Şimdi Ara

İzmir Belediyesi (Eshot) İkinci Hurda Harekatı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha öncede çakmur zamanında ikarus denen adi otobüsleri alınarak izmir hurdalıga çevrilmişti şimdide bu belediye başkanı aynı hatayı yaparak 2 sene içinde parçalanacak hurda BMC otobüsleri alarak bizim paramızı gene çöpe atıyorlar, bunu neden yapıyorlar merakda ediyorum,

30 yıldır çalışan Volvo otobüslerden alacaklarına,

bazı arkadaşlar BMC kaç para Volvo kaç para deselerde BMC 2-3 sene içinde hurdaya çıkacak Volvo 30 senedir çalışıyor izmirde,hangisi ucuza gelir,

zaten bakın BMC ler şimdiden dökülmeye başladı alırnır alınmaz, halkın parasını çöpe atanlarda nasıl hesap sorulur bilen varmı.

• aaa olur mu öyle şey, 2 3 yılda bir birisinin cebi dolacak her otobüs alımı sırasında, sırtını devlete yaslayanlar diyoruz bunlara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BaDRuLe

aaa olur mu öyle şey, 2 3 yılda bir birisinin cebi dolacak her otobüs alımı sırasında, sırtını devlete yaslayanlar diyoruz bunlara.

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cpt.Tsubasa

quote:

Orijinalden alıntı: BaDRuLe

aaa olur mu öyle şey, 2 3 yılda bir birisinin cebi dolacak her otobüs alımı sırasında, sırtını devlete yaslayanlar diyoruz bunlara.

+1

Alıntıları Göster
    Yeşil motor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barış Can

Yeşil motor?

Alıntıları Göster
    İzmir'de yaşıyorum,
    bu belediyeyi zere kadar savunmam (özellik metro fiyaskosu yüzünden) ama

bilgi olmadan yorum yapılmaz...

beğendiğiniz otobüslerin almak değil, işletmek pahalıdır...

günde yüzlerce km yapan araçların sarfiyatı, yedek parça, bakım vs masrafları bir kaç yıl içinde aracın satın alma maliyetinin çok üzerine çıkar...

ayrıca bırakında Volvo yerine Mercedes-Benz Türk veya BMC'nin cebi dolsun...
    Türk işçisinin çalıştığı fabrikası kazansın

• quote:

Orijinalden alıntı: Ph7.0

İzmir'de yaşıyorum,

günde yüzlerce km yapan araçların sarfiyatı, yedek parça, bakım vs masrafları bir kaç yıl içinde aracın satın alma maliyetinin çok üzerine çıkar...

ben de zerre kadar savunmam ama haklılık payın yok değil, haklısın hatta
    uzun süreçte bakım maliyetleri göz önüne alınmıştır herhalde...
    ve türk ekonomisi kazansın daha çok, daha iyi.
    sakaryalıyım, istanbulda yaşıyorum.
    bizim oturduğumuz konut kısmına da çok eski mercedesleri veriyorlardı hep, bu bayramda gittiğimde otockarın arabaları var idi.
    otokar da adapazarı-arifiye de bulunan bir fabrika, hatta askeri tank ihalesi dahi aldı devletten.
    para içerde dönsün, fabrikalar çoğalsın, gençlerden daha çok nitelikli işe girebilen olsun, bunu desteklemek lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: zurrani

quote:

İzmir'de yaşıyorum,

ben de zerre kadar savunmam ama haklılık payın yok değil, haklısın hatta
    uzun süreçte bakım maliyetleri göz önüne alınmıştır herhalde...
    ve türk ekonomisi kazansın daha çok, daha iyi.
    sakaryalıyım, istanbulda yaşıyorum.
    bizim oturduğumuz konut kısmına da çok eski mercedesleri veriyorlardı hep, bu bayramda gittiğimde otockarın arabaları var idi.
    otokar da adapazarı-arifiye de bulunan bir fabrika, hatta askeri tank ihalesi dahi aldı devletten.
    para içerde dönsün, fabrikalar çoğalsın, gençlerden daha çok nitelikli işe girebilen olsun, bunu desteklemek lazım.

