Şimdi Ara

Kasa Fan Bağlantı Ayarı / Acil yardım ltf

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Yeni bir sistem toplattım. Ancak kasanın fanları öyle bir çalışıyorki beynim acıdı hiç anlamamama rağmen açıp bir şeyler yapmaya çalıştım. Aradım montajcıyı Aura sync desteği falan lazım fanlarında yoksa ayarlayamazsın falan bilmem ne dedi de ben halledebiliriz diye düşünüyorum.

Öncelikle şuradaki fan kontrolcüye 4 tane kasa fanı bağlı. Fan kontrolcüde power yazan yerden giden kabloya güç kaynağından gelen uygun bir 4 diş taktım.

Fakat mantıksal olarak düşündüğüm de anakarttan biostan falan fan ayarı yapabilmem için bu power yazan şeye sadece güç değil bir de anakarta takmam gerek ki görsün. Şimdi ben bu power yazan şeyi anakartta nereye takacağım? Anakartım Tuf B450 gaming plus. Yardımlarınızı acilen bekliyorum kasam cıbıldak kaldı

Edit: Biosta Kasa fanlarımda CHA larda N/A N/A Yazıyor. Sadece CPU Fan Rpm hızını falan görebiliyorum ve ayarlayabiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bonibons -- 21 Şubat 2019; 19:24:18 >

• Kasanızın marka modeli nedir? Fanlar anakarta bağlı değilse biosta görünmez anakart üzerinden hız ayarı yapamazsınız muhtemelen. Kasanın kendi fan hız kontrolcüsü var mı?
  • hknkck kullanıcısına yanıt
    Hocam kasa modelim power boost g3904s

Kasa Fan Bağlantı Ayarı / Acil yardım ltfKasa Fan Bağlantı Ayarı / Acil yardım ltfKasa Fan Bağlantı Ayarı / Acil yardım ltf

Bu kablo boşta. Zannediyorum ki bunu anakarta bağlamam gerek ancak 2 diş 1 boşluk 1 diş olan 2 tane yere de denememe rağmen hiçbir yere girmedi bu meret. Başka da öyle bir yer yok zaten. Olayı çözdüm gibi. Olay bunda galiba. Bunu bir şekilde anakarta bağlarsam sorun çözülecek. PC PWM DATE kablosu bu ve boşta bir yere bağlı değil. Gördüğün resimde kasa fanlarının bağlı olduğu fan kontrolcü.

• Fanları fotodaki yerlere takarsan Bios'tan ya da anakartın yazılımından(Fan Expert 4 core) fan hızını ayarlayabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0FDA1336A -- 22 Şubat 2019; 1:34:24 >
  • Fanlarım 6 pin girişli. Oralara uymuyor hocam.
  • Bonibons B kullanıcısına yanıt
    O zaman Molex'ten bağlantı sağlayacaksın. Onda da fanlar son hızda döndüğü için sesli çalışır. Kontrolcüde fanı yavaşlatan ayar yoksa yapacağın bir şey yok. Pwm fan alman lazım.
  • peki bunu dönüştüren bir şey yok mu? Vede diyelim kasayı iade ettim ben nereden bileceğim fanların pwm olup olmadığını
  • Bonibons B kullanıcısına yanıt
    illa pwm fan olmasına gerek yok. Pwm olmadan sessiz çalışan fanlar da var. Denemelik olarak şundan 1 tane alıp deneyebilirsin. Fiyatına göre iyidir.

www.nanokatalog.com
    Arctic F12 PWM Gehäuse 120mm AFACO-120P2-GBA01 Kasa Fanı - Nanokatalog
    https://www.nanokatalog.com/urun/arctic-f12-pwm-gehause-120mm-afaco-120p2-gba01-kasa-fani

www.hepsiburada.com
    Arctic F12 PWM Rev.2 120mm Kasa Fanı - AFACO-120P2-GBA01 Fiyatı
    https://www.hepsiburada.com/arctic-f12-pwm-rev-2-120mm-kasa-fani-afaco-120p2-gba01-pm-HB000003207Y

• Hocam benim bunları en az %30 oranında falan hızlarını düşürmem lazım kafayı yiyicem yoksa.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.