Şimdi Ara

Kalbimde Sorunmu Var ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Küçüklüğümden beri aynı problemim var.Normal tempoda 100m dahi koşamıyorum.Koşarsamda kendimi baya bi yormam gerekiyor

Kalbim o kadar hızlı atıyorki gözlerimde tansiyonumu hissedebiliyorum.Geçen gün biraz koşayım açılırım dedim ama 70-80 metre sonra dalağım şişti ve gözlerimde tansiyonumu hissettim

Evde tansiyon aleti var direk tansiyonumu ölçtüm 17\10 çıktı kalp atışı ise dakikada 167 idi.Sizce bu ne kadar normaldir ?

Yaş 20 sigara filan pek içmem 2 haftada bir 2-3 bira içerim yürümeyi severim.1.80 boy 75 kiloyum..

• dostum pek de anlamam ama normal deilsin bnce bi doktora görün 100 mt deil 1 km koşsam senin anlattığın ritimde kalbim çarpmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: oGuxXx*

dostum pek de anlamam ama normal deilsin bnce bi doktora görün 100 mt deil 1 km koşsam senin anlattığın ritimde kalbim çarpmaz
    Bi kaç arkadaşım efor testine gir dediler ama kötü bişi çıkar diye korkuyorum açıkçası...

Ayrıca öyle böyle değil çok aşırı bi şekilde terlerim "taşikardi" diye bi hastalık varmış onu araştırıyorum şimdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Night Wish

Bi kaç arkadaşım efor testine gir dediler ama kötü bişi çıkar diye korkuyorum açıkçası...

Ayrıca öyle böyle değil çok aşırı bi şekilde terlerim "taşikardi" diye bi hastalık varmış onu araştırıyorum şimdi

Alıntıları Göster
  • quote:

Orijinalden alıntı: oGuxXx*

dostum pek de anlamam ama normal deilsin bnce bi doktora görün 100 mt deil 1 km koşsam senin anlattığın ritimde kalbim çarpmaz

Abartma Bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nielsen -- 22 Haziran 2010; 17:12:31 >
  • quote:

Alıntıları Göster
    taşikardi kalbin hızlı atması demektir.

Kalbin hızlı atmasının nedenini öğrenmek için guatr testi yaptır.Yani vücudundan salgılanan tiroksin hormon seviyesinin ne kadar olduğunu tahlil ettir.Kan tahlili yaptır.Kansızlık olabilir.

Kardiyoloji de kalp kapakçıklarını tahlil ettiR.Doğuştan orta veya hafif şiddette kalp mitral kapakçıkta delik ve kaçak olabilir.

Geçmiş olsun.

• quote:

Bu anlayışı yanlış buluyorum, bir hastalığın varsa - ki umuyorum yoktur - doktora gidip ne olduğunu öğrenmen, ona göre tedbir alman, bazı şeyleri yapmaman en doğrusu olacaktır. Doktora şimdi gitmezsen belki de çok ufak bir sorunun büyümesine neden olacaksın
  • quote:

Orijinalden alıntı: phobia

quote:

Bu anlayışı yanlış buluyorum, bir hastalığın varsa - ki umuyorum yoktur - doktora gidip ne olduğunu öğrenmen, ona göre tedbir alman, bazı şeyleri yapmaman en doğrusu olacaktır. Doktora şimdi gitmezsen belki de çok ufak bir sorunun büyümesine neden olacaksın

Alıntıları Göster
    Kansızlık yok...

Kan sayımımda kanım baya bi yüksek çıktı 3-4 ayda 1 kan veririm hatta

Kalp kapakçıklarım da problem olabilir tam bilmiyorum.Bişi çıkarda ameliyat derlerse hayatta olmam.Çok korkarım ameliyattan

• quote:

Kansızlık yok...

Kan sayımımda kanım baya bi yüksek çıktı 3-4 ayda 1 kan veririm hatta

Kalp kapakçıklarım da problem olabilir tam bilmiyorum.Bişi çıkarda ameliyat derlerse hayatta olmam.Çok korkarım ameliyattan

Alıntıları Göster
    hafif ve orta şiddetli mitral kapakçık yetersizliği durumlarında ameliyata başvurulmaz.Doktorların ilaç tedavisi uygulaması ve belli periyotlarda kontrol etmesi gereken bir durumdur.Ancak çok ağır bir kaçak söz konusu ise operasyon kaçınılmazdır.Anlattıklarından senin orta veya hafif şiddette bir kaçak problemin olabilir.Bunun net olarak öğrenilebilmesi için mutlaka bir kardiyoloğa görünmen gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Germanic

hafif ve orta şiddetli mitral kapakçık yetersizliği durumlarında ameliyata başvurulmaz.Doktorların ilaç tedavisi uygulaması ve belli periyotlarda kontrol etmesi gereken bir durumdur.Ancak çok ağır bir kaçak söz konusu ise operasyon kaçınılmazdır.Anlattıklarından senin orta veya hafif şiddette bir kaçak problemin olabilir.Bunun net olarak öğrenilebilmesi için mutlaka bir kardiyoloğa görünmen gerekiyor.

