Şimdi Ara

Kaza yaptım. Lütfen yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
2.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

11.03.2011 tarihinde sabah evden işe gitmek için çıkarken aracımın ön camı soğuktan tamamen buz kaplamış acelemden dolayı çoğumuzunda yaptığı gibi aracımın camının sadece kendimin görebileceği yerini temizledim ve yola çıktım. u dönüşü yapcağım kavşağa geldiğimde camdaki buzdan dolayı yan yoldan gelen aracı farkedemedim dolaysıyla arabamın önünü biraz yola çıkardım ve çıkarmamla birlikte sol şeritten gelen kamyon bana çarptı ve yan yattı. olayda kamyon şoförünün kaburgası çatladı.

şimdi size sormak istediğim konular var.
    1. si kamyon şoförü poliste verdiği ifade de benden şikayetci olmuş fakat daha sonra görüşerek hastane masraflarını karşılamam karşılığında benden şikayetci olmuyacağını söyledi ve anlaştık ancak bugün tekrar aradı ve tekrar hastaneye gidip 300 lira daha masrafı olduğunu bunuda ödememi aksi taktirde şikayetci olacağını söyledi.

2. olarak akşam saatlerinde arayıp ben öğleden beri rahatsızım. afedersiniz ama kusuyorum v.s dedi ve eğer ben ölürsem senin hayatın biter gibisinden şeyler söyledi bana.

bu olaylar karşısında sinirden delirdim ve aklıma şu soru geldi eğer ben bu adamla anlaşamaz ve mahkemede benden şikayetci olursa benim cezam ne olur?
    daha önce hiç başıma böyle birşey gelmedi eğer başına bu tür bi olay gelen varsa arkadaşlar lütfen yardımcı olun

bu arada küçük bir not: adamın kamyonun vizesi 2009 yılında bitmiş ve kaza sonrasında aracını perte ayırdı.

lütfen konu hakkında bilginiz varsa bi kaç satır yazın. teşekkürler.

• Aracınızın kaskosu var mıydı? Varsa masraflarınızı kasko karşılamıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burhan

Aracınızın kaskosu var mıydı? Varsa masraflarınızı kasko karşılamıyor mu?
    malesef kaskom yok. sorun aracımın kaskosu değil. kendi aracımı yaptırırım fakat karşı taraf benden şikayetçi olursa benden ne gibi bi hak talep edebilir bilgisi olan varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazyprince

malesef kaskom yok. sorun aracımın kaskosu değil. kendi aracımı yaptırırım fakat karşı taraf benden şikayetçi olursa benden ne gibi bi hak talep edebilir bilgisi olan varmı ?

Alıntıları Göster
    keşke önce resmi yolları takip edip sonra uzlaşmaya çalışsaydınız.. hani işin bir adı konmuş olurdu diye düşünürüm..tamam hata sizde görünüyor ama, neyin ne kadar tazminedileceği baştan anlaşılmalı derim , iki tarafta mağdur olmasın böylelikle..
  • quote:

Alıntıları Göster
    geçmiş olsun..
    bu olayda sizin trafik sigortanız karşı tarafın zararını karşılar.bunlara hastane masrafı vb dahildir.. daha detaylısını sigorta konusunda uzman arkadaşlar yazacaklardır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meteg -- 16 Mart 2011; 20:55:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meteg

geçmiş olsun..
    bu olayda sizin trafik sigortanız karşı tarafın zararını karşılar.bunlara hastane masrafı vb dahildir.. daha detaylısını sigorta konusunda uzman arkadaşlar yazacaklardır..

Alıntıları Göster
    öncelikle teşekkür ederim. fakat şu ana kadar ben sigortaya herhangi bir bildirimde bulunmadım. karşı taraf aracı perte verdi. adamda sigortayı karıştırma gibisinden şeyler söyledi. ben gidip bu olayı sigortaya bildirsemm geç olurmu ? herhangi bir gün sınırı varmıdır bildiride bulnmak için ?

