Şimdi Ara

JETTA MI CİVİC Mİ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
2.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Jetta civic e göre daha düzgün ve şekilli duruyor..
    Civic'in şekli, özellikle ön taraf kötü duruyor..
    Bunun dışında jetta dan geri kalır yanı yok ama artık vw ler eskisi gibi değil..
  • jetta da civic de iyi seçim ama tsi olursa jetta ağır basar. sağ ayağının altında senin emrini bekleyen 220 nm tork var.
  • civic daha bi kişilikli duruyo jetta golf passat kaRIŞIMI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azaz06 -- 5 Aralık 2006; 0:19:31 >
  • jettayı tsi almayacaksan civic al jetta alırsanda tsi al bence civic şekli ve içi daha güzel ama tsi deyince akan sular duruyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: sharkemre

forever jetta aslında bu iki aracın kıyas edilmesi bile yanlış civic çok basit duruyor jettanın yanında jetta tam bir makam otosu konforunda golf sportifilğinde ve passat genişliğinde neredeyse çok iyi bi araç kimse darılmasın civic teneke kalır bir wv in yanında jetta ala ama bide TSI olursa işte o zaman tadından yenmez

aynen sana katılıyorum.jettayla civic kıyaslanamaz çünkü jettanın dış görünümü,iç görünümü herşeyi süper bence ama civicin öle değil el frenini çekince kol çok havada duruyo vites desen çok açıkta kalmış dış tasarımı desen yerden çok yüksek.jetta çok oturaklı araba gerçekten.bence jetta 1.6FSI motorda çok iyi bu motordanda alsanız olur bence.
     JETTA MI CİVİC Mİ?

JETTA MI CİVİC Mİ?

• bende jetta derim ama yeni civic'i de bu kadar yabana atlıyalım bence..eskileriyle kıyaslanmaz çok güzel bi iç dizaynı var civic'in..ben sağlamlık açısından jetta derim zamanında ağır kaza geçirmiş biri olarak...
  • civicin vites kolu çok saçma olmuş birde güvenlikte honda bir vw kadar güven vermiyor benim tercihim jetta 1.6 fsi comfortline olurdu.
  • jetta +1
  • Bir arkadaş, bir ay kadar önce 2007 model sıfır km. Honda Civic (1.6 Elegance Otomatik Vites) aldı.

Araba henüz 500 km. yol yapmış iken çalışmamaya başladı. Örneğin sabah evden çıkıp arabasına biniyor; kontağı çeviriyor ama araba çalışmıyor. Birkaç kez tekrarlayınca servise götürdü. Serviste yakıt ve ateşleme sistemi ile ilgili bir parçasını değiştirdiler. Ancak, sonraki günlerde sorun tekrar baş gösterdi. Bunun üzerine tekrar servise gidildi, arabaya yeniden müdahale edildi (bu sefer parça mı değişti yoksa onarım mı yapıldı bilmiyorum).

Şimdilerde sorun ortadan kalkmış gibi görünüyor. Tabii büyük kısmı borçla karşılanarak 42.000 YTL'ye yakın para ödenmiş, gıcır gıcır arabada böyle sorun çıkması arkadaşın canını çok sıktı.

Bu sorun, bindebir olasılıkla ortaya çıkan bir sorundur da bizim arkadaşa mı denk gelmiştir yoksa yeni piyasaya çıkmış bu modelin böyle genel bir sorunu mu vardır, bilemiyoruz. Honda'nın güvenilirliği malumdur, bu nedenle kör talihin arkadaşa isabet ettiğini düşünüyoruz. Tıpta bile hata payı var; insan yapısı bir mekanizmada elbette ki hata olabilir. Önemli olan yenilenmiş modelde böyle genel bir hata olmaması.