Alıntıları Göster
    BMC daha alınır alınmaz dökülüyor acaba hangisi devlete zarar oluyor, türk işçisi önce adam olsunda adam gibi mal çıkarsın eger patronu çalıyorsa şikayet etsin, sizde hırsızları savunuyorsunuz burada yuh yani,
    volvo otobüsler tam tamına 29 yıldır çalışıyorlar daha arıza yapıpta yolda kaldıgını hiç görmedim ve sık sık parçada istemezler, bunu BMC firması volvo kamyon yaparkenki olaydan biliyorum türk insanımız yani BMC yedek parçası satanlar volvo arıza yapmadıgı için zarara ugradılar ve isyan ettiler şimdi bak sık sık arıza çıkaran mallar yedek parça satanların yüzünü güldürüyor türk insanı işte biz buyuz, adi mal alarak bizden aldıkları vrgileri çarçur edenelere kızacagımıza türk işçisi kazansın ya diyorsunuz önce adam gibi kalifiye adam çalıştırsınlar ve adam gibi ürün çıkarsınlar evin salonuna BMC koyarım be yeterki adam olsunlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Perefesör

BMC daha alınır alınmaz dökülüyor acaba hangisi devlete zarar oluyor, türk işçisi önce adam olsunda adam gibi mal çıkarsın eger patronu çalıyorsa şikayet etsin, sizde hırsızları savunuyorsunuz burada yuh yani,
    volvo otobüsler tam tamına 29 yıldır çalışıyorlar daha arıza yapıpta yolda kaldıgını hiç görmedim ve sık sık parçada istemezler, bunu BMC firması volvo kamyon yaparkenki olaydan biliyorum türk insanımız yani BMC yedek parçası satanlar volvo arıza yapmadıgı için zarara ugradılar ve isyan ettiler şimdi bak sık sık arıza çıkaran mallar yedek parça satanların yüzünü güldürüyor türk insanı işte biz buyuz, adi mal alarak bizden aldıkları vrgileri çarçur edenelere kızacagımıza türk işçisi kazansın ya diyorsunuz önce adam gibi kalifiye adam çalıştırsınlar ve adam gibi ürün çıkarsınlar evin salonuna BMC koyarım be yeterki adam olsunlar

Alıntıları Göster
    Son mesajınızda elle tutulur hiç bir şey yok. Tamamı dayanağı olmayan boş ithamlar ve karalama.

Tartışılacak konu var sanmıştım ama mesaj attığıma pişma oldum.

İyi akşamalar.

• quote:

Son mesajınızda elle tutulur hiç bir şey yok. Tamamı dayanağı olmayan boş ithamlar ve karalama.

İyi akşamalar.

Alıntıları Göster
    'Bence BeMeCe ' diye reklam vardı bi aralar bence mercedes e devam
  • quote:

İyi akşamalar.

körsen dayanak yok, etrafına bak bakalım volvomu bmc mi, sen bmc bin sana yakışır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan1989

'Bence BeMeCe ' diye reklam vardı bi aralar bence mercedes e devam

Alıntıları Göster
    istanbulda halk otobüsü olarak kullanılıyor bmc otobüsler hiç döküldüğünü görmedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahsilat makbuzu

istanbulda halk otobüsü olarak kullanılıyor bmc otobüsler hiç döküldüğünü görmedim

popüler semtlere mercedesler, diğer semtlere ise uzun körüklüler, döküntü otobüsler. bu mantığı bu yönetim bile değiştiremedi gitti.
    hatta popüler semtler için 10 dakikada bir otobüs kalkar, kenar semtler içinse saate bir otobüs kalkar.
    bu mantığı da son yönetim değiştiremedi gitti. bu konu belediye yönetimi için tam bir fiyasko. büyükşehir dahil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The souls migration

quote:

popüler semtlere mercedesler, diğer semtlere ise uzun körüklüler, döküntü otobüsler. bu mantığı bu yönetim bile değiştiremedi gitti.
    hatta popüler semtler için 10 dakikada bir otobüs kalkar, kenar semtler içinse saate bir otobüs kalkar.
    bu mantığı da son yönetim değiştiremedi gitti. bu konu belediye yönetimi için tam bir fiyasko. büyükşehir dahil.

