock için yapabileceğin şeyleri bir önceki mesajda söyledim. illa işlemci performansı istiyorsan ikinci el 3770 alırsın. yalnız forumda fx 8320 işlemci yanına gtx 780 kullananlar varken o işlemcinin 7850'ye problem oluşturmaması lazım.
    7850 de o.c li fakat sonuçlar ortada görev yöneticisinden de bakıyorum işlemci zorlanıyor malesef :/
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.