Şimdi Ara

KATİP ÇELEBİ ÜNİ. TIP FAKÜLTESİ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İSTEYENLER BURAYA TOPLANIYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
12
Favori
10.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle merhaba ben katip çelebi tıp 2. sınıfı öğrencisiyim forumda okulumuz hakkında yapılan objektif olmayan yorumları görünce bu konuyu açma hissi duydum. kendim öğrencisi olduğum için okul hakkında en iyi bilgiyi yine biz veririz forumdaki diğer arkadaşlarımızla beraber en objektif şekilde sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. sorularınızı çekinmeden yazın unutmayın ki sizin kötülüğünüzü istemeyiz. şimdiden ilgi gösteren herkese teşekkürler

• Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • okul fabrika binasından bozma gibi diyolar bina kötüymüş sürekli yenı bınaya geçilecek deniliyomuş ama öyle bişey olmuyomuş ulaşım zormuş kendi hastanesi yokmuş doğrumu bunlar? ankaradan gelmeye değer mi yoksa meram falan mı yazılmalı
  • Zaten bu konuyu "mişli muşlu" konusulmamasi icin actik. Tek tek cevap vereyim. Fabrika binasindan bozma sozu yanlis bir kere. Binalarimiz yeni. Eski tekel depolari da spor salonu tenis sahasi gibi seylerle degerlendirildi. Hazirlik bolumu icin yeni bina yapildi. Tıp fakultemizin hazirlik bolumu yok. Biz de yeni amfinin icinde ders goruyoruz. Ulasim zor degil. Izban ve otobus ile rahatlikla ulasabilirsin. Izban ile karsiyaka 15 dk, halkapinar ve alsancak 30-35 dk uzaklikta. Ayrica kendi hastanemiz de mevcut. Ege bolgesinin en buyuk hastanesi olan Katip Celebi Uni. Ataturk Egitim ve Arastirma Hastanesini kullaniyoruz. Izmirde universite okumak bir ayricaliktir ancak meram ankaraya, evine yakin bir universite o yuzden tercihini yaparken bunu da goz onunde bulundur. Tıp okurken evine yakin olmasi cok onemli
  • tıp fakültesi binasının üstünde evler varmış migros gibiymiş doğru mu? bide sosyal daha önemlisi sporolankları tıp öğrencisi için nasıl
  • Tip fakultesi ana kampüse taşındı ana kampüste de tipin olduğu yer tek katlı migros gibi bisey yok yani 😂😂

• spor olanakları nasıl
  • Ben birkaç soru sormak istiyorum cevaplayabilirseniz sevinirim.
    1- Öncelikle okulun yeni olmasından kaynaklı endişelerim var, yeni bir üniversite demek birçok şeyin oturmamış olması demek bu konuda neler söyleyebilirsiniz.
    2- Okulun eğitimi ve hocaların yaklaşımı nasıl? Eğitimin yeterli olduğunu düşünüyor musunuz?
    3- Okulun kampüsle ilgili sıkıntıları olduğu söyleniyor. Yani kampüsün yetersiz olduğunu söylüyorlar. Biraz kampüsle ilgili bilgi verebilir misiniz?
    4- Hastane olarak Atatürk Araştırma kullanılıyor bildiğim kadarıyla, hastanenin konumu ve önemi nasıldır bu konuda bir bilginiz var mı? Üst dönemlerden biliyorsanız eğer hastane yeterli mi ve orada alınan eğitim iyi mi?

