Şimdi Ara

Kanuni nasıl arkadaşlar ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
0
Favori
8.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar kanuni'nin motosikletleri mesela seyhan150 güzel bir motora benziyo tipi güzel acaba dayanıklılığı fabrikası nasıldır fiatı uygun geldi bana ? Servisi felan nasıldır arkadaşlar ? vede Atvleri nasıldır ? motoru ne kadar gider bir honda yada bir mondiale göre nasıl ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0BBC4D4E2 -- 8 Şubat 2014; 21:52:05 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Kanuni Motorlar: Kapsamlı Bir İnceleme

Motorsiklet tutkunları, Kanuni markasını kalitesi ve uygun fiyatıyla bilirler. Kanuni motorlar, yeni başlayanlardan deneyimli sürücülere kadar çeşitli ihtiyaçları karşılar. Bu yazıda, Kanuni motorların en popüler modelleri hakkında detaylı bir inceleme sunacağız.

Kanuni Visal 125

Kanuni Visal 125, şık tasarımı ve güçlü performansıyla öne çıkan bir motosiklettir. Kullanımı kolay olması ve yeni başlayanlar için ideal bir seçenek olmasını sağlayan hafif bir şasisi vardır. Yorumlar, Visal 125'in şehir içi sürüşler için mükemmel olduğunu ve yakıt verimliliğinin yüksek olduğunu belirtmektedir.

Kanuni Mati 125

Mati 125, Kanuni'nin en popüler modellerinden biridir. Dayanıklı yapısı ve konforlu sürüş pozisyonu ile bilinir. Mati 125'in yorumları genellikle olumludur ve kullanıcılar uzun yolculuklar için uygunluğunu övmektedir.

Kanuni Nev 50

Nev 50, Kanuni'nin en küçük ve en uygun fiyatlı motosikletlerinden biridir. Hafif olması ve kullanımı kolay olması nedeniyle yeni başlayanlar ve şehir içinde gidip gelenler için idealdir. Nev 50'nin yorumları, düşük yakıt tüketimi ve günlük işe gidip gelmeler için pratikliğini vurgulamaktadır.

Kanuni Motor Alınır mı?

Kanuni motorların kalitesi ve uygun fiyatları, onları popüler bir seçenek haline getirmektedir. Ancak, herhangi bir marka veya model seçmeden önce ihtiyaçlarını ve bütçeni dikkatlice değerlendirmen önemlidir. Yukarıda bahsedilen modeller, farklı ihtiyaçları karşılamak üzere tasarlanmıştır.

Kanuni Motor Yorumları

Kanuni motorlar hakkında çevrimiçi çok sayıda yorum bulabilirsin. Bu yorumlar, gerçek kullanıcı deneyimlerini ve belirli modellerin güçlü ve zayıf yönlerini anlamana yardımcı olabilir.

Sonuç

Kanuni, çeşitli ihtiyaçlara hitap eden kaliteli ve uygun fiyatlı motorsikletler üreten güvenilir bir markadır. İster yeni başlayan ister deneyimli bir sürücü ol, Kanuni'nin modelleri arasında ihtiyaçlarını karşılayacak bir motosiklet bulacağından emin olabilirsin.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Benim tavsiyem Türk ve Çin motorlarından uzak durman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: apparel

Arkadaşlar kanuni'nin motosikletleri mesela seyhan150 güzel bir motora benziyo tipi güzel acaba dayanıklılığı fabrikası nasıldır fiatı uygun geldi bana ? Servisi felan nasıldır arkadaşlar ? vede Atvleri nasıldır ? motoru ne kadar gider bir honda yada bir mondiale göre nasıl ?

Kanuni seyhan 150 cc kullanıyorum motor öncelikle diğer motorlara göre çok titreşimli başka bir sıkıntısını görmedim hiç yolda kalmadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bursagsli

quote:

Arkadaşlar kanuni'nin motosikletleri mesela seyhan150 güzel bir motora benziyo tipi güzel acaba dayanıklılığı fabrikası nasıldır fiatı uygun geldi bana ? Servisi felan nasıldır arkadaşlar ? vede Atvleri nasıldır ? motoru ne kadar gider bir honda yada bir mondiale göre nasıl ?

Kanuni seyhan 150 cc kullanıyorum motor öncelikle diğer motorlara göre çok titreşimli başka bir sıkıntısını görmedim hiç yolda kalmadım

titreşimi ben sorun olarak görmüyorum hocam ne kadar zaman önce aldınız ve kalitesi nasıl temiz kullanımda ömrü ne kadardır

• Bende Honda cb125e var, yakın arkadaşım da Kanuni gv170 var. Her benim motoru gördüğünde pişman olur japon malı almadığı için. Ayriyeten düz yolda giderken civata düşmeleri falan olmuş servis berbatmış falan...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bursagsli

quote:

titreşimi ben sorun olarak görmüyorum hocam ne kadar zaman önce aldınız ve kalitesi nasıl temiz kullanımda ömrü ne kadardır

2012 model daha 4000 km de motorun rodajı iyi yapılmalı motoru fazla zorlamazsan o da seni üzmez doğru söylemek gerekirse motorun titreşimi çok ve ayrıca arkanda oturan kişinin selesi kısa eğer motoru olmadıysan titreşimsiz bir motor al bazıları diyor titreşimden motorun cıvataları gevşiyor diye doğru ama hepsi gevşemiyor tüm cıvataları sıkarsan bir sorun yaşamazsın almadan önce mutlaka 1 tur at derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bursagsli -- 8 Şubat 2014; 22:11:12 >

