Şimdi Ara

Kalbimde Sorunmu Var ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: oGuxXx*

dostum pek de anlamam ama normal deilsin bnce bi doktora görün 100 mt deil 1 km koşsam senin anlattığın ritimde kalbim çarpmaz

yavaş koş 1km düşük nabızla
  • Sıkının fln yok hamlaşmışsın bendede oluyor futbol oynuyorken nefes alamıyorum depar atınca eskiden böyle değildi 1 aydır koşuyorum sabah 6 da gittikçe azalıyor nefes almaktaki zorluk stres fln yapma
  • Büyük ihtimal kalp kapakçıklarında sorun olabilir. Birde gögüsün nasıl içine basıkmı yoksa normal olarak düz gögüsmü? Bunu sormamdaki amaç ; Gögüsün içine çökük ise kalbe baskı yapıyor olabilir buda çabuk yorulmana sebeb olabilir bknz : Güvercin göğüs...
    Eğer kalbinde delik varsa yada kalkp kapakçıkların gevşek ise (genelde doguştan gelir sonradan olma ihtimalide bulunur) Çabuk yorulma vs gibi durumlar ortaya çıkıyor malesef.
    Benim teorime göre sende kalp kapakçıgı sorunu var . En yakın zamanda doktora gitmelisin.
    Geçmiş olsun
  • Ben nefes alıyorum ama tansiyonumla kalp atışım aşırı derecede yükseliyor

Yavaşda koşsam hızlıda koşsam olmuyor en fazla 100-110m koşabiliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: PaNoZ

Büyük ihtimal kalp kapakçıklarında sorun olabilir. Birde gögüsün nasıl içine basıkmı yoksa normal olarak düz gögüsmü? Bunu sormamdaki amaç ; Gögüsün içine çökük ise kalbe baskı yapıyor olabilir buda çabuk yorulmana sebeb olabilir bknz : Güvercin göğüs...
    Eğer kalbinde delik varsa yada kalkp kapakçıkların gevşek ise (genelde doguştan gelir sonradan olma ihtimalide bulunur) Çabuk yorulma vs gibi durumlar ortaya çıkıyor malesef.
    Benim teorime göre sende kalp kapakçıgı sorunu var . En yakın zamanda doktora gitmelisin.
    Geçmiş olsun

Göğüs kafesim normal bi şekilde.Akciğer filmi filan çektirmiştik normal yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: Night Wish

Usta merdivenleri 2'şer 2'şer çıkarım ama yarısından sonra yorulmaya başlıyorum

İstanbulda yaşayıp taksim metrosuna binenler bilir yaklaşık 30-35 tane basamak var ve ben yukarı çıkışında pert

çok büyük ihtimal kalbinde sorun var..Hatta bu yaşa kadar nasıl gitmemişin doktora hayre..Hemen bir ekonu eforunu rith holterini yaptır.Hemen yarın özel anlaşmalı yerlere gidersen daha çabuk bakarlar para felanda almazlar..
  • Melo geçmiş olsun.Git bi doktora görün.
  • eyw türkcan...

gidicemde korkuyorum bea
  • dinlenirken nabız 167 mi ohaa acilen kardiyolaga görünmen lazım çoğu insanın 70-90 arasıdır seninki nerdeyse 2 katı
  • Koşup eve geldiğim ve direk tansiyon aletine sarıldığım zaman 167 civarı çıkmıştı...
  • benim iş yeri çalışmasında aniden hafif olarak gögüs ağrısı sonucu doktoru boyladım.. ve dediki sen kadroloji uzmana görün neyse bir bucuk ay sora gittik önce atışlarıma falan baktı doktor 85 gibi bir değer çıkmıştı sonra doktor beyi bekledik bir saat kadar sıra gelicne içeri girdim testte birşey gözükmedi dedi efora gir.. neyse girdim koşmadan önce 12/8 çıktı tansiyonum ve 8-9 dakika kadar koşturdu ve dedi birşey yok ve stage 3 bitiminde yorgunluktn dolayı sonlandırıldı dedi ve çekti kenara dinlenirkende aynı tansiyon çıktı dedi kalbinizde bir problem söz konusu değil bu arada benimde kilo 86 ve fakat 5-6 senidir aynı kiloda..
  • Usta geçmiş olsun...

Senin sorunun gazdan da olabilir
  • Kardeşim bugüne kadar hiç mi koşma gereği duymadın? İlerde elbet bir gün bir yere depar atma zorunda kalıcaksın. O zaman koşamamaktansa fırsatın varken git baktır durumuna. Ayrıca insan hiç mi spor yapmaz; ter atmaz? Bu yaşına kadar nasıl erteledin bu işi anlayamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tim Robbins

Kardeşim bugüne kadar hiç mi koşma gereği duymadın? İlerde elbet bir gün bir yere depar atma zorunda kalıcaksın. O zaman koşamamaktansa fırsatın varken git baktır durumuna. Ayrıca insan hiç mi spor yapmaz; ter atmaz? Bu yaşına kadar nasıl erteledin bu işi anlayamıyorum.

Koşmuyorum değil koşamıyorum.Tıkanıyorum pilim bitiyo adım atıcak dahi gücüm kalmıyo

Halı sahada maça bile çıktım aynı yine aynı.Ter atmayla alakası yok usta
  • benim kalbim küçüklüğümden beri hızlı atar tekleme yapar bazen oturduğum yerde aniden hızlanabilir yemeklerden sonra artış gösterebilir fazla sıcak yerde nefes darlığı yapar vs vs ... sebeplerden dolayı kardiyolojiye gittim bütün testlerim yapıldı troidime kanıma kara ciğerime bile bakıldı fakat onlarda hiçbir sorun bulunamadı çok şükür sonra kalp ultrasonuna girdim ve 24saat duran bir cihaz takıldı bunların sonucunda doktorum kalp kapaklarımda gevşeklik olduğunu kalp çevresinin elastiki yapısının gevşek odunu söyledi doğuştan gelen bi durum oldunu söyledi ileride ne olur bilemiyorum araştırmalarıma göre çok şeyle karşılaştım ama en önemlisi bunu büyütmemem gerektiğini öğrendim seninde böyle bir rahatsızlığın olabilir bence bi ultrasona girmeni tavsiye ederim bu arada kapaların gevşekliği konusunda alabiliceğimiz önlemlerle ilgili cvp yazan arkadaş olursa sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nielsen

quote:

Orijinalden alıntı: oGuxXx*

dostum pek de anlamam ama normal deilsin bnce bi doktora görün 100 mt deil 1 km koşsam senin anlattığın ritimde kalbim çarpmaz

Abartma Bence

Abartması için sebep yok 1 km dediğin nedir ki? :) hızını aldığında 1 adımın 2 metreye yaklaşıyor.Bencce çok normal.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.