Sorularımın devamı var ama şimdilik bu konular hakkında bilgi verebilirseniz iyi olur. Teşekkürler.
  • New Scientist N kullanıcısına yanıt
    1-Okulun yeni olmasından kaynaklı bir sorun yaşamadık, sadece tıp fakültesi ana kampüse taşındı fakat öğrenci işlerini daha geç taşıdılar bu yüzden öğrenci belgesi vs. alırken sorun oluyordu ve sınavlar geç okunuyodu.Sene sonuna doğru öğrenci işleri de artık ana kampüse taşındı bu sene böyle bir sorunun olacağını sanmıyorum.
    2-Teorik olarak gerçekten eğitimimizin çok iyi olduğunu düşünüyorum. Pratik olarak lablarda materyalin sayımıza göre yeterli olduğunu düşünüyorum.Tabi bunda sayımızın diğer üniversitelere göre az olmasının payı var.Hocalarımız gerçekten çok iyiler ve bize gerçekten yardımcı olmaya çalışıyorlar.
    3-Yeni bir üniversite olduğumuz için malesef kampüs yetersiz.Zaten ilk 2 sene kampüsteyiz sonra hastaneye geçiyoruz.
    4-Hastane okula göre daha merkezi diyebilirim, ulaşım konusunda sorun yok zaten metro var.Onun dışında hastane ile ilgili çok fazla bilgim yok.
    Umarım yardımcı olabilmişimdir :)

• New Scientist N kullanıcısına yanıt
    1- kesinlikle bu konuda bi endişen olmasın. okul yeni olmasına rağmen her şey tastamam hatta 5 senelik bi okul olmamıza rağmen kadavra sayımız yeterli.
    2- eğitim genel anlamda iyi. prof sayımız yeterli ve profesörlerimiz genç insanlar. diğer okullardan arkadaşlarımızla konuşup edindiğimiz bilgiye göre okulumuz diğer tıplardan biraz daha zor
    3- evet kampüs maalesef yetersiz o konudan biz de şikayetçiyiz. fakat kampüsü 2 sene kullanacaksın, sonra hep hastanede olacaksın
    4- hastanemiz tam ismiyle Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi. ege bölgesinin en büyük hastanesi olup vaka görme çeşitliliği olarak çok zengin. ege bölgesindeki çeşitli illerden bize vakalar aktarılıyormuş, öyle duyum aldım. hastane yeşilyurtta olup konak'a çok yakın, metro ile 10 dk bile sürmüyor. biz daha 1. sınıf olmamıza rağmen hocalarımız bizi acil servise davet ettiler tecrübe kazanmak için. birkaç arkadaş birkaç gün gece nöbetine gittik ve yerinde tecrübe edindik. okul nüfusunun az olması bize böyle ekstra imkanlar kazandırabiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thedoc35 -- 20 Temmuz 2016; 20:29:50 >

• givets G kullanıcısına yanıt
    okul takımlarımız mevcut. herhangi bir spora yeteneğin yatkın ise şansını deneyebilirsin. halı saha basket ve tenis sahaları mevcut
  • 9.5 k gelir mi :(

• AprilEthereal1 A kullanıcısına yanıt
    maalesef. okul birinciliği kontenjanından faydalanamıyorsan giremezsin
  • AprilEthereal1 A kullanıcısına yanıt
    Sen yine de yaz bence

• gmz.alfa G kullanıcısına yanıt
    Yazarım ama bi umudum yok zaten. Peki 8.8 k olan erciyesin gelme ihtimali var mıdır?

• Malzeme Bilimi ve Müh. nasıl bölümdür?
  • Şahsen Katip Çelebide okumakla birlikte okulda KAMPÜS,etrafında GEZİLECEK YER hiç yok.Hocalar desek hepsi için söylemiyorum en azından MAKİNE için yaz okuluna öğrenci bırakıp para alma derdindeler.Okulun etrafında keçi,koyun ne ararsanız var tarlada gezebilir,uzanabilirsiniz.Yeni yoklama sistemi denemesiyle çoğu arkadaşım mağdur olmuştur ayrıca TIP için bilgim yok nerde olduklarına dair ama siz diyorsanizki kampüs,sosyal yaşantı önemli değil okumama bakarım ben o zaman ayrı.Kendi üniversitem için bunları yazmak acı verici olsada GELMEYİN,PİŞMAN OLMAYIN
  • Sizce okulun geleceği nedir mesela ilerde Ege ile yarışabilir mi ve ortam Nasıl Çiğli Nasıl bi yer biraz bilgilendirebilir misiniz ?

• Eskisehir osmangazi ve katip celebi arasind kaldim tavsiyeniz nedir?

• Up

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.