• Arkadaşlar kanuni almayı pek düşünmüyordum ama fiyatları ve görüntüleri olarak iyi göründüğü için bir sorayım dedim. Yamaha ybr 125 düşünüyorum
  • türk malı motorlar yaramaz honda ve yamaha bu işin üstadlarıdır seçim yapılacaksa onlardan yapılmalı ve düşün niye tüm kuryeler cbf 150 kullanıyor çünkü istenilen herşey o motorda var
  • arkadaşım kanunisi mandalini kubası otu b.. hepsi aynı adam gibi biriktir paranı kaliteli bilindik bir makina al keyfine bak.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extrem_015 -- 9 Şubat 2014; 0:50:01 >
  • Honda cbf 150 <3 ( Honda Hayat Onda )
  • bozulma şansa bağlı ama dökülme kaliteye :D
  • Kanuni çok sikintili bir motor bende bir aralar kanuni
    breton 125 s takmistim sonra baya inceledim motorda hicbirsey yok vites göstergesi benzin göstergesi felan bide servisleri çok kotu imiş kanuni alanlar çok pisman

• S.a iyi günler bende 2010 model 15.000 km de seyhan 150 var şehir ici 100 km de 4.1 lt yakiyor sehir disi 3.9 lt oluyor sizce bu normalmi sitesinde 2.5 lt olarak gostermis sizin araclar ne kadar yakiyor acaba?

• 150 KT kullanıcısıyım. Seyhan 150 ile bire bir ikiz şasi ve motora sahip. 1. vites çok çok ağır olduğumcan ön dişliyi 2 arttırdım. Titreşimi az da olda vardı . Bu şekilde bayağı azaldı. 6bin devirde 60 km yaparken 2 artışla 70 yapıyor. Gene ağır olan 1. vites dişlisine istinaden arka dişliyide 4 azalttım. 42T den 38 T ye düşürdüm ki dişliler 6-8 TL. Bu sefer 6bin devirde tam 80 KM/H yapmaya başladı. Titreşim kesinlikle bitti. İzmir- Dikili tek marş yaptım. Titreşime bağlı rahatsızlık yaşamadım. Biraz otobanda gaz açtım. Aralıksız 40 km botunca 9nin devirde 110 km/h hız yaptı. Km teli koptu. Seyhan 150 ile birebir uyumlu olduğundan bu telden takıldı. 15 TL bedeli.
    Parçalar çok ucuz. KT 150 de balansör var. O ekstra avantajlı. Belki Seyhanda da vardır. 50 TL benzin ile abartısız yedek dahil 450 Km yol yapıyorum. Sonuna kadar kullansam benki 500KM gider. Yolda kalma ihtimali büyük. Hesaplarıma göre 2 LT civarı yakıyor. Orjinal dişliye göre 2 bin devir daha az çevirdiğinden tüketim 3 ten 2 LT ye düştü. Bu dişlilerle Limontepede dik yokuşları 85 kg ve 90 kg 2 kişiyide rahat rahar yokuş yukarı çekiyor.
    3BİN kM DİR KULLANIYORUM. çOK MEMNUNUM.

• motora ve daha çok senden önceki sahibine çok fazla güvenme.
    Ama parçaları ucuz ve neredeyse bakkalda bile bulabilirsin. bakımlarını zamanında yaparsan fazla masraf çıkartmaz. (Bir Kanuni Cross 150 kullanıcısı olarak söylüyorum )
  • kanuni wiki kullanıcısıyım, motorum 2013 model ve 2 ay kadar once şase kırıldı :)
    hayatımda duymadığım olay başıma geldi ve kronik bir arızaymış !
    sonrasında kuralkan'a mail attım, telefon ile gorustum saolsunlar şaseyi ücretsiz gonderdiler ama kargo masrafları, işçiliği derken yine bir şase parası harcamış oldum.
    ilk aldığım zaman 2. günün akşamı çalışmadı, soketleri çıkmış, servis cagırmak zorunda kaldım.
    1-2 ay sonra km teli koptu.
    şu an on camurluk ve farı tutan kafa grenajının tırnakları kopuk sekilde kullanıyorum ve şase değiştirken sonra motorun sesi dizel araba gibi çıkıyor.
    kısacası uzak dur kardesim. 50.000km de japon al ama bunu alma..

bu arada servisleride iş yapmamak için can atıyor. bir tanesini şikayet edecegim, once insanla konusmayı ogrensin diye..
  • Kanuni Gt 170 kullanıcısıyım 2013ten beri 1 kere arıza yaşadım oda vites değiştirme ayaklığı titreşimden sökülmüştü.Ustayı aramıstım gelip halleti 5 dakikada.. Hiç bir sıkıntım yok şuan..
    Bakımlarını zamanı ve kilometresinde yaptırıyorum. Ayrıca başka zamanlardada ek bakıma sokuyorum motosikleti çünkü bakım yapmazsan arıza çıkarması muhtemel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fire_guard -- 19 Aralık 2015; 13:56:56 >
  • agonfighter kullanıcısına yanıt
    Türk motoru diye bir şey malesef yok, Patentimiz yok bi kere motosiklet için..
    Çinden getirilip burada toplanan motorlar var ve Tamamıyla sana katılıyorum alınmaması gereken uzak durulması gereken şeyler bunlar..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.