Şimdi Ara

İşyerimiz İçin Bilgisayar Çözümü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yakın zamanda biraz daha büyüteceğimiz bir geri dönüşüm işletmemiz var ve bununla ilgili olarak bilgisayar ve internet altyapısını da düzenli hale getirmek istiyorum ama bununla ilgili olarak sizden fikir almak istiyorum. Şimdi aşağı yukarı 5-6 bilgisayar olacak ve bunların ortak bağlı olduğu, sunucu benzeri bir yapıyla birbirine bağlı olmasını istiyorum ama bunlar gerekirse yerel değil de Microsoft bulut hesabında falan olması gerektiğini düşünüyorum. Bununla beraber örnek veriyorum bir e-posta hesabını 3 kişinin de kontrol ettiğini düşünün ama mesela ben dışarıda gezerken bakıp gereksiz diye sildim veya yanıtladım falan... Yaptığım işlemler senkronize şekilde çalışsın istiyorum. Bir de aklıma şu geldi, eskiden bir zincir markette çalışmıştım, oradaki her şubede bir bilgisayar var, o bilgisayar da uzakta bir tane pcye bağlı ve oradan işlem görüyor falan, böyle de bir şey olabilir. Ana bilgisayara bağlı kalıp işlem gördürmek gibi...

Bu türden bir ihtiyacımı karşılamam için kısacası ne türden şeyler edinmem, ne yapmam ve nasıl bir altyapıyla çalışmam gerekir hem pratik hem de makul maliyetli olarak?

• Mail konusunda şöyle bir tavsiyem var sunucum yok statik ıp yapılmamış ise. Bir mail aç onu yönlendirme yap yada uygulama içersinden ekle tüm herkese gitsin o mail ...
    diğer yanıtın ise storageye ihtiyacın var yada bir masaüstü kasasını ftp gibi kullanabilirsin ama statik ıp mutlaka olucak fazla bilgisayar ve şube gibi bişey olmadığı için domain yapısını tavsiye etmioyorum zira astarı yüzünü geçer.Tam olarak ne kullanacaksın bunda
  • Siz tam olarak ne kullanacaksiniz.eger herkes bireysel pc kullanacak ise şöyle yapin.kullanici adedi kadar mini pclerden alin.dell hp lenovo asus gibi markalardan.bir 16 port gigabit swich alin.birde ortak depo alanı icin qnap nas cihazi alabilirsiniz.bu dosyalara statik ip alirsaniz disaridan cep telefonu veya pc den ulasabilirsiniz.maillerde ise bir domain satin alip bilgisayarınıza pop3 olarak kurarsiniz.telefondan mailleri gorebilirsinuz fakat pcdeki gibi tüm mailler telefonumda gozuksun derseniz o isin maliyeti biraz artar.ama son 1 hafta10 günlük mailleri bu dedigim normal bir pop3 hesabinda gorebilirsiniz.veya ayrıca senkrinizasyon program lari oluyor bunun icin tel ile pcyi senkronuze ediyor.mutlaka antivirüs Programı alin.kaspersky gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jackal___61 -- 4 Ocak 2016; 22:51:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.