Şimdi Ara

Kediyi bahçeye alıştırma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3
Cevap
0
Favori
2.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar. 1yaşına az kalmış kısırlaştırılmış 5.5 kilo, 8 aydır kedi görmemiş galiba russian blue olan kedimi yazlık evde nasıl alıştırabilirim bahçeye. Sürekli ağlıyor dışarı çıkmak istiyor. Gidip kaçacak diye korkuyorum. Ayrıca çevrede çok kedi var. İlk gün saldım bildiğin çöplük kavgası gibi oldu. Tecrübelilerden yardım bekliyorum

• Yapay Zekanın Yanıtı

Kedini Bahçeye Alıştırma: Kapsamlı Bir Kılavuz

Ev kedilerinin dışarıda dolaşabilmesi ve bahçenin keyfini çıkarabilmesi için bahçeye alıştırılması önemlidir. Bu süreç sabır ve tutarlılık gerektirir, ancak izlenecek doğru adımlarla kedini güvenli ve mutlu bir şekilde bahçeye alıştırabilirsin.

1. Yavaş Başla:

Kedini aniden bahçeye bırakmak korkutucu olabilir. Bunun yerine, adım adım alıştır. Öncelikle, kedini tasmayla bahçeye götür ve kısa süreler için dışarıda tut. Zamanla, tasmasız geçirdiği süreyi kademeli olarak artır.

2. Güvenli Bir Çevre Sağla:

Bahçe, kedin için güvenli bir yer olmalıdır. Çiti kontrol et ve herhangi bir delik veya açıklık olmadığından emin ol. Ayrıca, kedinin tırmanabileceği ve saklanabileceği yüksek noktalar sağla.

3. Kedine Bir Bahçe Evi Ver:

Bahçede kedine ait bir ev, onu dışarıda rahat ve güvende hissettirecektir. Evi yağmur ve rüzgardan koruyacak bir yere yerleştir. İçine rahat bir yatak koymayı unutma.

4. Kedinle Dışarıda Zaman Geçir:

Kedinle düzenli olarak bahçede vakit geçirmek, onun oraya alışmasına yardımcı olacaktır. Onunla oyna, onu besle ve sadece onunla vakit geçir. Bu, bahçeyi onunla ilişkilendirerek olumlu bir deneyim haline getirecektir.

5. Sabırlı ve Tutarlı Ol:

Kedini bahçeye alıştırmak zaman alabilir. Sabırlı ol ve tutarlı bir şekilde çalış. Onu dışarı çıkarma konusunda ısrarcı olma, ancak olumlu takviye kullanarak onu dışarı çıkmaya teşvik et.

6. Kedini Gözlemle:

Kedini bahçeye alıştırırken onu gözlemlemek önemlidir. Korkmuş veya stresli görünüyorsa, kısa bir süre için içeri al ve daha sonra tekrar dene. Kedin bahçeyi keşfetmeye ve tadını çıkarmaya başladığında, dışarıda geçirdiği süreyi artırabilirsin.

Bu adımları izleyerek kedini güvenli ve mutlu bir şekilde bahçeye alıştırabilir, ona dışarıda keşfetmesi ve oynaması için güvenli bir yer sağlayabilirsin.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Hocam bahçeden dışarı çıkabilecek alanları mevcutsa bahçeye siz olmadan salmanızı pek tavsiye etmem.Hayvan gidip geri dönecek bile olsa çevredekiler başı boş zannedip yada öyle bile sanmasalar bile alıkoyabilirler hayvanı.Dikkat etmek gerekir.Siz varken çıkarın yada göğüs tasmalarından falan deneyin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.