Şimdi Ara

kadın dediğin nasıl olmalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kadin dedigin guzel olacak arkadas. Soyle savurdu mu etegini, ruhun ruzgarina kayacak. Bacaklarin, ayaklarin, bilekten bagli ayakkabiya tutunan parmaklarin, seyrine doyamayacaksin. Bakimli olacak kadin dedigin. Saclari ipek, topuklari pembe, boynu ince, salindi zaman kugu gibi zarif olacak ve zarifliginin ortasinda bir hanimefendi barindiracak. Guzel olacak ama kasi, gozu, bacagi, iki meme ucundan once, sozu dogru, ruhu aydinlik olacak, guzelligi komple olacak. Korkmayacaksin gecenin bir vakti sol cenapta yuzunu gordugunde. Yeni bir kabus gibi yasamayacaksin gercegi de. Guzel olacak ama, aklini evde tutacak kadar da akilli.... Seni elinin tersiyle degil, avucunun iciyle kavrayacak... Bileceksin ki emin ellerdeyim, baskasi tutamaz beni boyle. Rahat olacaksin yaninda, cok konusmayacak, beynini didiklemeyecek kucuk kurtcuklarla. Siradan ve kabullenir yasamanin ne demek oldugunu sindirmis olacak icine. Asla satafat duskunu olmayacak. Dogum gunlerinde bir sicacik opucugun yerini, tek tas bir pirlantanin alamayacagini algilayacak kadar doygun olacak. Hatirlaman yetecek ozel gunleri, pahali bir hediyeyle savusturmadan. Sadeligin icinde farkedilir olabilmeyi, gosterisli kiyafetle bir tutmayacak. Durusu, oturusu, yuruyusu abartili degil, basit hic degil, sadelikten olusacak Kendini sus bebegi gibi ortaya atip, fingirdesmeyecek baskalariyla. Ekonomiden, politikadan, milli maclardan ve kulturelolaylardan haberiolacak. Bizi kim yonetir, nasil yonetir, demokrasi, monarsi, oligarsi nedir bilecek, saf hatun numarasiyla cahilligini guzelligiyle ortmeyeyeltenmeyecek. Gezip, eglenmesini bildigi kadar, pazar parasinikozmetige yatirmamasi gerektigini, domatesin, ekmegin, soganin, kiymanin kac para oldugunu bilecek. Cak cak telefonda konusup, "niye boyle fatura geldi hayret" diye laf ebeligine girmeyecek. Esini dostunu kollayacak ama ici vicik, vicik dedikodu yumaginin icinde kaybolmayacak. Marka duskunu, moda duskunu olmayacak kesinlikle... Takip edecek ancak yakisani sececek. Sokuk, paca boyu, fermuar dikmeyi bilecek, en ufak bir tamirat icin her seferinde terzi aramayacak. Elinden her is gelecek. Marifetlerini sadece seni elde ederken degil, seni elde tutarken de gosterecek ve tum bunlar icinden gelecek icinden, gostermelik olmayacak. Adamin siniri bozmayacak, tepesini attirmayacak, cinleri basina toplamayacak, korolasi dilini gerektigindeyutacak... Carsi pazar gormesini, sana don kulot almasini, gomlek ayakkabi numarani bilecek ve zevki seni giydirecek kadar yerinde olacak, kendisini giydirmeyi bildigi gibi. Orada burada dedikodu yapmayacak, laf tasimayacak, ayikla pirincin tasini durumlarina sokmayacak. Ortalik yerde kahkahalariyla sebepsiz cinlamayacak. Dekoltenin dozunu kacirmayacak ama siki sikiya da kendini ambalajlamayacak. Acik sacik olan elbisesi degil, sana olan ilgisiolacak ve bunu gosterebilecek medeniyeti... Onu bir kediyi sever gibi seveceksin yani basinda ve huzurla... Oyle 'cagirdim, gelmedin, gec kaldin, aramadin, sormadin, kiminleydin, hesap ver' yapmayacak. Sana yuregiyle guvenecek, inanclariyla sokulacak. Bilmem kimin sozune aldirmayacak, asla arkadaslarinin arkasindan konusmayacak, hele kufur hic etmeyecek Sinirini zorlamayacak, salya sumuk aglamayacak, kiytirik nedenlerden hir gur cikarmayacak. Sozu dinlenir, anlasilir olacak. Bir hatayi allayip pullayip abartmayacak. Gomleklerini o utuleyecek ve o gomlege hangi pantolon yakisir bilecek. Ama hayati giyim kusam ustune kurulmayacak.Uyum ve uyumsuzluk nedir bilecek. Bir kere, topuklu ayakkabiyla spor ayakkabinin ayrimini yapabilecek arkadas. Daga cikarken rugan ayakkabi giymeyecek. Hissettigiyle yaptigi sey arasinda ucurum olmayacak. Cesur olacak cesur. Seni seviyorum derken korkmayacak, baska seylerin arkasina gizlenmeyecek ve arkandan laf soyletmeyecek.... Kadin dedigin iyi sevisecek arkadas. Koyun gibi yatmayacak, kimil, kimil olacak yatakta. Aklini basindan alacak ama, aklini sadece bununla yormayacak. Delireceksin ama delirmen hastaliktan olmayacak. Uzaniverdi mi yanina boylu boyunca, gogsunde atan kalbinin yerine koyacaksin kendini, ruhunu, her seyini. Asksiz yatmayacak yataga ve sen bunu bileceksin. Kadin gibi kadin olacak kadin dedigin, citir cerez niyetine yemedigin. Bir gecelik degil, omurluk olacak omurluk. Yillara rehaveti degil huzuru tasiyacak. En seksi leydi olmayi da bilecek, hanim sultan olup sozunu gecirmeyi de.

