Şimdi Ara

Kasa güç sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bilgisayarı açtığımda kasadaki güç ışığı(normalde sarı), yanıp sönüyor(kırmızı) ve bilgisayar hiç açılmıyor.
    Yeni bir hoparlör aldıktan sonra bu sorunla karşılaşmaya başladım. Odada tek priz var ve 3 lü prizi değiştirdikten sonra sorun çözüldü sanmıştım ama sorun tekrar etti. Kasayı tek başına prize bağlayıp, diğer odadan 3 lü çektim. Bu da kalıcı bir çözüm değil, sizce sorun ne ve nasıl çözebilirim?

• kullandıgın donanım için yetersiiz bir power supply kullanıyorsun sanırım yani 3 lü prizle alakası yok istersen tek prize 20 tane bağla.birde monitorun powerini pc den mii alıyosun onu merak ettim ??
  • quote:

Orjinalden alıntı: atademi

kullandıgın donanım için yetersiiz bir power supply kullanıyorsun sanırım yani 3 lü prizle alakası yok istersen tek prize 20 tane bağla.birde monitorun powerini pc den mii alıyosun onu merak ettim ??

bunu bende merak ettim.adaptorlu felan deilmi hoporlorler???
  • Hoparlorler adaptorlu değil, monitör de kasadan almıyor gücü.
  • yaa sen ne yap biliomusun onboard ekran kartın varsa onu kullan atıyorum bi kaçç aygıtı cıkar pc den yanii salak bi bilgisayar olsn sadece goruntu alabileceğin şeklde onboard ekran(yada dandik bi kart guç yemiyecek) kartı ram işlmci power supply bukdr disklerin bile powerını sok bide ole dene acılcakmı pwer yetersz kalıyo muhtelemen yanii baska bi sorun olamazz....
  • Ya şöyle şimdilik diğer odadan kablo çektim hoparlor ve ekran için. Bilgisayar açılıyor bir sorun yok ama 3 ünü de aynı prize takınca oluyo sorun.
  • valla şimdii anladım senii cok ilginçç soylicek bişii dusunuyorum suan ama bulamıyorum hanii desekkii herprizin su kdr amper guc verebilirr ole bişede imkansz :D valla nedenini bulablrsen bi zzahmet banada bildirr :)
  • :) Bakalım bulursam söylerim. Sağol cevap için.
  • Sorun monitör kablosunda gibi görünüyor,hoparlör aldıktan sonra bağlantı yaparken fişi oynatmış olabilrsin diye düşünüyorum..
  • quote:

Orjinalden alıntı: argesus

Sorun monitör kablosunda gibi görünüyor,hoparlör aldıktan sonra bağlantı yaparken fişi oynatmış olabilrsin diye düşünüyorum..

Kontrol ederim ama sorun neden monitör kablosunda olsun ki?
  • Arkadaşlar duvardaki prizin topraksız olduğunu gördüm, sorun bundan kaynaklanabilir mi?
  • elbette kaynaklanabilir topraksız hattın nelere neden olduğunu tahmin bile edemezsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: svideoz

elbette kaynaklanabilir topraksız hattın nelere neden olduğunu tahmin bile edemezsin

O zaman prizi değiştip tekrar denerim.
  • olabilir
    birde 3 cihazı prize ne ile taktın,çoğaltıcı kullanıyorsan temazsızlık da olabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: maystor

olabilir
    birde 3 cihazı prize ne ile taktın,çoğaltıcı kullanıyorsan temazsızlık da olabilir

Temassızlık olduğunu sanmıyorum, 3 lü uzatmayı yeni aldım, daha önceki 3 lüde de yapıyordu.
    Sorun muhtemelen topraklamada.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ok_ele

quote:

Orjinalden alıntı: maystor

olabilir

Temassızlık olduğunu sanmıyorum, 3 lü uzatmayı yeni aldım, daha önceki 3 lüde de yapıyordu.
    Sorun muhtemelen topraklamada.

Prizi kontrol ettim ve toprak hattı yok. Ayrıca şehir hattı da 238 V, bu normal mi sizce?
  • 238volt normal bir değer
  • quote:

Orjinalden alıntı: svideoz

238volt normal bir değer

Eyvallah.
  • power supplyden kaynaklanıyo olabilir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.