• quote:

öncelikle teşekkür ederim. fakat şu ana kadar ben sigortaya herhangi bir bildirimde bulunmadım. karşı taraf aracı perte verdi. adamda sigortayı karıştırma gibisinden şeyler söyledi. ben gidip bu olayı sigortaya bildirsemm geç olurmu ? herhangi bir gün sınırı varmıdır bildiride bulnmak için ?

Alıntıları Göster
    sigorta böyle günler içindir.
    kazada sigortanı kullanmayacaksan ne zaman kullanacaksın ki

Kaza yapsan bile tutanak tutup kazayı resmileştirmeliydin. Belki adamın sigortası ya da ehliyeti yok kazada kendisi suçlu çıkacaktı..

kendinizi iyice haksız duruma düşürmüşsünüz..

• quote:

Alıntıları Göster
    Kaza için tutanak tutmadınız mı yani?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burhan

Kaza için tutanak tutmadınız mı yani?

Alıntıları Göster
    kaza için tutanak tutuldu olay yeri raporu çizildi yani. polis girdi olayın içine.
  • quote:

kaza için tutanak tutuldu olay yeri raporu çizildi yani. polis girdi olayın içine.

Öncelikle geçmiş olsun. Sigortanız varsa karşı tarafın tedavi masraflarını karşılar, siz neden cebinizden para veriyorsunuz ben onu anlamadım? Adam şikayetçi olabilir, ama bundan ne çıkar ki ? Sonuçta kaza. Siz burnunuzu çıkarır çıkarmaz size vurup kamyon devrildiyse kendisinin süratli gelme olasılığı yüksek. Bence hemen suçu kendinizde aramayın, bırakın devlet çözsün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ExTReMee -- 16 Mart 2011; 22:44:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExTReMee

quote:

Öncelikle geçmiş olsun. Sigortanız varsa karşı tarafın tedavi masraflarını karşılar, siz neden cebinizden para veriyorsunuz ben onu anlamadım? Adam şikayetçi olabilir, ama bundan ne çıkar ki ? Sonuçta kaza. Siz burnunuzu çıkarır çıkarmaz size vurup kamyon devrildiyse kendisinin süratli gelme olasılığı yüksek. Bence hemen suçu kendinizde aramayın, bırakın devlet çözsün.

adam tehditleriyle sanırım benim psikolojimi bozdu
  • quote:

quote:

quote:

Merak etmeyin bişi çıkmaz. Sonuçta adam yaşıyor ve amacı sizden para koparmak. Kendi söylemiş zaten sigortayı işin içine karıştırmayın diye, kötü niyetli olduğu belli. Bırakın napıyorsa yapsın sigortaya devredin işi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merak etmeyin bişi çıkmaz. Sonuçta adam yaşıyor ve amacı sizden para koparmak. Kendi söylemiş zaten sigortayı işin içine karıştırmayın diye, kötü niyetli olduğu belli. Bırakın napıyorsa yapsın sigortaya devredin işi.

Alıntıları Göster
    öncelikle geçmiş olsun.Allah büyük kazalardan saklasın

bildiğim kadarıyla

-- trafik kazalarında ,sigortaya bakılmaksızın tüm hastane giderleri devlet tarafından ödenir(özel hastane dahil)

--karşı sürücü kendi kafasından aracı nasıl perte çıkarır.sizin trafik sigortası belli bir limite kadar o araç için ödeme yapar ( polis tutanağı önemli)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Yapabiliyorsan aranızda geçecek görüşmeleri de kaydediver. Kararını açıklarken sağlam duramazsan veya dursan da, şuana kadar sindirdiği seni hemen elden kaçırmamak için tavrını ileri götürmeyi düşünebilir. O durum da şikayet edip onu köşeye sıkıştırabileceğin bir kanıtın olur elinde.

