Şimdi Ara

Kaliteli fren diski önerirmisiniz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
2
Favori
9.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ferodo

valeo

bunlar tabi orta üst segment frenler için

• Gençlik aracin lastikleri değiştirildi sıfır lastik takıldı .0 balans yapildi. Ön diskleri de değiştirildi şimdi bende şöyle bir sorun hala devam etmekte araçla 140 150'ye kadar sürate çık titreme yok.vitesteyken aracın frene bastığımda yine titreme yok ancak boştayken frene basarsam 90 kilometre ve üstü hızlarda hafif bir titreme yine uzun Yolda 100 kilometre ve üstü hızlarda bostayken hafif bir titreme var yani boşta iken titreme oluyor vitesteyken hiçbir titreme yok bunun sebebi ne olabilir acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgaaaaa

Gençlik aracin lastikleri değiştirildi sıfır lastik takıldı .0 balans yapildi. Ön diskleri de değiştirildi şimdi bende şöyle bir sorun hala devam etmekte araçla 140 150'ye kadar sürate çık titreme yok.vitesteyken aracın frene bastığımda yine titreme yok ancak boştayken frene basarsam 90 kilometre ve üstü hızlarda hafif bir titreme yine uzun Yolda 100 kilometre ve üstü hızlarda bostayken hafif bir titreme var yani boşta iken titreme oluyor vitesteyken hiçbir titreme yok bunun sebebi ne olabilir acaba

Aks kafanızda boşluk var muhtemelen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Multistrada

Aks kafanızda boşluk var muhtemelen

Alıntıları Göster
    Aks kafasında boşluk olduğunda dönüşlerde tak tak diye bi ses oluyordu baska bi aracta başıma gelmişti.bunda dönüşlerde bi ses yok yinede akstan olabilirmi acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgaaaaa

Aks kafasında boşluk olduğunda dönüşlerde tak tak diye bi ses oluyordu baska bi aracta başıma gelmişti.bunda dönüşlerde bi ses yok yinede akstan olabilirmi acaba

Alıntıları Göster

haklısınız aks kafasında boşluk çoğaldığında dönüşlerde takır takır vurur ama boşluk az ise bunu dönüşmerde yapmayabiliyor.

sizdeki gibi titreme belirtisi olarak başlar.. Genelde dikkatli olmayan kullanıcılar bunu fark etmezler ve boşluk çoğalır işte o vakit dönüşlerde takırtı başlar..

Kontrolden zarargelmez kontol ettirin. muhtemelen sorununu çözülece.

Kontrol için de basit bir yol var..

Yer balansı yapabilen bir rotbalansçıya gidin, balans cihazı ile ön tekerleri çevirttirin orada belli olur onlarda hemen anlar zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: Multistrada

haklısınız aks kafasında boşluk çoğaldığında dönüşlerde takır takır vurur ama boşluk az ise bunu dönüşmerde yapmayabiliyor.

sizdeki gibi titreme belirtisi olarak başlar.. Genelde dikkatli olmayan kullanıcılar bunu fark etmezler ve boşluk çoğalır işte o vakit dönüşlerde takırtı başlar..

Kontrolden zarargelmez kontol ettirin. muhtemelen sorununu çözülece.

Kontrol için de basit bir yol var..

Yer balansı yapabilen bir rotbalansçıya gidin, balans cihazı ile ön tekerleri çevirttirin orada belli olur onlarda hemen anlar zaten

Alıntıları Göster
    Teşekkürler baktirayim dediğiniz gibi

• TRW'nin her ne kadar balataları berbat olsa da, diskleri fena değildir.

• Bosch tavsiye ederim. Bence aracı bi lifte kaldırıp ön takıma baktırın sorun disk balatadan ziyade ön takımdan gibi duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coskunserce

TRW'nin her ne kadar balataları berbat olsa da, diskleri fena değildir.

Trwnin balataları nasıl berbat oluyormuş ne olduda ?

Trw dediğiniz firmaya "fena değil, orta halli" demeniz için koskoca ZF firmasının şanzımanlarınada fena değil orta halli demeniz lazım. Zira TRW firması zf bünyesine aittir. Yani trwnin fren konusunda en ufak bi taviz ve kalitesizlik vereceğini düşünmüyorum.

