Şimdi Ara

İstanbulda Trafiğinde en AZ yakan DİZEL???? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
12.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bayram1599

corolla dizel mmt. 8,5 litre. gerçek kullanıcı değeri. mevsim kış ve sabah akşam köprü trafiği koşulları. 90 bin km dir böyle.

zaten istanbul şehiriçinde 7-8 den az yazan, sallıyor bilmem neresinden !!!

Aynen hocam çevre yolcular tünemiş yine buraya.
  • bu forumlarda bilmem kaç tane tüketim konusu açılmıştır. herkes sallamıştır oralarda. demekki otomobili kimsenin yok burada. laf olsun diye yazılıyor.
  • clio grand tour 1.5'i teslim alalı bugün bir hafta oldu. geçtiğimiz 6 günde 265 km yol yaptı istanbul içinde ve bilgisayara göre ortalama 6 litre yakmışız şu ana kadar tamamı istanbul içinde ve genelde trafikte. araba kullanıldıkça düşeceği belirtiliyo, göreceiz bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TSForever

C3 1.4 70 hp e-hdi Şehir içi 3.6lt Şehir dışı 3.2 lt

Polo Bluemotion Şehir içi 4.1lt Şehir dışı 3.0 lt

c3 4 silindir, normal insan motoru var en azından
    Bluemotion 3 silindir, tır tır motoru koymuşlar:)
  • Ben kafadan atma yazmıyorum.
    2010 Symbol 1.5dci 65bg ile şehir içi ort. 5Lt, şehir dışı 4.1Lt yakıyorum. Ş.dışı 90km clişmitini aşmaz isem 1 depo (45lt) ile 1150km yapıyorum.

Şimdi aracımı yenilemek istiyorum ancak bundan daha az hangisi yakar onu araştırıyorum.
  • 4-5lt yakanlar şehiriçinde nasıl beceriyor valla imreniyorum.

Astra dizel aracım istanbul trafiğinde temizinden 7lt/100km ortalama tüketimi var.

Şehiriçi fabrika verisi 4.9lt bu arada
  • istanbul trafiğinde az yakmak istiyosan sabah 7den önce işte olucan akşam 8 den sonra eve gidicen :)
    yoksa orda yazan 3-4-5 lt /100km verilerini hayatta yakalayamazsın :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: jac0B0

istanbul trafiğinde az yakmak istiyosan sabah 7den önce işte olucan akşam 8 den sonra eve gidicen :)

+1

dci motorlar bile 5.5-6ltlere çıkıyor trafik yüzünden. Normal trafikte 5ltyi pek geçmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayram1599

bu forumlarda bilmem kaç tane tüketim konusu açılmıştır. herkes sallamıştır oralarda. demekki otomobili kimsenin yok burada. laf olsun diye yazılıyor.

aynen katılıyorum, hatta bu forumda yazanların en az yarısı ehliyet alacak yaşta değil. geriye kalanlarında büyük çoğunluğu aracına o kadar tapıyorki katalog degeri 11lt (otomatik vites) araçlara bile utanmadan ben şehir içi 8 lt yakıyorum istanbul içi diyebiliyor. lpg li araç kullananlarında zaten % 90'ı kilometrede 20 kuruş şehir içi yakıyor iyi ki maliyeciler bizim foruma takılmıyor yoksa yakıt fiyatları en az % 50 zamlanır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werty_tr -- 6 Mayıs 2012; 23:38:44 >
  • Arkadaslar en az yakan dizel hangisi?

Yeni arac alacagim yardim lutfen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bayrampaşa- hadimköy gidiyorum ben de hesapta şehiriçi. trafiğe ters temden yolun büyük çoğunluğunu 80-120 arası gidiyorum. manuel vites 7.1 gösteriyor yol bilgisayari. lpg olarak da 8 lt yakiyor.

varmi bi terslik
  • quote:

Orijinalden alıntı: dhakanuysal

Arkadaslar en az yakan dizel hangisi?

Yeni arac alacagim yardim lutfen.

polo 1.2 TDI bluemotion bu konuda oldukça iddaalı bir test sürüşü yapıp kendiniz deneyin isterseniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werty_tr -- 7 Mayıs 2012; 8:57:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jac0B0

istanbul trafiğinde az yakmak istiyosan sabah 7den önce işte olucan akşam 8 den sonra eve gidicen :)

iş yerinde kal o zaman "0" yakarsın:)
  • Az kullanırsan az, çok kullanırsan çok yakar.Arabalarin hepsi böyledir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TSForever

C3 1.4 70 hp e-hdi Şehir içi 3.6lt Şehir dışı 3.2 lt

Polo Bluemotion Şehir içi 4.1lt Şehir dışı 3.0 lt

Şehiriçi bu değerler imkansız

istanbul kadıköy göztepe - çengelköy natayolu arası POLO BLUEMOTION ile şehiriçi 6.5-7 yakıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sgartel -- 10 Mayıs 2012; 12:22:38 >
  • Tek kriter az yakmasiysa polo Bluemotıon.
  • kadıkoyde oturuyorum şu an ortalama hızım 17km... ortalamam 5.2lt de

en sıkışık trafikte kışın maksimum gördüğüm 6.5lt

1.5dci 65hp araç 1240kg
  • birkaç marka verelim
    1.3multijet
    1.2tdi
    1.4 ehdi
    sen birini seçer alırsn.
  • her türlü 1.5 dci ağlatır yakıtın cimrisi bizde dacia logan mcv var ve az yakıyor onun için renault motoru al derim 1.5 dci yada 2.0 dci

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeREli 34 -- 10 Mayıs 2012; 16:10:29 >
  • 1.4 tdci 68bg fiesta kullanıcısyım 2 hafta oldu aracı alalım 5.3l ortalama yakıyor
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.