Şimdi Ara

KAFAYI YEMEK UZEREYİM,0 DIZEL B SEGMENTİ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
3.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Exxcrea

1.2 tdi polo, 1.4 tdci fiesta, 1.3 75 hp punto yu falan eledikten sonra geriye kalan mantıklı tercihler,

1.3 95 hp corsa
    1.3 95 hp aveo
    1.6 90 hp polo,
    1.6 90 hp fiesta

fiesta hem boyut olarak seçenekler arası en vasat olan model olması hem fiyat olarak elendikten sonra geriye kalanlar Corsa, aveo , polo. Polo hem fiyat hem vergi hem tüketim olarak diğerlerinden yuksek, ayrıca donanımı yok.

Bana kalırsa geriye kalan mantıklı seçenekler 1.3 95 hp corsa ecoflex, 1.3 95 hp aveo. Ecoflex 1 -1.5 litre az yakıyor. Aveoda da donanım daha çok. Ayrıca aveo çinli daweo fabrikasında üretildiği için malzeme kalitesi ve işçilik konusunda soru işaretleri barındırmakla beraber 2. elinin vasat olması ve değer kayıplarıyla sorun yaratabilir. Aynı şekilde Corsa yeni makyajlandı sayılır kasası 2 3 yila değişicek ve esp si yok. Gerçi zaten bitek aveoda var. Polo ise sadece 2 hava yastıgı ile güvenlik anlamında en vasatı.

Aveo nun Çin ile bir alakası yok. Güney Kore deki GM fabrikalarında üretiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

1.2 tdi polo, 1.4 tdci fiesta, 1.3 75 hp punto yu falan eledikten sonra geriye kalan mantıklı tercihler,

1.3 95 hp corsa
    1.3 95 hp aveo
    1.6 90 hp polo,
    1.6 90 hp fiesta

fiesta hem boyut olarak seçenekler arası en vasat olan model olması hem fiyat olarak elendikten sonra geriye kalanlar Corsa, aveo , polo. Polo hem fiyat hem vergi hem tüketim olarak diğerlerinden yuksek, ayrıca donanımı yok.

Bana kalırsa geriye kalan mantıklı seçenekler 1.3 95 hp corsa ecoflex, 1.3 95 hp aveo. Ecoflex 1 -1.5 litre az yakıyor. Aveoda da donanım daha çok. Ayrıca aveo çinli daweo fabrikasında üretildiği için malzeme kalitesi ve işçilik konusunda soru işaretleri barındırmakla beraber 2. elinin vasat olması ve değer kayıplarıyla sorun yaratabilir. Aynı şekilde Corsa yeni makyajlandı sayılır kasası 2 3 yila değişicek ve esp si yok. Gerçi zaten bitek aveoda var. Polo ise sadece 2 hava yastıgı ile güvenlik anlamında en vasatı.

Bu konuda cok kez aciklamalar olmasina ragmen hala az bilgiyle yanlisa suruklemeye devam ediliyor daewo çin degil kore markasiydi ve onuda gm bunyesine katti avrupaya uretim yapmak icin evet 2006 aveolar daewo tasarimiydi sadece amblem chevydi ama 2012 aveolar amerikali muhendisler tarafindan tasarlanmistir corvette yi tasarlayan takim tarafindan gm gamma 2 platformu nun ilk ornegidir bukadar yeterlidir heralde

• quote:

Orijinalden alıntı: time is up

Ibiza diyorum 1.2 tsi var hemde cok yeni

aynen size katılıyorum arkadaşımda tek kapılı 1.2 tsi ibiza vardı birde çipletmiş 120 hp araç resmen uçuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: watcherb

quote:

1.3 95 hp corsa
    1.3 95 hp aveo
    1.6 90 hp polo,
    1.6 90 hp fiesta

Bu konuda cok kez aciklamalar olmasina ragmen hala az bilgiyle yanlisa suruklemeye devam ediliyor daewo çin degil kore markasiydi ve onuda gm bunyesine katti avrupaya uretim yapmak icin evet 2006 aveolar daewo tasarimiydi sadece amblem chevydi ama 2012 aveolar amerikali muhendisler tarafindan tasarlanmistir corvette yi tasarlayan takim tarafindan gm gamma 2 platformu nun ilk ornegidir bukadar yeterlidir heralde

Merak etmeyin neyin ne olduğunu biliyorumda siz üretimle tasarım arasındaki farkı bilmiyorsunuz.

Gm daewoo yu satın aldı, cruze ile başlayan süreçte kendi tasarımlarında araçlar üretiyor, ncap verileri vs de ortada. Ancak üretim hala o kore daewoo fabrikasında yapiliyor.

however, the car will be built at GM's plant in Seoul, South Korea.

Yani, bilip bilmeden yorum yapmamak lazımmış. Haklısınız.

Ha çin e kore demişim.Koreli arkadaşlarımız alındıysa özür dilerim. Daewoo nun kore olduğunu biliyordum, yanlış yazmışım.

ek : ''Ayrıca aveo çinli daweo fabrikasında üretildiği için malzeme kalitesi ve işçilik konusunda soru işaretleri barındırmakla '' Bu cümlede aracın daewoo tafarından tasarlandığını söylediğim bölümü de gösterirseniz sevinirim.

ek2 : Corvetteyi tasarlayan mühendisler değil büyük çoğunlukla opel mühendisleri tasarladı bu platformu.

''Most of the engineering work on GSV based Opel/Vauxhall vehicles was done at Opel's International Technical Development Center (ITDC) in Rüsselsheim, Germany.''

Current and announced vehicles based on GSV platform:
    2010- Chevrolet Spark
    2011- Chevrolet Aveo/2012 Chevrolet Sonic
    2012- Opel/Vauxhall Mokka,[4] Buick Encore
    2013- Chevrolet Trax

Ayrıca bu platformdaki ilk model spark aveo değil.