Alıntıları Göster
    fazla sigara içmesen bile onunda olumsuz etkisi vardır

• quote:

Orijinalden alıntı: MK*

fazla sigara içmesen bile onunda olumsuz etkisi vardır

Alıntıları Göster
    DaggerPoison arkadaş doğru söylemiş.

sendeki olayların neredeyse birebir aynısını yaşıyorum dostum kalple ilgili epey bi teste girdim sadece bi kere doğuştan kapakçıkla ilgili bi sorun vardı ama çoğu gençte oluyomuş bu aralar önemli değilmiş. bende üstüne bide panik atak var düşün halimi maç yapıyoruz duba gibi sigara içen herif daha ısınmadan benim dötümden terler akıyo oluyo. küçüklüğümden beri hep en erken yorulurum. ben de senin gibi isyan etmiştim ama dediğim gibi allaha şükür bişey çıkmadı. senin de söylediğin gibi küçüklükten beri olan bişey. zaten çok tehlikeli bi durum olsa allah korusun şimdiye ortaya çıkardı.. bence moralini bozmana sebep olacak bi durum yok, ama yine de kendini ferahlatmak adına bi kardiyologa görün...

• quote:

Orijinalden alıntı: cimilliden

sendeki olayların neredeyse birebir aynısını yaşıyorum dostum kalple ilgili epey bi teste girdim sadece bi kere doğuştan kapakçıkla ilgili bi sorun vardı ama çoğu gençte oluyomuş bu aralar önemli değilmiş. bende üstüne bide panik atak var düşün halimi maç yapıyoruz duba gibi sigara içen herif daha ısınmadan benim dötümden terler akıyo oluyo. küçüklüğümden beri hep en erken yorulurum. ben de senin gibi isyan etmiştim ama dediğim gibi allaha şükür bişey çıkmadı. senin de söylediğin gibi küçüklükten beri olan bişey. zaten çok tehlikeli bi durum olsa allah korusun şimdiye ortaya çıkardı.. bence moralini bozmana sebep olacak bi durum yok, ama yine de kendini ferahlatmak adına bi kardiyologa görün...

Usta bugün yağmur bastırdı otobüs durağına kadar koşmak zorunda kaldım.Koşuyorum 50m sonra pilim bitiyo

Yağmurdan öldüm otobüste ter artık saçlarımdan damlıyo sanki yıkanmış gibi.Millet bakıyo öyle ama yapıcak bişiyim yok

Efor testine filan giricem mecburum yaş 20 oldu askere gidicem 2 sene sonra (tecilliyim)

Şu dh'ın mail işini seviyorum be.Geldim eve açtım çat mail geldi yazdığım konuyu bulabildim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cimilliden

Usta bugün yağmur bastırdı otobüs durağına kadar koşmak zorunda kaldım.Koşuyorum 50m sonra pilim bitiyo

Yağmurdan öldüm otobüste ter artık saçlarımdan damlıyo sanki yıkanmış gibi.Millet bakıyo öyle ama yapıcak bişiyim yok

Efor testine filan giricem mecburum yaş 20 oldu askere gidicem 2 sene sonra (tecilliyim)

Şu dh'ın mail işini seviyorum be.Geldim eve açtım çat mail geldi yazdığım konuyu bulabildim

Alıntıları Göster
    Dostum moralini bozmak istemem ama kalbinde delik olabilir. Kendimden biliyorum Takma kafaya ama mutlaka doktora git.

• quote:

Orijinalden alıntı: lord_general

Dostum moralini bozmak istemem ama kalbinde delik olabilir. Kendimden biliyorum Takma kafaya ama mutlaka doktora git.

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun usta

Şuanda nasılsın ? Ameliyat filan oldunmu yoksa ?
  • quote:

Geçmiş olsun usta

Şuanda nasılsın ? Ameliyat filan oldunmu yoksa ?

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim.Yok ,bende 1 ay önce öğrendim. 6 ay sonra tekrar kontröle gidicem.

edit:hata

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lord_general -- 22 Haziran 2010; 20:53:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lord_general

Teşekkür ederim.Yok ,bende 1 ay önce öğrendim. 6 ay sonra tekrar kontröle gidicem.

edit:hata

Alıntıları Göster
    Şuanlık çok abartılıcak bir şeyim yok ama insan sağlıklı olmak istiyor tabiki

Tekrar geçmiş olsun
  • quote:

Şuanlık çok abartılıcak bir şeyim yok ama insan sağlıklı olmak istiyor tabiki

Tekrar geçmiş olsun

Alıntıları Göster
    Merdiven çıkarken zorlanıyor musun?yoksa sadece yüksek efor gerektiren durumlarda mı bu oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RccP

Merdiven çıkarken zorlanıyor musun?yoksa sadece yüksek efor gerektiren durumlarda mı bu oluyor?

Alıntıları Göster
    Usta merdivenleri 2'şer 2'şer çıkarım ama yarısından sonra yorulmaya başlıyorum

İstanbulda yaşayıp taksim metrosuna binenler bilir yaklaşık 30-35 tane basamak var ve ben yukarı çıkışımda pert

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Night Wish -- 22 Haziran 2010; 20:59:02 >
  • quote:

Usta merdivenleri 2'şer 2'şer çıkarım ama yarısından sonra yorulmaya başlıyorum

İstanbulda yaşayıp taksim metrosuna binenler bilir yaklaşık 30-35 tane basamak var ve ben yukarı çıkışımda pert

Alıntıları Göster
    adam haklı beyler
    melo tez elden ahirete biletini ayırt...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.hahn91

adam haklı beyler
    melo tez elden ahirete biletini ayırt...

En az 2 kişilik alınıyomuş sanada alayımmı ouzhan ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.