Şimdi Ara

KARINCALAR KOMÜNAL DÜZENE GÖRE Mİ YAŞIYORLAR?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ben öyle gözlemledim.gerek hayatları boyunca herşeyi ortaklaşa yapmaları,gerekse her şeyi eşit paylaşmaları açısından.son temsilciler gibi geliyor bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NİNGİRSU -- 14 Ocak 2007; 15:08:44 >

• kusura bakmayın başlık karışmış ama sadece görüşler almak istedim bu konuda
  • İmla hatası, anlatım bozukluğu ve anlamsız cümleler...

Öğrenmenin ve öğretebilmenin temeli dilden geçer. Evet, dil ile başlayın ilk önce.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fatihgülçiçek

İmla hatası, anlatım bozukluğu ve anlamsız cümleler...

Öğrenmenin ve öğretebilmenin temeli dilden geçer. Evet, dil ile başlayın ilk önce.

tamamen katılıyorum

bkz. imzam
  • Karıncalar Komunist düzene göre mi yaşıyor?

Bence tam değil. Koloninin başında bir kraliçe karınca vardır. Kraliçenin görevi yumurtlamaktır. Kraliçe öldüğünde koloni dağılır. 2. bir kraliçe olduğunda ayrılarak yeni bir koloni kurulur. Karıncalar yumurtadan çıkmadan görevi bellidir. Asker veya işçi karınca olacaktır. İşçi karıncalar, hem yavruları hem de asker karıncaları besler. Bana daha çok feodal bir düzen gibi geliyor.
  • kmunist sistemde emir konuta zinciri vardır sen anarşizimle karıştırıyorsun sanırım.burada önemli olan kendin için deil toplum için çalışıyor olman.ve herkesin yanlızca hihtiayacını alması
  • quote:

Orjinalden alıntı: kargaşa

kmunist sistemde emir konuta zinciri vardır sen anarşizimle karıştırıyorsun sanırım.burada önemli olan kendin için deil toplum için çalışıyor olman.ve herkesin yanlızca hihtiayacını alması

bir toplum düzeni olarak anarşizmle komunizm arasında sonal hedefler açısından herhangi bir fark yoktur.
    bi kere aslında ikisi de sitemden çok birer toplu yaşam biçimidir. ve bu yaşam biçimine ulaşma da araç ,politika ,yöntem farkları vardır.
  • quote:

kmunist sistemde emir konuta zinciri vardır sen anarşizimle karıştırıyorsun sanırım.burada önemli olan kendin için deil toplum için çalışıyor olman.ve herkesin yanlızca hihtiayacını alması

Yani o zaman kominist sistemde devletin başındaki kişi (burada kraliçe karınca oluyor) doğuştan geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Target Human -- 14 Ocak 2007; 15:31:53 >

• uzun uzun farkları yazmakla uraşmıcam .en belirginlerini yaziyim.

anarşizimde polis ordu devlet yoktur kimse kimseye emir vermez para birimi bile yoktur

şuda varki senin dediginin akisine narşistler soguk savaş döneminde yönetime katılmasalarda kominist harketlere bir geçiş dönemi yaratmak amacıyla belirgin destek vermiştir
  • hiç bir mekanizma yoktur ki içerisinde polis ( denetleyici ve düzenleyici) olmasın..
  • tüm insanlar erdemli olabilselerdi.herşeye saldırmasalardı pekala denetim ve düzenleme organları olmadan çobansız bir dünyada yaşayabilirdik.ve fakat konumuz insan değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kargaşa

uzun uzun farkları yazmakla uraşmıcam .en belirginlerini yaziyim.

anarşizimde polis ordu devlet yoktur kimse kimseye emir vermez para birimi bile yoktur

şuda varki senin dediginin akisine narşistler soguk savaş döneminde yönetime katılmasalarda kominist harketlere bir geçiş dönemi yaratmak amacıyla belirgin destek vermiştir

bunlar komunizmde de yoktur. komunizmde de devlet yoktur.
  • karıncalar belki de komünizme uygun yaşıyorlardır, bilemiyorum.

ama "karınca gibi yaşamak" bir insan için çok arzu edilebilir bir şey olmasa gerek.
  • Bir belgeselde izlemiştim bir tür karınca kolonosi başka bir tür karınca kolonosine saldırıyordu.Yaşlı olanları öldürüyorlar gençlerini ve küçükleri alıp çalıştırıyorlardı.Bunları savaştırmıyorlardıda.Çalışan karıncaya ihtiyac duyduklarında da tekrar saldırıp bir koloni ele geçiriyorlardı.Köleleştiriyorlar gibi bir şey..
  • insanlık bana kalırsa bir karınca kolonisi kadar asil yaşayamıyor.
    bencillik ve egolarının kurbanı oluyor.
    "biz" mekanizması yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.