Şimdi Ara

Kaza yaptım. Lütfen yardım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
2.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Geçmiş olsun, olayın en başından sonuna kadar yasal yolları denemekten çekinmeyin.
  • haklısınız. insanlık yapıp kimse zarar görmesin dedik. fakat zarar gören bn olacağım sanrım
  • 1 sene önce falan bir arkadaşım 80li yaşlarında bi adama çarptı ve adam öldü. arkadaşım 3 ay hapis cezası yedi. olayın detaylarını bilemiyorum pek anlatmak istemiyor, gözünüzü de korkutmak istemem.
    şöyle de birşey var adam belki sizden biraz daha para koparmak için böyle yapıyor olabilir.
  • Hocam kaza bu olmayacak şey değil. İnsaniyet namına suç sizdeyse zaten kazadan dolayı oluşan masrafları karşılamanız gerekir. Sigortanız masrafları karşılıyorsa (ki karşılamaması abes kaçar) kesinlikle sigortaya müracat edin. Sigorta bunun için vardır. Yanlız adamın para koparma çabalarına da pabuç bırakmayın. Zaten zarar tazmin edildikten sonra sakatlık veya kalıcı bir hasar yoksa karşı tarafta hukuken pek birşey olacağını sanmıyorum.

Edit: Kamyonu hurdaya çıkardıklarına ve o kadar eski olduklarına göre muhtemelen hızlıydı ve fren gibi donanımları pek iyi değildi diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sissa -- 17 Mart 2011; 23:27:50 >
  • Arkadaşlar adam dün mahkemeye gidip şikayetçi olacağım demiş. onlarda git rapor al gel demişler. kazanın uzerınden neredeyse 10 gün geçti geriye dönğk rapor alabilirmi bu adam. ve hala ne hak talep edicek benden anlamıyorm hastane masraflarını ödeyeyim dedim. arabanı vize yaptır sigortam ödeyecek dedim halada olayın üstüne gidip tazminat almaya kalkıyor böyle birşey mümkünmü ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazyprince

Arkadaşlar adam dün mahkemeye gidip şikayetçi olacağım demiş. onlarda git rapor al gel demişler. kazanın uzerınden neredeyse 10 gün geçti geriye dönğk rapor alabilirmi bu adam. ve hala ne hak talep edicek benden anlamıyorm hastane masraflarını ödeyeyim dedim. arabanı vize yaptır sigortam ödeyecek dedim halada olayın üstüne gidip tazminat almaya kalkıyor böyle birşey mümkünmü ?

birincisi kardes senın aracının sigortası karsı tarafın ve kamu malına gelen zararı öder siğorta kapsamı içinde belirlenen maddi tutarı
    ikincisi tutanak tutulmus en yakın zamanda trafik tescil subesınden kaza tutanıgının sonucu al kıme kacta kac kusur vermiş
    üçüncüsü sana carpan kısının aracının vizesi yapılmamiş dedin bu senın için bir artı, trafık sıgortası yapılmısmı kaskosu varmı?aracı perte ayrıldı ise aracın kaskosu var demek
    dördüncüsü kısının butun hastane masraflarını devlet karsılar ama devlette sana kamu davası acabılır.
    kişi seni dava edemez gözünü korkutmaya calışıyor sen ilk olarak kaza tespit tutanıgını tarfıkten al karsı tarafın tarafık sigortası ehliyet ve kaza sonraso hastane ile ilgili bilgilerini topla zaten iş tarafığin vereceği kararda biter kıme nekadar kusur verdi