Her ihtimale karşı, yeni Civiclerde böyle bir sorunla sıklıkla karşılaşılıp karşılaşılmadığını araştır. Tabii yetkili satıcılar ve servisler bu konuda birşey söylemezler. Genelde satış mekanları ile servis mekanları aynı yerdedir; Honda Plazalara gittiğinde servis kısmına da göz at. Bakalım içeride yeni Civiclerden var mı? Varsa ne sorunla gelmiş servise; kaporta mı, lastik değişimi falan mı? Ayrıca, tanımasan bile yeni Civic kullanan kişilere sor. Yolda görürsün bunlardan, bir kırmızı ışık süresinde bile camdan cama konuşulabilir.

Bir ölçüde, arkadaşın aklına Civic'i ben soktum sayılabilir. Ancak hem bu olaydan hem de arabayla bir-iki tur attıktan sonra biraz kafam karışmadı değil. Bir başka arkadaşım da geçen ay Focus Ghia aldı. Jetta'yı bilmiyorum ama bugün bana Civic mi Focus mu deseniz, tereddütsüz Focus derim.

Umarım kafanı karıştırmamışımdır...

• quote:

Orjinalden alıntı: evolution100

quote:

Orjinalden alıntı: 19can84

40 bin ytl yi 40 yılda bir kullanıcağınız donanimlara vereceğinize , arabanın konforuna emniyetine , dayanıklılığına verin, laguna, avensis veya vectra alın derim ben.

C segmenti hiç bir araç (diesel olmadığı sürece) 35 bin ytl den fazlasını haketmiyor.

niyeki vectra nın balonları açılmıyomuş..avensis 40 ytl ye minimum alırsın hiçbi özelliği olmaz laguna desen fransız malı...vw den şaşmamak lazım

aynen bende katılıyorum. vectranın ne kadar güvensiz olduğunu bizzat biliyorum. Avensis hoş ama 1.6 ve en düşük donanımlısı o fiyat hatta 1-2 milyar daha pahalı. benim arkdaşta yeni laguna 1.6 var. kesinlikle tavsiye etmiyor. motor çekmiyor diyor. yani yine performans sınıfta kalıyor.

Gelelim asıl konuya. jetta veya civic ikisi de bence çok hoş. civic in tasarımı göz alıyor ve çok güzel bir araç olmuş. motor performans ve yakıt tasarrufu üstüne kaymak...ama euro-N-cap'ta 4 yıldızda kalması büyük bir eksi.
    jetta da çok hoş araba. hem oturaklı hem sportif çizgileri göz alıyor. fsi veya tsi motor ikisi de oldukça performanslı ve yakıt konusunda yine cazip. donanımıda çok iyi. 2. eli kıymetli. sağlam ve oldukça da güvenli..
    ben euro-N-cap test verileri açıklanmadan önce civic derdim ama güvenlik çok önemli. hele ülkemizin yollarında mutlaka güvenliği ön planda tutmak gerekiyor.
    Tavsiyem: Jetta FSİ veya TSİ.. donanımı: midline veya comfortline.

• jetta
  • bence civic
    civic 1.6=125 hp
    jetta 1.6=102 hp-jetta 1.6 fsi ise 115 hp
    civic daha güçlügörüldüğü üzere ve bence civic'in tasarımı jettea'dan daha iyi
    hiç olmazsa kendine özgü bir tasarımı var ve jetta gibi önü golf,arkası passat içi de diğer vw grubu otomobillerinde olduğu gibi benzer değil
  • güvenlik diyorsan jetta almalısın.
    seri olsun istiyorsan civic almalısın.
    ama jetta daha oturaklı duuyor
  • Civic performans+Donanım+konfor+Karizma+sürüş keyfi+Dayanıklılık=honda civic başka söze gerek yok...Arabanın deposunun delinmesini istemiyosan eğer
  • ben civic derdim.

nedeni de motor kalitesi, ve orjinal dizaynı özellikle gösterge paneli.

jetta bildiğin standart alman dizaynı.

polosuda aynı,golfüde aynı, passatıda aynı,audiside aynı.

kaliteli olabilir ama bence sıkıcı.

bu arabaları bazen alman ordusundan birileri dizayn ediyor diye düşünüyorum askeri bir ciddiyet var dizaynlarında.

