Şimdi Ara

İstanbulda Trafiğinde en AZ yakan DİZEL???? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
12.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • imzamda ki aracımla istanbul içinde 40-50 km ortalama hız ile 5,0-5,5 litre yakıyorum (araç bilgisayarı) istanbulda köprü trafiğine hemen hemen hiç girmemeye çalışıyorum. Karşı yakaya geçersem de yolun boş olduğu saatleri tercih ediyorum adam akıllı köprü trafiğine girsem sanırım 6-7 litre arası rahat yakar. Uzun yolda 110 km cc ile 100km mesafeyi 4,3 lt olarak gittim araçta tek kişi var klima 22 derecede otomatikte
  • Symbol'ü sattım yeni dizel alacağım, gezmediğim araç markası ve bayi kalmadı. Tüm ibreler tekrardan Symbol dizeli gösteriyor. Yakıt ekonomisi yönünden gerçekten 1.5dci motorlar çok tutumlular.
    Ben İstanbul içi bir depo ile (ışık yanınca enfazla 40km gitmek şartıyla) ort. 900km , ş.dışında 1100km ye kadar gidiyordum. C3, Rio, Polo, Linea, Clio G.T, 206+, Yaris, Yeni Aveo gibi araçların hepsine baktım ve bu değerleri fiilen yakalayamadıklarını anladım.

Şimdi ben hangi aracı alayım? (Sadece yakıt ekonomisi amaçlı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dhkn -- 12 Mayıs 2012; 9:42:05 >
  • polo 1.2 tdi bluemotion
    Aveo
    Linea
    Symbol
    Clio
  • Polo hariç digerlerini inceledim. Fiili kullanimda hiçbiri Symbol kadar ekonomik görünmüyor.

1.3 multijet Aveo ve Linea'da var ancak 1.5dci'den fazla yakiyorlar.

Polo 1.2 TDİ ' in 3 silindir olması sebebiyle kalkış ve düşük devirdeki toparlayamamasi ve buna bağlı olarak fazla yakması düşünülürse ibreler yine symbol'u gösteriyor. Üstelik 2013'te kasa değiştirecek olmasına rağmen.

Renault haric diger markalarin bayilerinden çıkarken "yok bu uygun degil" kanaati oluştu.

İncelediğim araçlar:
    Yeni Aveo S/S,
    C3, 206+,
    kia Rio,
    fabia,
    symbol 1.2 LPG,
    dacia logan,
    yaris..

Başka tavsiyeniz varmi? Yoksa gidip Symbol expresion 1.5 dci 65bg alacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dhakanuysal

Polo hariç digerlerini inceledim. Fiili kullanimda hiçbiri Symbol kadar ekonomik görünmüyor.

1.3 multijet Aveo ve Linea'da var ancak 1.5dci'den fazla yakiyorlar.

Polo 1.2 TDİ ' in 3 silindir olması sebebiyle kalkış ve düşük devirdeki toparlayamamasi ve buna bağlı olarak fazla yakması düşünülürse ibreler yine symbol'u gösteriyor. Üstelik 2013'te kasa değiştirecek olmasına rağmen.

Renault haric diger markalarin bayilerinden çıkarken "yok bu uygun degil" kanaati oluştu.

İncelediğim araçlar:
    Yeni Aveo S/S,
    C3, 206+,
    kia Rio,
    fabia,
    symbol 1.2 LPG,
    dacia logan,
    yaris..

Başka tavsiyeniz varmi? Yoksa gidip Symbol expresion 1.5 dci 65bg alacağım.

ben dacia logan derim ama symbol ile birebir değil ya symbol al yada dacia logan derim kardeş

• Symbol alacagınıza c3 alın. Dua edersiniz bana sonra ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.B.R.O

Symbol alacagınıza c3 alın. Dua edersiniz bana sonra ;)

C3'ü kullandım, süspansiyonu güzel fakat Citroen markasının bir azizlik yapmasından korktuğumdan, bu firmaya ait bir aracı ciddi ciddi düşünemiyorum bir türlü.

Bugün Polo 1.2TDI Trendline test ettim ve şu kanaatleri edindim;

Motor Gücü:
    3 silindirli 1.2 turbo dizel motorun gaza basıldığında tepkimesi ilkönce çok zayıf, epeyce düşünüyor ancak 2-3 sn.sonra birden ataklaşıyor, bence motoru yeterli.

Motor Sesi:
    Düzük hızda rahatsız edici homurdanma var. 50 den sonra ve yüksek viteste sorun yok.

Kavrama:
    Debriyajı bırakıp kalktığınızda aracın kavrama sisteminde bir kasıntı dikkat çekiyor. Bununki, VW'nin klasik kavrama sistemi sertliğine bağlı kasıntıdan biraz daha fazla.

Süspansiyon:
    Yeteri derecede iyi.

Ekonomi:
    Yol bilgisayarı olmadığından ölçemedim.

Direksiyon:
    Elektrik takviyeli hidrolik olduğundan yeterince yumuşak.

Diğer iyiler:
    Ses sistemi, klimanın soğutması, koltukların rahatlığı.

Kötüler:
    İç hacim basık ve arka diz mesafesi dar geldi. Kalkışta ve düşük hızlarda motoru kasıntılı çalışıyor hissi var.

Son fiyatı opak renkte 38.000'e bıraktılar, Mez'in stoğunda 1 beyaz 1 m.gri var.

Genel fikrimi sorarsanız, belki güleceksiniz ama her yönden Symbol'ü tercih ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dhkn -- 15 Mayıs 2012; 0:23:35 >

• bende 2008 corsa 1.3cdti var ve 2 ayda bir istanbula gidip geliyorum. izmirde yaşıyorum şehir içi ortalama 5lt yakıyor ama şehirler arası yolda en son hesapladığımda 4.3 lt yakmıştı ki bu 4.3lt yaparken araba istanbula 4yolcu ve bagaj dolu dönüşte boş gedim. gidişte 45lt depoyla tam 900km yaptı ve tekrar mazot alıp hesapladığımda ortamalası 4.3 çıkmıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayram1599

bu forumlarda bilmem kaç tane tüketim konusu açılmıştır. herkes sallamıştır oralarda. demekki otomobili kimsenin yok burada. laf olsun diye yazılıyor.

hocam aynen katılıyorum, ama bırak otomobili bence yazanlar arasında ehliyeti olayan bir sürü user var
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.