Şimdi Ara

KALEMLERRRR (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
1.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Zebra delguard tabiyki .Veya pentelin kalemleri.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kurşun kalem kullanıcam ben. 1 TL hem de silgili

• Parker Jotter boyut olarak büyük bir kalem değildir. Tamamen metal olması nedeniyle eli yorar, terletir, kalemi baş barmak ve işaret parmağıyla tutarken orta parmağa gelen kısmı ise sert olması sebebiyle uzun kullanımda ağrı yapar.

Tavsiyem Pentel'in hafif ve rahat tutulan modeli 120 A3 DX modelidir. Eğer ele otursun dersen en iyi seçenek: Faber Castell Grip Plus .
  • isetta_1955 kullanıcısına yanıt
    Hocam yorumun için cok tesekkur ederim sanirim kararim pentel orenzdan yana olacak teknik resim ve kalemin hoşlugu yuzunden ayrica ele oturacagini da dusunuyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Feyneslahawk

Hocam yorumun için cok tesekkur ederim sanirim kararim pentel orenzdan yana olacak teknik resim ve kalemin hoşlugu yuzunden ayrica ele oturacagini da dusunuyorum
    Rica ederim hocam, orenz güzel kalemmiş. Eğer tutma yeri sert gelirse kırtasiyelerde tutma yerine geçirmek için küçük sünger silindirler satılıyor onlardan alabilirsiniz.
  • 3 yıldır kalem koleksiyonu yapıyorum. Birçok kalem kullandım. Parker Jotter kullanıyorum. Ben 33'e almıştım. Pahalanmış. Orta kalite skalasında en sevdiğim kalem Parker Jotter. Tavsiye ederim. Sormak istediklerinizi sorabilirsiniz.
  • Mimar mühendis değilsen +30 üstü gereksiz harcama

• İnşaat müh. Olucam dostum sinav icin almiyorum

• Atanamayan Dr. Strange kullanıcısına yanıt
    Hocam parker jotter ve pentel orenzi

Ele oturma

Keyif verme

Teknik resim acısından

Uç kırılmaması

Eli acıtmama

Acisindan karsilastirir misiniz

• Feyneslahawk F kullanıcısına yanıt
    :)

KALEMLERRRR

Hocam puanları verdim ama biri yazı biri çizim kalemi. He normal kullanıcı için pek farketmez ama yine de göz önünde bulundur. Üst seviye kalemler 7+ üstü olanlar dersek. Parker için 5,8 normal bir puan. Mesela Kaweco Special’in 8,5 olduğunu varsayarsak.

Orenz 0.3 yazarken çok kullanmadım. 0.5’i yazı için ideal ama 0.3 değil. Japonya’dan aldım fiyatını bilmiyorum. Parker 33₺ idi. Kalemlik.com, Panel Kırtasiye’ye bakabilirsin. Güzel indirimler oluyor.

• Rotring / rapid - 300 - 500 bakabilirsin
  • Atanamayan Dr. Strange kullanıcısına yanıt
    Hocam tercihim 0.5 orenzden yana olacak sanirim hem yazi hem cizim isi gorur diyorum

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.