Şimdi Ara

Kararsız Kaldım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2 monitör arasında kaldım. Ekran kartı içim Asus GTX970 Strix almayı düşünüyorum. İlerde SLI yapabilirim.

Seçeneklerden biri https://www.asus.com/tr/Monitors/VX279H/ ( 27" AH IPS-LED 60hz 5ms )
    diğeri ise http://www.vatanbilgisayar.com/aoc-24-g2460pqu-genis-ekran-gaming-monitor.html ( 24" LED 144hz 1ms )

Öncelikle çok fazla FPS oynayan birisi değilim. Genelde MMORPG ve RPG oyunlar oynuyorum. Nadiren CS:GO oynadığım oluyor.
    Steam hesabıma baktığımda ise 40'tan fazla oyunum var ve aralarında FPS olan oyun sayım çok az ( Borderlands 2, CS:GO, DayZ vs. ) ama bu demek değil ki ilerde başka FPS oyunlar almıcam.

Araştırdığım kadarıyla Asus VX279H'yi oyun oynamak için fazla önermiyorlar. Öteki yandan AOC G2460PGU oyunlar için sıkça önerilmiş.

Kararsız kaldığım kısım renklere, grafiklere ve tasarıma önem veriyorum bu yüzden Asus ağır basıyor ama canımı sıkacak kadar yırtılma sorunuyla karşılaşır mıyım ya da flulaşma, ghosting sıkıntısı olur mu bilmiyorum.
    Film dizi vs. izlemeyi sevdiğim için yine Asus ağır basıyor.
    144hz ve 1ms tepki süresi ise AOC için ağır basan taraf ama benim için en büyük dezavantajı 24" olması.
    Bir diğer sıkıntı Asus olan hakkında fazla inceleme veya yorum bulamadım buda endişemi arttırıyor.

Durum gördüğünüz gibi. Bu yüzden önerilerinize ihtiyacım var çok kararsız kaldım

• lord48 kullanıcısına yanıt
    Hem 144 hz, hem de IPS özellikli bi monitör al o zaman sen de. Asus MG279Q. FreeSync özellikli olduğu için, 970 yerine 380 veya 390 alarak, özelliğinden de istifade etmiş olursun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Hem 144 hz, hem de IPS özellikli bi monitör al o zaman sen de. Asus MG279Q. FreeSync özellikli olduğu için, 970 yerine 380 veya 390 alarak, özelliğinden de istifade etmiş olursun.

Tavsiye ettiğiniz monitör harika
    Ancak bütçemi fazlasıyla aşmış oluyorum bu sebeple bunu alamam. Yinede teşekkürler. ( Sanrım o kadar bütçem olsaydı bu monitörü yine almaz, GTX980 alırdım )

Yavaş yavaş AOC'ye kaymaya başladım.
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Monitör konusunda hala kararsızım. En son ASUS VG248QE'ye sıcak bakmaya başladım ama şöyle bir sıkıntım var.

GTX 970 bazı oyunlar da 100FPS+ alıyorken bazı yeni oyunlarda 40-50FPS'ler de dolaşıyor. Şimdi sorum 144hz olan monitör de 40-50fps anlamsız biliyorum ama bunun dışında başka sorun olur mu? Eğer sıkıntı oluyorsa IPS monitör almayı düşünüyorum ama bu seferde yüksek fps aldığım oyunlar anlamsız olacak. Kısacası ne yapıcam bilmiyorum. Bu arada bütçe 1000-1400tl.

Böyle bir durumda kalmış biri için sizin bir tavsiyeniz var mı?
  • lord48 kullanıcısına yanıt
    Düşük FPS almanın yan etkisi yok. Düşük FPS aldığın oyunlarda daha fazla FPS almak için ayar kısarsın. Onlarda da yüksek FPS alırsın. İmzamdaki Multi FPS konusuna bak istersen.

144 hz monitörden şaşma sen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.