• öncelikle geçmiş olsun. suçlu siz oldugunuz için birde kendinizi o kişi yerine koyun sizin psikolojiniz bozuksa o adamın daha beterdir dusunun sizin boşvermisizliginiz nedeniyle adamin tum işgucunu şuan elinden aldınız. zaten adam söylemeden maddi ihtiyaclarını karşılamanız lazım insaniyet bunu gerektirir. o zaman ne tehdit eder nede mahkeme ile ugrasirsınız. aciksa ben aynı durumda kalsam sonrada bana hasteneye kendin öde faturasını al sigortaya yolla deseler cok fena olur cok
  • quote:

Orijinalden alıntı: esenlik

öncelikle geçmiş olsun. suçlu siz oldugunuz için birde kendinizi o kişi yerine koyun sizin psikolojiniz bozuksa o adamın daha beterdir dusunun sizin boşvermisizliginiz nedeniyle adamin tum işgucunu şuan elinden aldınız. zaten adam söylemeden maddi ihtiyaclarını karşılamanız lazım insaniyet bunu gerektirir. o zaman ne tehdit eder nede mahkeme ile ugrasirsınız. aciksa ben aynı durumda kalsam sonrada bana hasteneye kendin öde faturasını al sigortaya yolla deseler cok fena olur cok
    benzer bir olay benim de başıma geldi, kesinlikle yasal yolları takip edin, benim tahiminim yasal yollara başvurursa en fazla çalışamadığı kadar günün parasını alır, bunun için de mahekemlerle uğraşması gerekir. zzaten iş o aşamaya gelince ister istemez uzlaşır.

ayrıca siz şu anda belgesiz kayıtsız adama para veriyorsunuz, olay şantaja dönmüş, siz geri çekildikçe adam üstünüze gelecektir. 1 hafta sonra arayıp iş bulamadım vs.. dese ve 1000 lira istese yine verecek misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: trust_company

benzer bir olay benim de başıma geldi, kesinlikle yasal yolları takip edin, benim tahiminim yasal yollara başvurursa en fazla çalışamadığı kadar günün parasını alır, bunun için de mahekemlerle uğraşması gerekir. zzaten iş o aşamaya gelince ister istemez uzlaşır.

ayrıca siz şu anda belgesiz kayıtsız adama para veriyorsunuz, olay şantaja dönmüş, siz geri çekildikçe adam üstünüze gelecektir. 1 hafta sonra arayıp iş bulamadım vs.. dese ve 1000 lira istese yine verecek misiniz?

Alıntıları Göster
    Öncelikle geçmiş olsun yapacağın basit aslında sonuçta trafik kaza raporunvar adamın konuşmasını kaydet ve adamdan kaçarcasına iş yapma bakın sana öyle böyle diyor bırak versin mahkemeye savcı önce onu dinler sonra senin ifadeni isterler ifadenle bu kaydı verdiğinzaman karşıtaraftan sende şikayetçi olabilirsin ama kaydetme imkanın yoksa ses kaydını bırak versin ölümlü bir kaza değil sonuçta enfazla senden ala bileceği çalışmadığı günlerin parası ve bu parayı ala bilmesi içinde mahkemeye çalışmadığı zaman zarfı için iş göremez raporu almış olması lazım adam sadece senden para koparmaya çalışıyor dediğim gibi çalışmadığı günler için iş göremez raporu varsa raporda geçen tarihler için senden para ala bilir vede hastanede yattığı süre için okadar büyütme olayı kaza herkezin başına gele bilir ama adama senden para çıkmayacağını ve madur olanın sadece o olmadığını belli eder şekilde konuş baktın olmuyo ondan önce sen git savcılığa dilekçe ver tehtit ediliyorum diye bak o zaman nasıl herşey değişecek
    aynı şekilde bir kazayı çok yakın bir arkadaşım yaptı adam ın hastane masraflarını ödedi ve adam para istemeye başladı vermeyince tehtit etti arkadaşımda savcılığa verdi olayı ondan sonra işin içinde tehtit var diye adam davacı olma diye aramaya başladı

• farkindamisinız adam hastane masrafları hariç para talep etmemiş bana bişey olursa diye tehdit etmiş! bazılarınız ses kayıt demıs gidin ses kaydedin verin mahkemeye bakalım delil olarak kabul edilirmi? ben söyliyeyim edilmiyor sadece yasal dinlemeler delildir. önce siz bazi insancıl adımlar atın iyiniyeti gösterin karşılıgı olumlu gelecektir. yok ilgisiz olunursa mahkeme ucreti, isgucu kayibinin yasal faizli zarari daha pahalıya gelecektir.
  • quote:

farkindamisinız adam hastane masrafları hariç para talep etmemiş bana bişey olursa diye tehdit etmiş! bazılarınız ses kayıt demıs gidin ses kaydedin verin mahkemeye bakalım delil olarak kabul edilirmi? ben söyliyeyim edilmiyor sadece yasal dinlemeler delildir. önce siz bazi insancıl adımlar atın iyiniyeti gösterin karşılıgı olumlu gelecektir. yok ilgisiz olunursa mahkeme ucreti, isgucu kayibinin yasal faizli zarari daha pahalıya gelecektir.

