Şimdi Ara

Kaliteli fren diski önerirmisiniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
72
Cevap
2
Favori
9.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ön fren disklerim frene basinca titreme yapıyor. Aracim 110 binde .60 bindeyken degistirmistim .Disk ve balatalari.ortalama her 60 binde değısmekmi gerekiyor disk ve balatayı yoksa kaliteli bişey almıyoruz onun icinmi oluyor bu tireme.Soğuk su temasında disk sıcaksa yamulur diye biliyorum ve dikkat ediyorum .Kaliteli fren diski hangisi kullanan bilgisi olan öneri veya yorum yapabilirmi.

• Yapay Zekanın Yanıtı

Kaliteli Fren Diski Önerileri

Fren sistemleri, aracınızın güvenli ve verimli çalışması için hayati öneme sahiptir. Fren diskleri, bu sistemin önemli bir parçasıdır ve aracınızın durma mesafesini ve kontrolünü doğrudan etkiler.

Piyasada çok çeşitli fren disk markaları mevcuttur, ancak hepsi eşit yaratılmamıştır. Yüksek kaliteli fren diskleri, güvenli ve sorunsuz bir sürüş deneyimi sunacaktır.

En İyi Fren Disk Markaları

Araştırma ve uzman görüşlerine göre, en iyi fren disk markaları şunlardır:

• Zimmermann
    • Brembo
    • EBC
    • StopTech
    • Power Stop

Zimmermann Disk Yorumları

Zimmermann, Almanya merkezli bir fren sistemi üreticisidir. Diskleri, yüksek kaliteleri, dayanıklılıkları ve performansları ile bilinir. Zimmermann diskleri kullanan kullanıcılar, daha iyi durma mesafeleri, daha az solma ve daha uzun kullanım ömrü bildirmiştir.

Zimmermann Balata Yorumları

Zimmermann aynı zamanda yüksek kaliteli fren balataları üretir. Zimmermann balataları, az gürültü, toz ve titreşim ürettikleri için övgü almıştır. Ayrıca uzun ömürlüdürler ve fren performansınızı artırmaya yardımcı olabilirler.

Seçim Yapma İpuçları

Kaliteli fren diskleri seçerken göz önünde bulundurulması gereken birkaç faktör vardır:

• Aracınızın markası ve modeli
    • Sürüş tarzınız
    • Bütçeniz

Aracınıza uygun diskleri bulmak için üreticinin talimatlarına ve aracınızın kullanım kılavuzuna bakmanızı öneririz. Ayrıca profesyonel bir tamirhaneden tavsiye alabilirsiniz.

Yüksek kaliteli fren diskleri ile aracınızın güvenli ve verimli çalışmasını sağlayabilir, durma mesafesini kısaltabilir ve genel sürüş deneyiminizi iyileştirebilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Zimmermann kullanıyorum tavsiye ederim.
    Alman malı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canlee89 -- 3 Ekim 2020; 10:52:56 >
  • Eğer arka frenler kampana ve frene basınca titreme oluyor ise bu arka fren balatasının düzensiz erimesinden kaynaklı çıkabiliyor genelde.
    https://www.youtube.com/watch?v=EXSOqraQONI&feature=youtu.be
  • torna ile kurtarabilir şansınızı deneyin. frenler sıcakken su birikintisiniden geçmiş veya yağmurlu havada frenleri ısıttıysanız olmuş olabilir.

• Instagram'da dönüyor markasız, spor diskler. Onlara kanmayın alaşımları belli değil..

• Trw iyidir
    Ayrıca 60 bin km'de bir disk bitmez balatada titreme yapabilir eğer diski sıcakken su vs. Gelmediyse birşey olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iCrush -- 3 Ekim 2020; 10:55:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iCrush

Trw iyidir
    Ayrıca 60 bin km'de bir disk bitmez balatada titreme yapabilir eğer diski sıcakken su vs. Gelmediyse birşey olmaz.
    Orta halli bir marka
  • quote:

Orijinalden alıntı: canlee89

Orta halli bir marka

Alıntıları Göster

Orta-üst diyelim ayrıca çok özel bir aracınız yoksa trw'dwn üstü gereksizdir aracın orjinal üstünde gelen brembo değil sonuçta

Ayrıca trw piyasada bulunabilirlik olarak en iadeal disk bence

• quote:

Orijinalden alıntı: iCrush

Orta-üst diyelim ayrıca çok özel bir aracınız yoksa trw'dwn üstü gereksizdir aracın orjinal üstünde gelen brembo değil sonuçta

Ayrıca trw piyasada bulunabilirlik olarak en iadeal disk bence

Alıntıları Göster
    Evet haklısınız ben trw Balata kullanıyorum şuan zimmermann disk ile birlikte. Bulunabilirlik açısından trw çok iyi. Ama çok toz atıyor sanki
  • Bosch marka disk ve kale balata kullanıyorum memnunum
  • Disk tornalama iyi bir şey değil,tavsiye etmem...

• Araç 2006 polo titreme vardı ve frenler zayıflamıştı. Diskleri tornalattım 2 3 ay içinde sorun yine ortaya çıktı. Eskisinden daha kötü şu an frenler. Pazartesi günü yeni disk+balata taktırmayı düşünüyorum

Trw düşünüyorum bu arada ama önerilere açığım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prometheus1900 -- 3 Ekim 2020; 12:21:22 >
  • Pahalıdır ama kaliteli istiyorsanız ATE. Fiyat/performans ferodo.

• Fren diyince akla ilk brembo gelir
  • quote:

Orijinalden alıntı: selçux

Fren diyince akla ilk brembo gelir
    Brembo’nun piyasa aşırı derecede çakması var. Alırken çok dikkat edilmesi gerek
  • TRW

Ferodo

Mando (Kore grubu)

Genel olarak üreticilerin fabrika çıkışı araçlarında kullanılanlar bunlar.

• önlere ate ; arkalara ferodo

• Valeo’yada bakabilirsiniz..

• iCrush kullanıcısına yanıt

Bazı araçlarda kullanılan balatanın sertliği ve aşırı fren kullanımı maalesef diski ortalamaya göre daha çabuk eskitiyor..Bir de balata bitinceye kadar kullanıp,metal metale sürtme olursa bu daha da kötü ediyor diski..Aracın otomatik vites olması fren diski ve balatayı normalden çabuk bitirmeye sebep oluyor zaten,bir de kötü kullanım...Aracım manuel vites,125 bin km’de ve üzerinde orjinal diskleri var,2. takım fren balatası var üzerinde,takılalı 65 bin km oldu sanırım 20-30 bin km daha gider Allah izin verirse..Disklerde çizik leke yok daha..Kullanıcıdan başlayarak devam eden bir silsile.

• Haklısınız hocam kullanım çok önemli

Bugün aracı bakıma götürdüm 72 bin km'de balataların azaldığını söylediler yani bi 10 bin daha rahat gider.

Başka bir aracımızda servis işinde kullanıyorduk 50-100 mt'de bir dur kalk yapıyorduk. 20 bin km'de lastik de balata da bitmişti.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.