• Yapay Zekanın Yanıtı

Kadın Dediğin Nasıl Olmalı: Kapsamlı Bir Kılavuz

Giriş

Kadınlar, toplumumuzun hayati bir parçasıdır ve çok çeşitli roller üstlenirler. İster anne, eş, ister iş kadını veya öğrenci olsunlar, her kadının benzersiz nitelikleri ve toplumumuza yapacağı katkıları vardır. Bu kapsamlı kılavuzda, dengeli, başarılı ve tatmin edici bir yaşam sürmek için kadınların sahip olması gereken temel nitelikleri inceleyeceğiz.

Fiziksel Sağlık ve Zindelik

Kadınlar, sağlıklarına özen göstermelidir. Düzenli egzersiz yapmak, sağlıklı beslenmek ve yeterli uyku almak fiziksel sağlıklarını iyileştirmeye yardımcı olur. Fiziksel olarak sağlıklı kadınlar, daha fazla enerjiye ve canlılığa sahip olur ve hastalıklarla mücadele etme olasılıkları daha düşüktür.

Zihinsel Sağlık ve Zindelik

Zihinsel sağlık da kadınlar için çok önemlidir. Duygularını yönetmek, stresle başa çıkmak ve pozitif bir bakış açısını sürdürmek kadınların zihinsel sağlığını iyileştirmelerine yardımcı olur. Meditasyon, yoga ve günlük tutma gibi uygulamalar zihinsel sağlığa katkıda bulunabilir.

Eğitim ve Kariyer

Kadınlar, eğitim ve kariyerlerine yatırım yapmalıdır. Eğitim, kadınlara beceriler ve bilgi sağlar ve işgücü piyasasında daha rekabetçi olmalarına yardımcı olur. Bir kariyer, kadınlara finansal bağımsızlık sağlar ve kişisel tatminlerini artırır.

Kendine Güven ve Özgüven

Kendine güven ve özgüven, kadınlar için temel özelliklerdir. Kendi yeteneklerine inanmak ve potansiyellerini gerçekleştirme arzusuna sahip olmak, başarı ve tatmin için gereklidir. Kadınlar, kendilerine ve kararlarına güvenerek engelleri aşabilir ve hayallerini gerçekleştirebilirler.

İletişim ve İlişkiler

Kadınlar, güçlü iletişim becerilerine sahip olmalıdır. Açık ve dürüstçe iletişim kurmak, sağlıklı ilişkiler kurmalarına ve sürdürmelerine yardımcı olur. Kadınlar ayrıca empati göstermeli ve başkalarının bakış açılarını anlamaya istekli olmalıdır.