bu kötü bir şey değil tabi bazılarıda bunu seviyor ama ben oldum olası alman arabalarının dizaynlarını çekici bulmuyorum.
    ( mercedes-bmw hariç. onların hem dış dizaynları hem de iç dizaynları bambaşka)

hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 8 Aralık 2006; 21:52:14 >
  • civic

ama iki aracin da baz donaniminda direksiyondan kumanda muzik sistemi ve mp3 player yok bu garibime gidiyo..
  • Boradan bir japona geçerseniz büyük bir hata yapmış olursunuz.
  • Arkadaşım ben bu ikilemi yaklasık 2 hafta önce cok derin yasadım ve hatta hem VW hwm Honda kısmında tartısmaya actım.
    Biz 7 adet sirket arabası alacaktık ve 2 aracıda en az 2 gun süreyle denedik. Civic Elegance AT ve Jetta Midline AT
    Civic 125 bg lik motoru, genis görüs artısı ve ferah ic dizaynıyla farklı bir aractı. Donanımsal olarak ikisinde de ESP olmaması negatif bir özellikti ama Honda da cruise control o modelde standard sunuluyordu. Fiyat olarakda Jetta dan filo indirimi dahil 2000 ytl daha avantajlıydı.

Ancak bizler jetta da karar kıldık. Jetta daha bir sirket arabası gibi geldi. Ayrıca bizim icin daha sade olan ic dizaynı daha cok hosumuza gitti. Ekstra kol dayama ve park sensörü eklettik. Fakat aldıktan sonra birsey farkettik. Gece ic ışıklandırması. malum iş yerinde test ettigimiz icin hep gündüz vaktiydi belki hataydı ama atlamıstık bu unsuru. Fakat gece farkedince özellikle ben cok memnun kaldım.

Motor 102 bg zorlayacak derken özellikle tiptronik kullanımda düz vites kadar keyif ve performans verdigini gördük.

Eger patronumuz Golf u begenmis olsaydı aralık ayında gelecek ilk parti 7 adet 140 bg lik TSI motorlu Golf lerden alacaktık ama kısmet degilmis. Jetta da ancak subatda gelecegi icin bekleyemedik.Zaten vergisel nedenlerden bekleyemezdik.

Su anda 700 km de. Ilk fulledikten sonra 520 km yaptım ve tekrar fulledim. 130 ytl ye doldu depo. Nerdeyse 9 litre ediyor. Bilgisayar 9,7 gösteriyor genel ortalama. Yakıt sarfiyatından su ana kadar cok memnunuz.

Ayrıca Civic den cok daha islevsel bir bilgisayarı var. Benim kendi özel arabam 2006 BMW 3.16 ve ona özgü özellikler Jetta da var diyebilirim. Ayarlanabilir kapı otomatigi( tek basımda sadece sürücü tarafı acılması sonraki basımda diger kapılar), sürücü tarafını ayarlarken yolcu tarafındaki aynanın otomatik ayarlanması. Fasılalı halde iken hıza göre sileceklerin kendiliginden hızlanması, tek dokunusla sinyallerin 3 defa yanması, sileceklerin her durmasında farklı sekilde yüzünü cama dayaması gibi.

Yola tutunusu ve sessizligide cabası. Yolun sesini hic duymuyor gibisiniz.

Honda ile ilgili fazla birsey diyemeyecegim ama beni onda etkileyen motor gücü seriliği ve ferah ic dizaynıydı.

Simdiden alacagınız arac hayırlı olsun sizlere

• Arkadaşlar yaklaşık 48.000 YTL'lik bir bütçem var.

Jetta 1.6 FSI 115hp Comfortline Donanım (Sunroof + Metalik Renk)

veya

1.8 Honda Civic Executive arasında kaldım.

Bir de ek olarak Jetta TSI 140hp'lık model var.

Aracı bu ay alacağım, o nedenle Jetta vs. VW tartışmalarına çok girmeden bütçeye yönelik öneriler gelirse çok sevinirim, teşekkürler.
  • 1.4 TSI Jetta derim
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.