Alıntıları Göster
    avrupa birliği belediye meclis yasasına karşı gelen izmire koca ban elbette biz kazanalım ama basamaksız klimalı otobüs alınması gerekiyor öyle ödenek geliyor alınan bmc nin geri kalan parası.....http://www.youtube.com/watch?v=48WGo7fvgIw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grup vitamin -- 10 Aralık 2009; 19:28:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: The souls migration

quote:

Alıntıları Göster
    BMC İzmirde üretilirken niye gidip Volvo alsın ki Belediye.Herhangi bir sorun çıktığında BMC'ye ulaşmak ve sorunu çözmek çok daha kolay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mech.Engineer -- 10 Aralık 2009; 19:26:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mech.Engineer

BMC İzmirde üretilirken niye gidip Volvo alsın ki Belediye.Herhangi bir sorun çıktığında BMC'ye ulaşmak ve sorunu çözmek çok daha kolay.

Alıntıları Göster
    bakımmı dürst bmc gibi döküntü ingiliz hurdasına devam yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: Perefesör

Genç, yaşın kaç ?
    Cezan bitince buraya yaz ki, ona göre cevap vereceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mech.Engineer

Alıntıları Göster
    İzmir belediyecilik yönünden ne yazık ki vasat durumda.Bir yağmur yağıyor yollar dereye dönüyor.İzmir bu belediyecilik anlayışını haketmiyor.

Herşeyi geçtim şu volvolar hala sapasağlam her sabah inadına volvo denk geliyor.Bozulmaz bu volvolar bende her gün toplamda 2 saat işkence çekerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: grup vitamin

bakımmı dürst bmc gibi döküntü ingiliz hurdasına devam yani

Alıntıları Göster

Ben kendimi bildim bileli varlar ki bir sıkıntı yaşamadım henüz.

Bir tek o markasını hatırlayamadığım 2 katlı otobüs 1 kere yolda kalmıştı ki hoş değildi, ki zaten döküntü duruma gelmişler

İzmir'de birçok yeni mercedes connecto otobüs var bu sevinelecek durum, ama gelin görün ki bazı yerlerde hala ikaruslar kol geziyor.

Ayrıca eski olmasına rağmen bu volvolar gibi sağlam olanı da yoktu, mercedes hariç. Belediyenin parasının çarçur edilmesine karşıyım, ucuz mal alacak kadar zengin değiliz...

• quote:

Orijinalden alıntı: _panzerschreck_

Ben kendimi bildim bileli varlar ki bir sıkıntı yaşamadım henüz.

Bir tek o markasını hatırlayamadığım 2 katlı otobüs 1 kere yolda kalmıştı ki hoş değildi, ki zaten döküntü duruma gelmişler

İzmir'de birçok yeni mercedes connecto otobüs var bu sevinelecek durum, ama gelin görün ki bazı yerlerde hala ikaruslar kol geziyor.

Ayrıca eski olmasına rağmen bu volvolar gibi sağlam olanı da yoktu, mercedes hariç. Belediyenin parasının çarçur edilmesine karşıyım, ucuz mal alacak kadar zengin değiliz...

Alıntıları Göster
    şuan çok gariptir citaro yani belediye otobüslerinin maybachı olan ödenek veriliyor sorun burada kepçe veriliyor halka conecto alınıyor citarolar ve ya volvo gibi üst segmen araçlar 400binlira

• quote:

Orijinalden alıntı: grup vitamin

şuan çok gariptir citaro yani belediye otobüslerinin maybachı olan ödenek veriliyor sorun burada kepçe veriliyor halka conecto alınıyor citarolar ve ya volvo gibi üst segmen araçlar 400binlira

Alıntıları Göster
    wowturkey.com
    İzmir trafiğinde kazaya karışan ESHOT-İZULAŞ otobüsleri
    http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=51356&start=0

internette gezinirken gördüm de 2 yılda ne kadar kazaya karışmış bu otobüsler böyle,
    Adamlar her kaza vb. gibi durumda konuya ilan etmişler, nerde ne olduğunu..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.