Şimdi Ara

Kasa öneri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, 3/4 gün içinde bütçe olarak 1000/1500 tl olucak şekilde bir kasa almayı düşünüyorum. Sistemim aşağıdaki gibi.

Corsair h110i sıvı soğutma
    işlemci i7 5930k
    Anakart msi x99a gaming 7
    Ekran kartı Zotac gtx 1080
    kingston 16 gb ram

Şuanki kullandığım kasahttp://www.coolermaster.com/case/mid-tower/haf-xm-with-side-window/ değiştirme sebebim ise kasa içinde hava akışı bence hiç iyi değil. Overclock yaptığımdan dolayı soğutma benim için çok önemli bu yüzden extreme bir oyuncu kasası arıyorum. Nette ilk bulduğumhttp://www.vatanbilgisayar.com/frisby-fc-9200g-gamemax-serisi-usb-3-0-6-x-rgb-4-x-led-fan-gaming-kasa.html bu kasa 10 fan ve sıvı soğutma benim işimi görücektir diye düşünüyorum fakat önerilerinize açığım.

• ++++++
  • neden o.c yapıyorsun ne amaçla o sistemi kullanıyorsun?
  • O kasa her ne kadar alüminyum olsa da o para ona verilmez diye düşünüyorum. Zaten farklı bir markadan esinlenilmiş bir kasa. İçerisindeki 10 adet fan ne kadar kaliteli bilmiyorum. Güzel bir hava akışı için de bir kasaya 1.600 TL. vermeniz gerekmiyor. İyi bir soğutma + birkaç adet kaliteli fanlar ile birlikte hava akımı iyi bir kasa her türlü iş görür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 13 Haziran 2017; 16:37:38 >
  • ozbey08 kullanıcısına yanıt
    tamamiyle oyun için hocam.
  • techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Kasa öneri
    Kasa öneri
    Kasa öneri
    Kasa öneri

Yukarıda kasanın linki mevcut fotoğraflarıda sizinle paylaşıyorum. Boşta 45/50 derecede çalışıyor. Herhangi bir oyuna girince 90+ ya çıkıyor. Herhangi bi öneriniz varsa dinlemeye hazırım.

• sırf oyun içinse aşırı gereksiz harcamalar yapmışsın. o işlemciye ve anakarta o kadar para vereceğine i7 6700k ve z170 anakart almış olsaydın oyunlarda daha çok performans alırdın paranda cebinde kalırdı.
  • ozbey08 kullanıcısına yanıt
    Asus roq swift p279q 2k oyuncu monitorum var ileride SLI yapacağım için i7 5930k tercih etmiştim.
  • Hangi deger 90+ çıkıyor
  • ermanozgen kullanıcısına yanıt
    Kasa öneri

ss almak için bi oyun açtım durum bu şekilde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Draxiss

Asus roq swift p279q 2k oyuncu monitorum var ileride SLI yapacağım için i7 5930k tercih etmiştim.

hıım o zaman başka.
  • Psu ters çevirebiliyorsan havayı içten dışa atan olarak çevir. H110 fanları dış tan içe basacak şekilde çevirmeyi dene cpu ekran kartı sıcaklıgından etkilenmemiş olur
  • ermanozgen kullanıcısına yanıt
    h110i fanları dışdan içe basacak şekilde derken radyatörün üst tarafında mı olmalı? Psu fanını nasıl ters çevirebilirim bilmiyorum. Montajı vatan bilgisayar yapmıştı montaj konusunda pek bilgim yok.
  • Fanları çevirsen olur.

Psu fanı altta muhtemel söküp çevirip fanı üste getirebilmelisin.

Gpu egik duruyor köşesine bi çubuk falan yerleştir. Resimden mi öle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ermanozgen -- 14 Haziran 2017; 4:59:16 >
  • 10-11 bin liraya pc almak ve forumlarda çare aramak...

• Ben olsam senin yerinde masterbox 5t alırdım. Hem birazcık daha uyguna geliyor, aradaki farkla ileride istediğin soğutma sistemine aktarabilirsin ya da sli için biriktirmeye başlarsın hem de kasanın hava akışı gördüğüm kadarıyla çok iyi. Özellikle önden arkaya sirkülasyon için yapılan tasarımı çok beğendim. Tek eksisi 5 10 tane hdd koyamamak olur (diyordum ben kafamda bakarken ki koyacağımdan değil, belki senin aklına başka şeyler gelir). Ama 5t olmasa bile yine o seriye bakabilirsin.
  • İnwin 303 sipariş verdim. 339 liraya. Bir bakın derim.
  • pelerinli kullanıcısına yanıt
    Hocam zahmet olmazsa emin olabilmek adına link atar mısın? İleride SLI yapıcam bu yüzden x99 sistem kurdum fakat sıvı soğutmayı değiştirmeyi düşünmüyorum. h110i zaten gayet iyi bunun yerine push pull yapmayı düşünüyorum ama buda her kasaya uymuyor.
  • Draxiss kullanıcısına yanıt
    Buyur hocamhttp://www.coolermaster.com/case/mid-tower/masterbox-5t/ . Bir de ben daha sade düşünen bir adamım kasada ve kasa içine farklı ihtiyaçlarım pek olmaz, ondan bunu tavsiye ettim. İyi bir incele hocam sen yine de sana uyar mı.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.