Trw, brembo, ate, zimmermann bunlar iyi markalardır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MeGaDave06 kullanıcısına yanıt

TRW'nin balataları uzun ömürlü fakat çok serttir. Diske zarar verir, ses yapar. Buna rağmen pahalıdır. Herhangi bir fren servisine sorabilirsiniz.

Benim de yepyeni diski TRW balata zarar verdiği için tornalatmak zorunda kalmışlığım vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: coskunserce

TRW'nin balataları uzun ömürlü fakat çok serttir. Diske zarar verir, ses yapar. Buna rağmen pahalıdır. Herhangi bir fren servisine sorabilirsiniz.

Benim de yepyeni diski TRW balata zarar verdiği için tornalatmak zorunda kalmışlığım vardır.

Bide cotec balataları varmış onların olayı nedir ?

Yav benimde disk balata bitikmiş önlerin. Ben sadece balataları değiştirsem ne olur ? Diske gözümle bakıyorumda diskin bitik olduğunu nerden anladı anlamış değilim

• quote:

Orijinalden alıntı: MeGaDave06

Bide cotec balataları varmış onların olayı nedir ?

Yav benimde disk balata bitikmiş önlerin. Ben sadece balataları değiştirsem ne olur ? Diske gözümle bakıyorumda diskin bitik olduğunu nerden anladı anlamış değilim

Alıntıları Göster
    Sorunuzun cevabı burda

https://www.trwaftermarket.com/tr/binek-veya-hafif-ticari-arac/fren/disk-balatalar---dtec/

• quote:

Orijinalden alıntı: canlee89

Sorunuzun cevabı burda

https://www.trwaftermarket.com/tr/binek-veya-hafif-ticari-arac/fren/disk-balatalar---dtec/

Alıntıları Göster
    Çokk tşklerr

Son olarak trw ile ilgili disk ve balataları nerden aldınız hangi firmadan ? Nerde yaşıyorsunuz

• On takıma baktır öncelikle sonra disk e bak derim
  • quote:

Çokk tşklerr

Son olarak trw ile ilgili disk ve balataları nerden aldınız hangi firmadan ? Nerde yaşıyorsunuz

Alıntıları Göster
    Ben disk olarak trw kullanmıyorum sadece fren balatasını trw kullanıyorum onuda internet üzerinden almıştım.

• quote:

Trw dediğiniz firmaya "fena değil, orta halli" demeniz için koskoca ZF firmasının şanzımanlarınada fena değil orta halli demeniz lazım. Zira TRW firması zf bünyesine aittir. Yani trwnin fren konusunda en ufak bi taviz ve kalitesizlik vereceğini düşünmüyorum.

Alıntıları Göster
    Aynen öyle trw orta üst sınıf bir markadır kesinlikle alt sınıf demek doğru değil. Zimmermann disk ve trw Balata kullanıyorum ses hiç yapmıyor cotec teknolojisi sayesinde rodaj süresi çok kısa. Ve fren mesafesinden çok memnunum

• quote:

Orijinalden alıntı: iCrush

Haklısınız hocam kullanım çok önemli

Bugün aracı bakıma götürdüm 72 bin km'de balataların azaldığını söylediler yani bi 10 bin daha rahat gider.

Başka bir aracımızda servis işinde kullanıyorduk 50-100 mt'de bir dur kalk yapıyorduk. 20 bin km'de lastik de balata da bitmişti.

bir önceki aracım 1 serisi bmw idi balatalar 30 binde bitti..

şimdi aracım rifter PSa grubunun 30 binde diskte ses oluşmaya başladı..

söktüm balata sağlam ve daha fazla malzeme var lakin çok sert ve diski çizme eğiliminde..

trw marka..

çıkarıp attım mecburen diske torna yeni balata..

70 binler hayal..(

banamı denk geliyor benmi çok hassasım

halbukide çok nazik kullanmaktayım..)

• quote:

Alıntıları Göster

trw balata disk katilidir açık ve net..

sert yapısı ile kral diski biçer doğrar atar..

30 binde söktüğüm balatalar sapasağlam lakin diski haşat etmeye başlamıştı

balata değil elmas duvar delme ucu..

kesinlikle bulaşmayın.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.