• şimdi ben aracı aldım üstüme eve götürüyordum kırmızıda durdum yeşil yandı kalktım az ileri gittim orda az durakladım ordan kalkarken gaz debriyaj ayarını yapamadım gaza fazla bastım debriyajı birden bıraktım sonra araba ilk önce sola doğru yanladı sonra kaldırıma girmeyeyim diye sağa çevirdim direksiyonu bir baktım sağımda minibüs sağ çamurluktan onun sol tekere girdim benim sol çamurluk orta derecede hasarlıydı onun az bişe jant ezilmişti birde sol çamurlukta çizik vardı ben indim araçtan o da indi ya kime sinirlendin böyle hızlı kalktin dedi bende gaz tutuldu falan dedim işte neyse fotoğraf falan çekin dediler yoktu fotoğraf çeken telefon bende de onda da sonra trfik polisi geldi fotoğraf falan çekilmedi yolu açmak için minibüsçüye sen ağır ağır çıkar aracı dedi çıkardı aracı sende az yukarı al dedi aracını bende aldım sonra ehliyet ruhsat istedi polisler polis aracına gittik bana sigortası yok dedi aracın var dedim ama bilmiyorum dedim nerde olduğunu yeni aldım aracı dedim sonra git şurdan anadolu sigortaya sordur dedi bende gittim oraya polisler yolladı beni aracın sigortasını sordurun dedi sordurdm onlarda dediki aracı yeni aldıysanız sizin üzerinizde göremeyiz eski sahibinde görebiliriz dedi tamam dedim çıktım polise gittim diğer aracın sahipleri gitmişler polis bana ceza yazmış hemde aracı da çekmişler ,polis dediki aracın sigortasıyla git dedi kaza numarası da verdi ama ben hiç bişey anlamadım gidip ne yapcam şeye git dedi orda hallederler dedi kurtuluş trafik amirliğine git dedi bu numarayla tamam dedim sonra aldım cezayı cebime koydum sonra eve gittim dinlendim sonra aracı aldığım kişiyle konuştum sigorta poliçesini versen bana dedim gel fotokopisini vereyim dedi oda bugun iptal ettirecekti ettrmiştir aldım neyse fotokopiyle gittim aracı cekilen yerden cıkardım sigorta kağıdıyla aldım sonra aracı götürdüm eve bıraktım bugun sanayiye götürdüm yaptımaya verdim yapılyor şu an araç ben şu an eski sigortası 10 gün içinde bitecek onda sorun olur mu yani mahkemede ne olur

• adam seni sömürmek istiyor işte özet budur
  • hangi adam ne sömürmesi
  • Okumadan yazmis cevabi.. kacgun olmustu noter satisi yapilali? Onun bir suresi vardi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 12 gün oldu kaza işini hallettim şimdi benim bi sıkıntım daha oldu sigortayı 10 iş günü içinde yaptıramadım cezası nasıl olur bunun
  • ücretsiz kasko sorgulaması yapabilmek için
    http://kaskodegersorgulama.blogspot.com/

Sigorta Hesaplama 'dan önce şu bilgilere göz atmamızda fayda var.

Kaza Anında Yapılacak İşlemler

Kaza anında yapılacak işlemler: kaza meydana geldiğinde yada policede belirtilen durumladan birinin gerçekleşmesi halinde hasarı öğrendiği tarihten itibaren 5 iş günü içerisinde şirkete bildirimde bulunmalı ve sigortalı değilmişçesine hareket ederek hasardan haberdar olur olmaz hasarı azaltıcı her türlü tedbirleri almalıdır.

Kaza anında yada hasarı sonradan öğrendiğiniz durumlarda size en yakın polis yada jandarmaya haber vererek tutanak tutturmayı unutmayınız......

Ayrıca, hasarın meydana geliş nedeninin bilinebilmesi ve buna ilişkin deliller ile rücu hakkının kullanılmasına yararlı gerekli bilgi ve belgeleri sigortacıya veya sigortacının yetkili kıldığı temsilcilerine gecikmeksizin temin etmeli, bu kişilerin sigorta kapsamında yer alan şeylerde ve bunlara ilişkin belgeler üzerinde yapacakları araştırma ve incelemelere izin vermeli, sigorta konusu riziko ile ilgili başka sigorta sözleşmeleri var ise bunları sigortacıya bildirmelidir. sigorta hesaplama için lütfen tıklayınız.

Karşı tarafa verilen zarar sözkonusu ise:

Maddi Hasarlarda

•* Poliçe (aslı veya fotokopisi)
    •* Kaza zabtı (aslı veya onaylı sureti)
    •* Alkol raporu
    •* Sürücü ehliyetnamesi
    •* Onarım faturaları
    •* Aracın hasarlı halini gösteren resim (3.şahıs aracının)
    •* Aracın tescil belge fotokopisi (3.şahıs aracının)

Ölüm veya Yaralanma Hasarlarında

•* Kaza zaptı (aslı veya onaylı sureti)
    •* Alkol raporu
    •* Sürücü ehliyetnamesi
    •* Veraset ilanı
    •* Nüfus aile kaydı
    •* Ölüm raporu (savcılık veya adli tabib)
    •* Hastane kat ’i raporu (yaralanmalarda)
    •* Hastane tedavi masraf makbuzları (yaralanmalarda) evraklarının hazırlanması gerekir.
    http://kaskodegersorgulama.blogspot.com/

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.