Şimdi Ara

kendi tapulu tarlana girilmesine engel olunduğunda yapılacak olan nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    annemin kardeşi etrafta '' bu sene onları tarlalarına sokmam .'' deyip duruyormuş. söz konusu tarla annemin kendi tapulu arazisi . eğer böyle bir durumla karşılaşılırsa ne yapılmalı doğrudan 155'i arayarak jandarma mı çağrılmalı yoksa öncesinde böyle bir tehdit olduğu için jandarmaya önceden bir başvuru mu yapılmalıdır?
    hukukçu arkadaşlardan konu ile ilgili görüş bildirmelerini rica ediyorum.
    Şimdiden teşekkür ediyorum.
    saygılar

• Gidip elini kolunu sallayarak girilmeli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Al silahı kapısında iki el sık. Jandarma, olay olmadan Bir şey yapmaz. Savcılığa dava açarsın o da büyük ihtimalle takipsizlik verirler ama sen yine de bir dilekçe ver istersen

• cevaplar için teşekkürler.bakalım ne olacak ama öncesinde bir jandarmaya gideceğim. konuyu anlatacağım.
    saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haziranyagmuru

Al silahı kapısında iki el sık. Jandarma, olay olmadan Bir şey yapmaz. Savcılığa dava açarsın o da büyük ihtimalle takipsizlik verirler ama sen yine de bir dilekçe ver istersen

Savcılığa dava açarsın öyle mi?

Bilmediğiniz konularda yorum yapmak sizi neden orgazm ediyor anlayabilmiş değilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: savatage123

cevaplar için teşekkürler.bakalım ne olacak ama öncesinde bir jandarmaya gideceğim. konuyu anlatacağım.
    saygılar.

Ateş etme kurşun sıkma vs öyle işlere girmeyin hocam sakın.

Özelden yazıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: trustem.111

quote:

Orijinalden alıntı: haziranyagmuru

Al silahı kapısında iki el sık. Jandarma, olay olmadan Bir şey yapmaz. Savcılığa dava açarsın o da büyük ihtimalle takipsizlik verirler ama sen yine de bir dilekçe ver istersen

Savcılığa dava açarsın öyle mi?

Bilmediğiniz konularda yorum yapmak sizi neden orgazm ediyor anlayabilmiş değilim.

Savcılığa şikayette bulunursun, demek istedik kardeşim saf değiliz gidip savcıya dava açın diyelim. Bilmediğimiz konu değil. Jandarmada oldum karakolda onlarca şikayet geliyordu bize oğlum beni tarlaya sokmuyor diye. Ayrıca Cumhuriyet başsavcılığı kalem hizmetleri dersi veriyorum ben. Oraya takılıp milleti küçümseme burada başka dille anlatırım orada başka dille anlatırım

• Sadece "ben seni o tarlaya sokmam" şeklindeki bir beyanata dayanarak savcılık işlem yapmaz, böyle bir söylemin ispatı da çok zor.

Yapılması gereken siz tarlanıza gireceksiniz, ekeceksiniz, biçeceksiniz. Eğer bunu söyleyen kişi gelir sizi tarlanızdan çıkartır ürünlerinize zarar verirse tanıklarınızla berbaber hem savcılığa suç duyurusunda bulunacaksınız, hem de asliye hukuk mahkemesinde müdahalenin meni ve tazminat davası açacaksınız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.