Toplumsal Rol ve Katılım

Kadınlar, toplumlarında aktif rol almalıdır. Gönüllülük yapmak, siyasi konularda seslerini yükseltmek ve sosyal adalet için çalışmak, kadınların toplumlarına anlamlı katkılarda bulunmalarına yardımcı olur. Toplumsal katılım, kadınların bakış açılarının duyulmasını sağlar ve değişim yaratmalarına olanak tanır.

Sonuç

Kadın dediğin nasıl olmalı sorusunun tek bir cevabı yoktur. Ancak dengeli, başarılı ve tatmin edici bir yaşam sürmek isteyen kadınlarda bulunan bazı temel nitelikler vardır. Bu nitelikler, fiziksel ve zihinsel sağlık, eğitim, kariyer, kendine güven, iletişim, toplumsal katılım ve daha fazlasını içerir. Bu nitelikleri geliştirerek kadınlar potansiyellerini gerçekleştirebilir, toplumlarına katkıda bulunabilir ve anlamlı ve tatmin edici bir yaşam sürebilirler.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • şiii bu bahsettiğin yengen oluyo ha hooop aLoooo
  • bu konu daha önce açılmıştı (hep bunu yapmak istemişimdir)
  • Bakınız birini daha mutlu etmeyi başardık
    quote:

Orjinalden alıntı: hetfield

bu konu daha önce açılmıştı (hep bunu yapmak istemişimdir)
  • olum ,nerden aldin bu yaziyi?

saka maka hosuma gitti
  • hocam sen cenneteki huriden bahsetmişin
    öle bi insan varya söle onun için herşeyi yaparım herşeyi
    ama imkansızlarla uğraşmayı sevmem ama olurda allah hepimize nasip eder
    amin
  • hee onadn sonra butun millet senin karıya bakcaz off ne hatunmuş bee
    quote:

Orjinalden alıntı: ViRoUs
    Kadin dedigin guzel olacak arkadas. Soyle savurdu mu etegini, ruhun ruzgarina kayacak. Bacaklarin, ayaklarin, bilekten bagli ayakkabiya tutunan parmaklarin, seyrine doyamayacaksin.
  • karımın kapanmasını isterim
  • Benim olmalı,gerisi yalan olmalı
  • Türkiye'de kapanması şart tabii.Rusya,Almanya,Isviçre,Amerika....... ülkelerde en dekolte giyinse bile dönüp bakmazlar normal birşey.Bizim ülkedeki insanların ağzından salyalar akıyor.Yolda yürürken önümden bir kadın gidiyor bazen.Erkeklerin hepsi kafayı çevirmiş ona bakıyor.Şimdi tüm suç erkeklerde demiyorum ama diğer ülkelerde normal olurken bizim ülkede neden böyle?
  • quote:

Orjinalden alıntı: alonewolf

karımın kapanmasını isterim

+1
  • Yavrı gibi olmalı
  • quote:

Orjinalden alıntı: ZipiRR

quote:

Orjinalden alıntı: LORD_DIABLO

Türkiye'de kapanması şart tabii.Rusya,Almanya,Isviçre,Amerika....... ülkelerde en dekolte giyinse bile dönüp bakmazlar normal birşey.Bizim ülkedeki insanların ağzından salyalar akıyor.Yolda yürürken önümden bir kadın gidiyor bazen.Erkeklerin hepsi kafayı çevirmiş ona bakıyor.Şimdi tüm suç erkeklerde demiyorum ama diğer ülkelerde normal olurken bizim ülkede neden böyle?

sende haklısın valla , bende cok görüyorum öyle adamları , bu boyle gider ama genc'lerde oyle cunku

türk milletinin zaaflarından biride bu osmanlı neden çöktü sanıorsun derlerdi eskiden ama emin dedilim
    abaza milletiz

• ben boyle bi hatun bulayımda sen ole bakmaya git artık umurumda bile olmaz ama yazdığım gibi bi hatun olcak
    quote:

Orjinalden alıntı: NakkaSss

hee onadn sonra butun millet senin karıya bakcaz off ne hatunmuş bee
    quote:

Orjinalden alıntı: ViRoUs
    Kadin dedigin guzel olacak arkadas. Soyle savurdu mu etegini, ruhun ruzgarina kayacak. Bacaklarin, ayaklarin, bilekten bagli ayakkabiya tutunan parmaklarin, seyrine doyamayacaksin.

