Şimdi Ara

İSMEK Yedek Öğrenci Olmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, aranızda daha önceden İSMEK kurslarına yedek öğrenci olarak gitmiş olanlar var mı? Geçen gün tesadüfen sabah karşı 4 gibi bir kontrol ettim yakınlarım da Genel Muhasebe kursu kayıtlarının açıldığı gördüm. Biraz bakındıktan sonra başvuru yaptım. Bölümün Kontenjanı 13 kişiydi. Ben ilk gördüğüm de 17 kişi falan başvurmuştu galiba tam hatırlamıyorum. Ertesi gün bile başvuru sayısı 20 kişiydi, şu an tabii 25'leri gördü. Tam olarak kaçıncı yedek olduğumu göremiyorum, başvuruda Yedek Öğrenci yazıyor. Bazı arkadaşlar farklı bölümlere 40. yedekten girdiğini söylüyorlar. Veya kurslar başladıktan sonra çoğu kişinin bıraktığını söylüyorlar. Sizce girebilir miyim ben bu kursa? Şansım var mı?

• Yapay Zekanın Yanıtı

İSMEK Yedek Öğrenci Olmak

İSMEK'te bir kursa başvurup yedek konumuna düştüyseniz, belirli koşullar altında kursa katılma fırsatınız olabilir.

İSMEK Yedek Katılımcı Nedir?

İSMEK yedek katılımcı, bir kursa başvuran ancak kontenjanın dolması nedeniyle kursa katılamayan kişidir. Yedek katılımcılar, kontenjan açılması veya asil öğrencilerin kaydını sildirmesi durumunda kursa dahil olabilirler.

İSMEK Yedek Sırası Gelir mi?

İSMEK yedek sırası, başvuru yapılan kursun türüne ve kontenjan durumuna göre değişebilir. Bazı kurslarda yedek sırası bulunurken, bazılarında bulunmayabilir. Yedek sırası olan kurslarda, yedek öğrenciler belirli bir sıraya göre kursa dahil edilirler.

İSMEK'te Yedek Olmak

İSMEK'te yedek olmak için başvuru sırasında "Yedek Katılımcı Olmak İstiyorum" seçeneğini işaretlemelisiniz. Yedek konumuna düşmeniz halinde, kursun başlangıcından eğitimin sonuna kadar yedek listesinden takip edileceksiniz.

Yedek Katılımcıların Hakları

Yedek katılımcılar, asil öğrencilerin haklarına sahip değildirler. Kursa dahil edilmeleri, kontenjanın açılmasına veya asil öğrencilerin kaydını sildirmesine bağlıdır. Yedek katılımcılara kurs ile ilgili herhangi bir bilgi veya belge verilmeyebilir.

Önemli Not:

İSMEK yedek öğrenci olma süreci ve koşulları zaman içinde değişiklik gösterebilir. Güncel bilgiler için İSMEK'in resmi web sitesini veya kurs merkezlerini ziyaret etmeniz önerilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet

Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.