Karşı tarafı da düşünmeniz güzel ama konuyu açan arkadaşın deidklerini doğru kabul edecek olursak:

quote:

eğer ben ölürsem senin hayatın biter gibisinden şeyler söyledi bana.

Bu şekilde tavır gösteren birinin nerelere gideceğini kimse kestiremez. O sebeple arkadaşı uyarma ve kendini koruması için fikir vermeyi tercih etmedeyim. İnsanlık dışına çıkmasına gerek yok, zaten insanların haklarını diğer insanların insafına bırakmamak için yasalar var, buradaki herkes gördüğüm kadarıyla yasal yollara yönelmesini öğütlüyor. Yasal yoldan gittikten sonra insanlık göstererek belli masraflarını üstlenmek artık iyne arkadaşın vicdanına kalmış.

Saygılar, sevgiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: pillout

quote:

farkindamisinız adam hastane masrafları hariç para talep etmemiş bana bişey olursa diye tehdit etmiş! bazılarınız ses kayıt demıs gidin ses kaydedin verin mahkemeye bakalım delil olarak kabul edilirmi? ben söyliyeyim edilmiyor sadece yasal dinlemeler delildir. önce siz bazi insancıl adımlar atın iyiniyeti gösterin karşılıgı olumlu gelecektir. yok ilgisiz olunursa mahkeme ucreti, isgucu kayibinin yasal faizli zarari daha pahalıya gelecektir.

Karşı tarafı da düşünmeniz güzel ama konuyu açan arkadaşın deidklerini doğru kabul edecek olursak:

quote:

eğer ben ölürsem senin hayatın biter gibisinden şeyler söyledi bana.

Bu şekilde tavır gösteren birinin nerelere gideceğini kimse kestiremez. O sebeple arkadaşı uyarma ve kendini koruması için fikir vermeyi tercih etmedeyim. İnsanlık dışına çıkmasına gerek yok, zaten insanların haklarını diğer insanların insafına bırakmamak için yasalar var, buradaki herkes gördüğüm kadarıyla yasal yollara yönelmesini öğütlüyor. Yasal yoldan gittikten sonra insanlık göstererek belli masraflarını üstlenmek artık iyne arkadaşın vicdanına kalmış.

Saygılar, sevgiler.

Alıntıları Göster
    yorumlarını esirgemeyen herkese çok teşekkür ederim.

ben zaten adamın masraflarını karşılmayacağım demedim sonuçta bu işlerinde yolu yordamı var ama kaza gününden beri adamın yanına bile yanaşamıyorum.
    adam resmen burnundan kıl aldırmıyor. resmen tiyatro oynuyor karşımda adamın sağ kaburgası çatlamış hastanede gömleğinin sol tarafını çıkartamadı hemşireler. en sonunda hemşirenin biri dayanamyaıp amca senin rahatsız olan tarafın diğer taraf rol yapmayı bırak diye serzenişte bulundu.

bugün avukatla görüştüm avukat eğer iş göremez raporu aldıysa mahkemey çıkıp dava açabilir o yüzden anlaşmaya bakın v.s dedi bir kişide bırakın işinizi sigorta halletsin demiyor anlayamadım gitti.

aracın perte çıkması olayıda şöyle gerçekleşti pertten kastım hurdaya gitti araç. araç kazadan sonra yedd-i emin deposuna çekildi dolaysıyla aracı vize olmadan çıkaramayacaktı araçta eski olduğundan aracı hurdaya vermiş. böyleliklede gelecek cezalardan kurtulmuş oluyormuş. hala kafam çok karışık

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.