Şimdi Ara

kendi fvl playerimizi yapabilirmiyiz??

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bir video sitesinde fvl dosyalarını çağırmak suretiyle fvl playerle oynatıyorum.

Fvl player bilinen klasik fvl player.

Dosyaları şu şekilde çağırıyorum
    fvlplayer.swf?file=video1.fvl
    fvlplayer.swf?file=video2.fvl gibi

fakat bu sade ben daha gelişmiş bir fvl player istiyorum. Bunu fla ya dönüştürüp denedim fakat bozuluyor bir işime yaramıyor.

Ya üstüne kendi site ismimi nasıl yazarım bunu öğretecek varmı yada gerçekten sade hoş bir fvl player bilen varmı.

Özellikle hazır bir fla dosyası işimi görür kendim yazarım o kadarını. en azından denerim.
    Eğer tavsiye edeceğin farklı bir fvl player olursa dosya çağırma sisteminide yazarsanız sevinirim. Ben yukarda yazdım örnek olarak.

Teşekkürler.

• http://forum.donanimhaber.com/m_13306245/mpage_1/key_//tm.htm#13320329

yapabilirsin. önce dw'ınkileri incele istersen. sonra adobe'un sitesinde de bol miktara vardı en son.
  • kardeş dediğin şey bir fvl dosyasına üst skin yapmak gibi birşey.

yani bir tek fvl videosunu oynatıyor. ben örnek te dedim. ayrı ayrı fvl ler var. herbiri için bir fvl playermi yapıcam :))

yardımın için çok sağol. Anlatamadım diye düşünüyorum. Yinede çok sağol.

Ama böle yapamazmıyız. bir fvl player yapıcaz ona dicezki fvlplayer.swf?id(file veya neyse)=1.fla(komik.fla veya o bu. fla)

Adobenin sitesinide inceledim bulamadım. Bak bi site var burda örnek var fvl player id le çağrılan fvlleri alıyor oyantıyor.

kraleglence.com/video.php?id=1123 umarım anladın bu sefer.

En kotu o sitedeki fvl playerin üstüne nasıl isim yazarım bozmadan. fla ya dönüştürdüm bozduda :

Paylaşım için sağolun.

• iyi de orası kod kısmı onda bir numara yok. sonuçta sayfadaki flv dosyası sayfadaki kodun içine yazılıyor. oraya bir değişken koyarsın videoyu da görünmez bir dive koyarsın. kişi tıklayınca div görünür olur, seçtiği videonun linki playera geçer ? mesela ne biliyim. yani o da sadece player, flv dosyalarını sıraya dizip mesela bunları oynatabilirsin. ayrıca video bitince dur diye de bir kod vardır elbet flashta işte ona sıradaki videoyu göster dersin mesela ? yani ayrıca nette ararsan daha bulursun. benim hatırladığım kadarıyla google videoları için böyle bir tür api hazırlanmıştı. ayrıca işi bilen flashçılar da yapabilir çok zor bişe değil.
  • bir tane örnek ekliyorum aynı dizine oynat.flv adında bir dosya koyarsan çalıştığını göreceksin , stream özelliği var flashtan az çok anlıyorsan istediğin gibi şekillendirebilir özgünleştirebilirsin kolay gelsin

http://rapid share.com/files/27318088/oynat.rar.html
  • ikinizede çok teşekkürler yardımlar için.

Ayhan kardeş bir ricam var. Onuda sölersen çok makbule geçicek.

fvl yi nasıl çağırıyorsun.

Benim fvl ler serverde [ videolar/***.fvl ] ler şeklinde alayı burda. ve

<embed src=fvlplayer.swf?file=videolar/1.fvl></embed> 1.fvl oynuyor
    <embed src=fvlplayer.swf?file=videolar/2.fvl></embed> 2.fvl oynuyor

bu şekilde çağırıyordum senin gönderdiğinde nasıl çağıracam. aynı yere koy demişsin eywwda. Her bir fvl için bunu koymicam dimi

Şimdiden yardım için tşk.ler

• flv yi action kodundan çağırıyoruz libraryde tot_mc var onun as layerinde ilk keyfrane de video path yazan kısımdan değiştirebilirsin
  • denicem teşekkürler.
  • ayhan üstat dediğin yeri buldum fakat bana asıl burda yardım etmelisin. burda oynat.fvl yazıyor.

Ben fvl yolunu databese kayediyorum ve embed kısmında da (fvlplayer.swf?file=$r['fvladresi']) şeklinde çağırıyorum.

( $r['fvladresi'] dediğim şey bir php kodu kendi otamatik oraya databaseden yazıyor fvl yolunu zaten)

şimdi buraya ne yazmalıyım. senin bu sisteminde hangi fvl adresini yazarsam o oynicak. ama bitane dilki bir sürü fvl var.

oraya url falan yazsak da embed kısmında yukardaki şekilde gelen adresteki fvlyi oynatsa.

yani oraya oynat.fvl değilde (örnek : embed kısmında gelen urldeki fvlyi oynat) şeklinde bir kodu vardır muhakkak.

toparlıyorum

1- oynat.fvl yerine ne yazmalıyım
    2- embed kısmını nasıl yazmalıyım.

umarım anlamışsındır.

Yardımların için çok tşkler.
  • şu flv'leri fvl yazmazsan bence daha çok yol alacaksın :)
  • sende onu bırakıp bi yardım etsen

Gerçi ediyon sağda solda eyww. hakkınıda yemiyim. idare et bazen hızlı yazıyom bakmıyom bile fvl flv anladın onu sen yeter
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.