Şimdi Ara

İtopya'dan MSI 4060 Ti VENTUS 3X ekran kartlı sistem alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Görseldeki özelliklere sahip bilgisayarı almak istiyorum. İtopya'dan almak istiyorum çünkü axess'e 6 ay vade farksız taksit yapıyor ve diğer sitelere göre daha uygun gibi geldi. Hazır sistemin üzerinde birkaç değişiklik yaptım fakat ekran kartının Ventus modeli ve 8 GB olması aklımı kurcalıyor. 1080p'de sadece oyun oynamak amacıyla alacağım. Ekstra olarak rampage sıvı soğutucu da almayı düşünüyorum hepsi toplam 28 bine aylık 4,5'lik taksit halinde ödeyeceğim siz olsanız alır mıydınız? Tavsiyeleriniz nelerdir?

İtopya'dan MSI 4060 Ti VENTUS 3X ekran kartlı sistem alınır mı?ıtopya | gaming ürünler ve bilgisayar bileşenlerinin yeni dünyası
    BARAN KUS-CIKCIK TV/Intel Core i5 13400F/MSI GeForce RTX 4060 Ti VENTUS 3X 8G OC 8GB/16GB DDR4/480GB NVME M.2 SSD/Geforce RTX RayTracing PC |ITOPYA.COM
    https://www.itopya.com/baran-kus-cikcik-tvintel-core-i5-13400fmsi-geforce-rtx-4060-ti-ventus-3x-8g-oc-8gb16gb-ddr4480gb_h24654#kategori_20

• işlemci ile verilen soğutucuyu kullanırsın

güzel sistem

• Münebbih kullanıcısına yanıt

önceki sistemim 12400f'idi stok soğutucu yeteri kadar soğutmuyordu sürekli throttlestop'tan torbu modu kapatıp kullanıyordum. Ondan ötürü almak istiyorum. Ayrıca üst bölmeye ekstra fan almak yerine direkt sıvı soğutucu alma fikri mantıklı geldi. Hem işlemci için kule tipi soğutucu almam gerekmeyecek hem de ekstra fana para vermeyeceğim. Aklıma tek takılan ventus serisi oldu çünkü kimse önermiyor ama eski sistemimde 3060 ventus kullandım 2 fanlıydı ve çok memnundum hiç sorun çıkarmadı. 8 gb vram olması da 1080p'de sorun yaratmıyormuş araştırdığım kadarıyla o yüzden aklıma yattı açıkçası.

• Ventus lardan uzak dur.
  • run...rabbt kullanıcısına yanıt

Az önce başka bir arkadaşa aynısını yazdım. Ventusların kötü olmasının sebebi nedir? Diğer hazır sistemlerde genelde galax, zotac veya asus'un baz modelleri kullanılıyor. Onlardan farkı tam olarak nedir?

• ToranagaEren kullanıcısına yanıt
    Pcb komponentleri kalitesiz ve eksik diğer kartlara göre ventus lar da bir adet besleme var

Başka sistemlerde var fakat işlemcileri i5-13400f yerine ryzen 5 5600x. O sistemlerdeki ekran kartları ASUS GeForce RTX 4060 Ti DUAL OC 8GB ve GIGABYTE GeForce RTX 4060 Ti WINDFORCE OC 8GB

işlemciden kısıp bu ekran kartlarına yönelmek daha mantıklı bir seçenek sizce olur mu?

• ToranagaEren kullanıcısına yanıt

12gb vramli 7700 XT li sistem öneririm

Hocam bahsettiğiniz modeller tümü için geçerli mi ? 2şer yıl 4070Ti ve 3070 kullandım. (arkadaşım şuan 3070 kullanıyor.) hiçbir problemle karşılaşmadım.

Forumda 4070 için bir içerik var ama diğer modelleri için görmedim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.