Şimdi Ara

KALBİM ATMIYOR GİBİ HİSSEDİYORUM.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
0
Favori
5.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Atmasa ölürüm burada sorun yok ama bazen hakikaten de durmuş gibi geliyor.Elimle atışlarını hissetmiyorum.Sorun olur mu ilerde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 10_rengi -- 15 Mayıs 2013; 13:24:41 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Kalbinin Atmadığını Hissetme: Nedenleri ve Ne Zaman Doktora Görünmen Gerekir?

Kalbinin atmadığını hissetmek endişe verici bir deneyim olabilir. Bu hissin çeşitli nedenleri olabilir ve bazı durumlarda tıbbi müdahale gerektirebilir. İşte kalbinin atmadığını hissetmekle ilgili bilmen gerekenler:

• Kalp Atışını Hissetmemek (Palpitasyonlar): Kalp atışlarını hissetmemek, kalbin çok hızlı, çok yavaş veya düzensiz attığı zaman meydana gelebilir. Bu durum genellikle zararsızdır, ancak bazı durumlarda altta yatan bir tıbbi sorunun belirtisi olabilir.
    • Kalbinin Atmadığını Hissetmek: Kalbinin hiç atmadığını hissetmek, kalp durması olarak bilinir ve acil bir tıbbi durumdur. Bu durumda kişi bayılabilir veya bilincini kaybedebilir.
    • Elinle Kalbini Koyduğunda Hissetmemek: Elinle kalbine dokunduğunda kalp atışını hissetmemek, kalbinin çok yavaş attığı anlamına gelebilir (bradikardi). Bu durum genellikle zararsızdır, ancak bazı durumlarda kalp pili takılması gerekebilir.

Nedenleri:

• Stres
    • Kaygı
    • Kafein veya nikotin tüketimi
    • Bazı ilaçlar
    • Tiroid sorunları
    • Kalp hastalığı
    • Elektrolit dengesizlikleri

Ne Zaman Doktora Görünmen Gerekir?

Çoğu durumda, kalbinin atmadığını hissetmek endişe verici olsa da ciddi bir tıbbi durumun belirtisi değildir. Ancak aşağıdaki durumlarda doktora görünmen önemlidir:

• Belirtiler birkaç günden fazla sürerse
    • Kalp atışın düzensiz veya çok hızlıysa
    • Göğüs ağrın, nefes darlığın veya baş dönmen varsa
    • Bayılırsan veya bilincini kaybedersen

Tedavi:

Kalbinin atmadığını hissetmenin tedavisi, altta yatan nedene bağlıdır. Tedavi seçenekleri şunları içerebilir:

• Stres yönetimi teknikleri
    • İlaçlar
    • Kalp pili takılması

Önleme:

• Stresi yönet
    • Sağlıklı beslen
    • Düzenli egzersiz yap
    • Kafein ve nikotini sınırla
    • Kalp hastalığı için düzenli olarak doktora görün

Kalbinin atmadığını hissetmek endişe verici bir deneyim olsa da, genellikle ciddi bir tıbbi durumun belirtisi değildir. Bununla birlikte, yukarıda belirtilen durumlarda doktora görünmen önemlidir. Doktorun, altta yatan nedeni teşhis edebilir ve uygun tedaviyi önerebilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Ana halter tıkalı, derhal doktorunuza başvurunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KALP YETMEZLİĞİ
  • quote:

Orijinalden alıntı: NewtonunKafasınaDüşenElma

Ana halter tıkalı, derhal doktorunuza başvurunuz.

Halter ne la Allah seni

• Demekki heyecanlanmıyorsun. Malum şeyi aç ondan sonra tekrar yanıma gel
  • quote:

Orijinalden alıntı: NewtonunKafasınaDüşenElma

Ana halter tıkalı, derhal doktorunuza başvurunuz.

Halter ne ya?

bu arada bazende sanki bir şey saplıyor gibi oluyordu nefes alırken fakat 5-8 aydır yok bu durum.

günah günah cok gunah @Inverness

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 10_rengi -- 15 Mayıs 2013; 13:24:04 >
  • geçen hafta bizimde arkadaş aynı şikayetlerden yakınıyordu dün helvasını yedik.fıstıklı mis gibi bide limonata oh mis.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cadillaccts

geçen hafta bizimde arkadaş aynı şikayetlerden yakınıyordu dün helvasını yedik.fıstıklı mis gibi bide limonata oh mis.

• Kafan meşgul oldundan konsantrasyon sorunun olabilir duyamayabilirsin
  • O zaman korku filmi izle
  • quote:

Orijinalden alıntı: Partis Temporus

Kafan meşgul oldundan konsantrasyon sorunun olabilir duyamayabilirsin

yok elimide koyuyorum gündüzleri sıkıntı yok suan ama geceleri farkettim düzensiz uyuyorum ondan mı acaba?
  • nabız ortalama dakikada 70 ideladir
    senin durum nabız 50 altına inince oluyor,yani kalp yetmezliği oluyor her an bayılabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Inverness

O zaman korku filmi izle

internetten film izlemekte günah. orjinalleride çok pahalı tv de korkutmuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: 10_rengi

quote:

Orijinalden alıntı: Inverness

O zaman korku filmi izle

internetten film izlemekte günah. orjinalleride çok pahalı tv de korkutmuyor

Kafan mı güzel kardeşim ayran mı içtin

• quote:

Orijinalden alıntı: 10_rengi

quote:

Orijinalden alıntı: Partis Temporus

Kafan meşgul oldundan konsantrasyon sorunun olabilir duyamayabilirsin

yok elimide koyuyorum gündüzleri sıkıntı yok suan ama geceleri farkettim düzensiz uyuyorum ondan mı acaba?

ondan olabilir kalp ritminde düzensizlik olabilir yaşınız kaç bilmiyorum ama şüphe duyuyorsanız tahlil yaptırın ve bir kardiyoloğa görünün
  • Nefes alirken batma zamanlarinda cok mu hareketsiz kalmistin. Elini her koydugunda kalp atisini hissedenezsin zaten

• doğru mu saydım bilmiyorum ama 85 filan çıktı 1 dakikada kalp atısı.Yas 22 @ Partis Temporus @baris195

korsan yayınlıyorlar.arastırdım ve izlemiyorum artık online film @Inverness

sahur da yağlı yemek yedım gözleme filan sonra uyudum uyanınca batmaya başlamıstı.hep olmuıyor arada oluyor.@M.KADiR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 10_rengi -- 15 Mayıs 2013; 13:38:18 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.