• ikinci baskı amma arayan elasını bulurmuş
    ben hep nasıl bir kadınla evlenecegim güzelmi olacak şöylemi olacak böylemi olacak diye bazıları dalaaaar giderim

kişisel yapısı
    ben kadınımın itatkar olmasını isterim benim sözümden çıkmaması lazım
    istedigim zaman istedigm elbiseyi giymeli (bu geceleyinde olablir gündüzleyinde olabilir)
    ben fasulye yesem o os..rabilmeli yani benim hissetdiklerimi oda hissetmeli beni annamalı

fiziksel özellikleri
    çok uzun olmasın yani benden uzun olmasın yanında gezerken utanırım çok kısada olmasın
    çok şişko olmaması lazım bazı zamanlarda kolayca kendini evirip çevirebilmeliyim , eger şişko olursa kolayca evirip çeviremem olaki altda kalırım mırtcıgım çıkar böyle olursa beni böcük gibi ezer şöyle kendisini rahatca gucaklayabilmeliyim kavrayabilmeliyim
    yüzü çok güzel olmasın hayatım boyunca onu takip edemem
    yani gözüm arkada kalmayacak kadar güzel olmalı (meltem cumbul kadar güzel olmasın)
    güzelligi bana yetmeli çok güzel olursa başka erkeklerden dolayı gözüm arkada kalır
    işde ben böyle kadın isterim o benim olmalı sadece benim olmalı o benimdir o benim kendimindir ancak (bunu düşünmek çok hoşuma gediyo)

amaaaan gene daldım getdim ve yazıyom işde aç tavuk rüyasında darı görürmüş

lütfen bu konuda bana kızdıgınız olursa söylemeyin avrat benim avrat degilmi gardaşım hayalda benim avratda benim onun için sesinizi çıkarmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi urfalı -- 24 Nisan 2005, 19:48:01 >

• güzel yazı ama bööle bir kadını haketmek için senin çok çalışman gerekli sen yan gel osman yatmıycaksın heralde bööle bir kadına bööle bir erkek olarak karşılık verebilirsin sen o kadına layık olabilecekmisin?
  • ben onu bi bulayım ona neler neler olurum ben sadece ben değil sanırıom bi çok erkekte aynı düşüncede olsa gerek
    quote:

Orjinalden alıntı: intangiblegirl

güzel yazı ama bööle bir kadını haketmek için senin çok çalışman gerekli sen yan gel osman yatmıycaksın heralde bööle bir kadına bööle bir erkek olarak karşılık verebilirsin sen o kadına layık olabilecekmisin?
  • rüya görme arkadaşım ne tamamen bööle olucak bi kadın bulabilirsin ne de bööle bir kadına layık bir erkek olabilir
    quote]Orjinalden alıntı: ViRoUs

ben onu bi bulayım ona neler neler olurum ben sadece ben değil sanırıom bi çok erkekte aynı düşüncede olsa gerek

güzel yazı ama bööle bir kadını haketmek için senin çok çalışman gerekli sen yan gel osman yatmıycaksın heralde bööle bir kadına bööle bir erkek olarak karşılık verebilirsin sen o kadına layık olabilecekmisin?

• işte olayın espriside orda ya öle bi kadın olmadığına göre bende ole bi erkek olamam

rüya görme arkadaşım ne tamamen bööle olucak bi kadın bulabilirsin ne de bööle bir kadına layık bir erkek olabilir
    quote]Orjinalden alıntı: ViRoUs

ben onu bi bulayım ona neler neler olurum ben sadece ben değil sanırıom bi çok erkekte aynı düşüncede olsa gerek

• arkadaşım böyle bir hatun yok olamaz , insanlık tarihinde bile bu özelliklere sahip bir kadın görülmedi , peygamber efendimiz bile kadınlar yüzünden evini terkedip inzivaya çekilmiştir bazen , yani onu bile kızdırıyorlarsa ,

bizim bulacağımız kadınlar neler yapmaz , adeta dünyamızı karartırlar neyse...

he ben ne isterim dersen mümkünse dilsiz olsun

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.