Hatta ve hatta bu platformla gm amerikanın hiçbir bağlantısı yok. Diğer tasarımcıda GMDAT yani GM Korea.

''Gamma II

GMDAT has taken responsibility for future development of the GSV (Global Small Vehicle) architecture''

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exxcrea -- 11 Haziran 2012; 19:58:00 >

• Astra H bakmanı öneririm 0-10 bin arasında 38.000 ile 41.000 arasında bulabilirsin satarken zarar değil kar edersin 2.eli çok iyi 2006 modeli 28-29 bin civarlarında
  • fiesta benim arabam tavsiye ederim b segmenti için, ben titanium x paketini yılbaşından birkaç gün önce 39.500 e almıştım yapabildiğim pazarlıkla. ibizayıda severim güzel araba ama 3-4 yıl sonra değiştirmek istediğinizde ikinci eli zarar ettirir diye düşünüyorum. birde doğuş oto var tabi.

bence fiesta, eğer dizel olması çokda sorun değil diyorsanız honda jazz alın. dizel almayacak olsam honda jazzı düşünmeden alırdım.
  • İlla çıkılacaksa 35 bin liranın üzerine Cruze neden düşünmüyorsunuz?
  • Yeni Aveo 1.3 LTZ
    Sedan veya hatchback zevke göre...
  • aveo hb'de olabilir ben pek sedanı sevmiyorum

• Hocam kafayı yemeye gerek yok. Su c3 ebakar mısınız bi. Siddetle öneririm. Motor zaten fiesta ile aynı. Donanım olarak ta cok tatmin eder. Aveo falan nedir yani. Millet tutturmus aveo aveo. Ben alacak olsam daha gostergelerden elerim. En basından. Corsa da güzel secenek. Siz bakın su c3 e bir sorunuz olursa cevaplarım. Kendim de kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.B.R.O

Hocam kafayı yemeye gerek yok. Su c3 ebakar mısınız bi. Siddetle öneririm. Motor zaten fiesta ile aynı. Donanım olarak ta cok tatmin eder. Aveo falan nedir yani. Millet tutturmus aveo aveo. Ben alacak olsam daha gostergelerden elerim. En basından. Corsa da güzel secenek. Siz bakın su c3 e bir sorunuz olursa cevaplarım. Kendim de kullanıyorum.

Düsünmedim degil hocam ama iri yarı bir insanım cevremdekiler sana gitmez diyorlar,ic genisligi nasıl?eski kasa c3 baya dar çünkü..

• quote:

Orijinalden alıntı: IslakFasulye

İlla çıkılacaksa 35 bin liranın üzerine Cruze neden düşünmüyorsunuz?

0 km dizeli 50 civarı olduğu için :)

• fiesta,polo
  • yeni clio bekle ve al... 2 ay snra satışta... fransadaki otomobil fuarında tanıtımı yapıldıktan sonra satışa cıkacak...

fiyatıda su anki clio dan daha ucuz olacak... o paraya yeni cıkmıs bir araç alırsın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperi35

quote:

Orijinalden alıntı: K.B.R.O

Hocam kafayı yemeye gerek yok. Su c3 ebakar mısınız bi. Siddetle öneririm. Motor zaten fiesta ile aynı. Donanım olarak ta cok tatmin eder. Aveo falan nedir yani. Millet tutturmus aveo aveo. Ben alacak olsam daha gostergelerden elerim. En basından. Corsa da güzel secenek. Siz bakın su c3 e bir sorunuz olursa cevaplarım. Kendim de kullanıyorum.

Düsünmedim degil hocam ama iri yarı bir insanım cevremdekiler sana gitmez diyorlar,ic genisligi nasıl?eski kasa c3 baya dar çünkü..

Dostum eski kasayla uzaktan yakından alakası yok. Öyle söyleyebilirim. Eski kasadan daha genis daha uzun ve eski kasaya göre cok daha islevli. Benim de tercihim bu yuzden oldu zaten. Cunku bende eski kasayı hic sevmedim. Motorundan korkmanıza gerek yok. Yakıt desen zaten c3 un cok az yaktıgı bilinen bir gercek. Donanım deseniz memnun kalacagının garantisini verebilirim. Geriye sadece dıs görünüs kaldı. Cok guzel gozukmese de en azından vasat da degil. Yani siddetle önerebilirim.

• Burdaki herkes genelde kendi arabasını önerir.
    Ama ben size şöyle bir sıralama yapabilirim.
    1-Fiesta 2.el titanyum dizel bulabilirseniz
    2-Corsa enjoy dizel
    3-Polo TSİ da düşünebilirsiniz.
  • quote:

quote:

Tamam da ben 35 bin liranın üzerine çıkılacak lafından 60 70 bine kadar gidiyor anlıyorum. Bütçe tam olarak ne kadar?
  • quote:

quote:

quote:

Tamam da ben 35 bin liranın üzerine çıkılacak lafından 60 70 bine kadar gidiyor anlıyorum. Bütçe tam olarak ne kadar?

Naptın hocam ya bunu nasıl anladın, yani 40 bin falan kastettim ama 45bine cıkarıp astra j düsünüyorum.bütceyi ben degil ailem belirledigi icin tam bilemiyorum tabi

• quote:

quote:

quote:

quote:

Naptın hocam ya bunu nasıl anladın, yani 40 bin falan kastettim ama 45bine cıkarıp astra j düsünüyorum.bütceyi ben degil ailem belirledigi icin tam bilemiyorum tabi

O zaman Astra J alın. Forumda incelemesi de var. Gayet şık araç.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.