Şimdi Ara

Kendiliğinden benzine geçti, şimdi lpg ye geçmiyor..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
8.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Pazartesi sabahı uzun yolda başıma geldi, tankı yeni doldurmuştuk, bu olayın ardından bir daha benzin almak çok koydu..

Şu an ayağımda para yaktığımı hissediyorum resmen, tekrar benzinle gitmek çok ürkütücü..

Her hafta bi sorun allahım beni neyle imtihan ediyosun :)..

• GEÇMİŞ OLSUN ARAÇ VE SİSTEM HAKKINDA BİRAZ BİLGİ LÜTFEN...
    quote:

Orjinalden alıntı: miskinn

Pazartesi sabahı uzun yolda başıma geldi, tankı yeni doldurmuştuk, bu olayın ardından bir daha benzin almak çok koydu..

Şu an ayağımda para yaktığımı hissediyorum resmen, tekrar benzinle gitmek çok ürkütücü..

Her hafta bi sorun allahım beni neyle imtihan ediyosun :)..
  • Sıralı mı ?
    LPG valflerinin elektrik fişlerine bir bak.İçerideki düğmeden de olabilir.
    Eğer sıralı ise ECU'sundan olabilir.Servise gitmeni tavsiye ederim.
  • kardeşim aynı sorun bendede oldu bendeki sistem lavato marka taktırdıgım yere götürdüm bilgisayara bagladılar bu manifoltun oraya baglanan lpgnin enjeksiyon kısmıında rolanti bilmem ne parçası varmıs ufak bişey hemen 10 sn degiştirdiler ondan sonra bidaha tekrarlamadı taktırdıgın yere götür derim
  • aracım uno, sistem tek nokta enjeksiyon emülatörlü marini..
  • aldıgınız yakıtdada olabılır. fıltrelerde tıkalı olabılır servısın bakması ıyı olur
  • siz servise gidin baktırın sorun kurulumdan olabilir. Eğer serviste düzeltemesse üzgünüm üstündeki sistemin değişmesi gerek araçla uyum sağlamamış olabilir.
  • bugün kendiliğinden düzeldi..

gazı izmirden shell den 1.32 e almıştım yakıttan olabilir mi?

sistem uyum sağlamamış olabilir diyosunuz ama 2000 km rahat yaptım ben lpg de hiç sorun çıkmamıştı..

problem ilk baş gösterdiğinde lpg ye tekrar geçmeye çalıştığımda araba önce bi yığılıo sonra benzinle devam ediyodu..
    daha sonraki denemelerimde hiç geçmeye tenezzül etmiyodu, röleyi çektirmiyodu..

dönünce servise gidicem yine de..
  • gas dan olabilir aldığınız gas pis olursa çekmez buda benzine geçmesine neden olabilir... siz yinede bi servise uğrayın kolay gelsin saygılar....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.