Şimdi Ara

Java Yazı Tipi (Font Type)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Eclipse ile masaüstü uygulaması geliştiriyorum...

Sorum şu ; Java üzerindeki TextField vs text editörlerinde "Terminal" yazı tipini kullanmak istiyorum. Keyfi olarak değil tabi. Yaptığım iş gereği sadece bu yazı tipinde düzgün görüntülenebilen özel karakterler var...

Ancak Javada bitmap tabanlı font tipleri gösterilemiyor. İnternette çok araştırma yaptım ama benim sorunumu çözebilecek uygun bir çözüm bulamadım. Eğer bu sorunla daha önce karşılaşmış biri varsa forumda , yardım istiyorum. Teşekkür ederim , hoşçakalın :)

• Terminal yazı tipinden kastın sanırım Monospaced Font'lar, yani her karakterin eşit en uzunluğuna sahip olduğu yazılar. Sanırım kod vs. gibi şeyler göstericeksin programında.
    Monospaced fonts for Java diye aratabilirsin Google'da, ben de biraz bakındım ve örnek olarak Courier New font'u Mac'lerde de Windows'ta da destekleniyormuş.

örnek link:
    http://stackoverflow.com/questions/11020978/monospaced-font-symbols-for-jtextpane
  • akyya kullanıcısına yanıt
    Benim görmek istediğim karakterler altını kırmızı ile çizdiğim özel karakterler... Sanırım siz başka bir şeyden bahsediyorsunuz... Yine de cevabınız için teşekkür ederim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asil_Sincap -- 9 Şubat 2015; 17:47:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asil_Sincap

Benim görmek istediğim karakterler altını kırmızı ile çizdiğim özel karakterler... Sanırım siz başka bir şeyden bahsediyorsunuz... Yine de cevabınız için teşekkür ederim :)

Hmm tamamdır, ben uygun monospaced font bulamadınız sandım, ama sizin aradığınız monospaced değilmiş.

http://docs.oracle.com/javase/6/docs/api/java/util/regex/Pattern.html

Şurada sanki \p ile olan kısımda özel karakterlerin yazımını anlatmış gibi geldi ama konuya hakim olmadığımdam tam emin olamadım, belki yardımı dokunur.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.