Şimdi Ara

Kasko, trafik sigortası bürokrasisi hızlandırılabilir mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Geçen cumartesi günü benim dikkatsizliğim ve kusurumdan ötürü bir kaza yaptım, önden giden arabaya arkadan çarptım. Resimdeki beyaz araç benim öteki karşı tarafın.

Tutanaklar tutulduktan sonra çarptığım arkadaş bir kaç saat içersinde telefon açtı. Anlaşmalı servis kasko ve trafik sigortasından işin tamamlanması halinde işin 20-25 gün süreceğini ama nakit olması halinde 3-4 günde tamamlanacağını söylemiş.

Arkadaşta samsundan bir iş için buraya gelmiş memleketine döneceğini söylüyor ve işinin çabuk yapılmasını istiyor. Hiç yoktan insanları mağdur ettiğim için karşı tarafı daha çok uğraştırmamak için süreci hızlıca tamamlamak istiyorum.

Şunu merak ediyorum bu kasko sigorta işlemlerinde süreci hızlandırmanın bir yolu yok mu acaba ? Karşı tarafında benimde hem kaskom hem trafik sigortam var.

Mesela servislere ben peşin parayı vereyim siz işlemi seri halledin kasko süreci tamamlanıp para yatınca siz benim hesabıma parayı rücu edin deme şansımız olabiliyor mu ?

Birde çarptığım arkadaş ilk olarak senin bildiğin bir usta varsa da olur gibilerinden konuştu kaskonun anlaşmalı olduğu özel bir serviste işlem yaparsam süreç daha hızlı işleyebilir mi ?

Kasko, trafik sigortası bürokrasisi hızlandırılabilir mi ?

• Geçmiş olsun ,

Bunu söyleyen servisi sanayi bakanlığına şikayet etmek gerekir. Sigorta ve kasko işlemleri hızlandırılabilir tabi. Acenteler bu işler için var. Üstelik konunun sizinle hiç ilgisi yok, adı üstünde kaza. İsteyerek yaptığınız bir şey değil.

Kendi kasko firmasına servisin bu şekilde bilgi verdiğini belirtirse işlemler hızlanacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: spacewolf

Geçmiş olsun ,

Bunu söyleyen servisi sanayi bakanlığına şikayet etmek gerekir. Sigorta ve kasko işlemleri hızlandırılabilir tabi. Acenteler bu işler için var. Üstelik konunun sizinle hiç ilgisi yok, adı üstünde kaza. İsteyerek yaptığınız bir şey değil.

Kendi kasko firmasına servisin bu şekilde bilgi verdiğini belirtirse işlemler hızlanacaktır.

Cevap için teşekkür ederim hocam..

Arkadaşa ekspertiz onayı vs gibi bürokratik işlemlerden ötürü normalde 3-4 günlük işlemin bu şekilde uzayacağını söylemişler. onunda ilk kazası sanırım..

Servisler malesef böyle parayı alabilmek için karşıdaki insanın mağduriyetini hiç düşünmüyorlar. Çevremden çok duyuyorum.

Benim aracım içinde volkswagen 20-25 günlük bir süre verdi. Ben bir şekilde idare etmeye çalışırım ama karşı tarafı kusurumdan ötürü sıkıntıya sokmak beni üzüyor.

• ksenophanes kullanıcısına yanıt
    Üzülmekte çok haklısınız hocam , bahsettikleri bu durum en fazla 9 gün sürer işleri düzgün takip edebilseler.

Sorun servislerin takip edememesinden kaynaklı. Sizin de trafik sigortanız bu günler için var karşı tarafa cebinizden ödeme yapmamalısınız.

En güzeli çektirerek bulunduğu ile götürmeleri olur , böylece yedek aracıyla birlikte rahatça kullanabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.