Şimdi Ara

kendim kalici dövme yapabilirmiyim ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
35.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hapiste dövme yapıyorlar evet ama gözden kaçan bir nokta var.

Bu tarz dövmelerde genelde normal siyah mürekkepler kullanıyor.Bunlar sağlığa zararlı değil ama demir içeriyorlar.

İleride MR tomografisi çektirmek zorunda kalınca ne yapacaksın?O koskoca mıknatıs derinin altındaki boyayı ordan oraya çekecek,hem deri altını büyük bir acıyla mahvedecek hemde dövmenin şekli şemali kalmayacak.

Bu yüzden,bence profesyonel yerlerde dövme yaptırmalısın.Pahalı ama sağlıklı.

İllaki kendim yapmak istiyorum diyorsan Google'da ''homemade tattoo'' diye arat.

-Ayrıca şu konuların sürekli dini yorumlamasını yapmayı bırakın.Arkadaş dini boyutunu sormamış.Herkes müslüman olmayabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABSOLUT -- 30 Ocak 2008; 15:40:25 >
  • http://www.metacafe.com/watch/372595/tattoo_gun_homemade_in_5_minutes/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ultio -- 30 Ocak 2008; 15:44:58 >
  • Kendin yapamazsin. Igne ve murekkep ile hic olmaz. Biraz tecruben varsa ve alet edevat da varsa ulasabildigin yere yaparsin ama igne ile deneme.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ABSOLUT

Hapiste dövme yapıyorlar evet ama gözden kaçan bir nokta var.

Bu tarz dövmelerde genelde normal siyah mürekkepler kullanıyor.Bunlar sağlığa zararlı değil ama demir içeriyorlar.

İleride MR tomografisi çektirmek zorunda kalınca ne yapacaksın?O koskoca mıknatıs derinin altındaki boyayı ordan oraya çekecek,hem deri altını büyük bir acıyla mahvedecek hemde dövmenin şekli şemali kalmayacak.

İllaki kendim yapmak istiyorum diyorsan Google'da ''homemade tattoo'' diye arat.

-Ayrıca şu konuların sürekli dini yorumlamasını yapmayı bırakın.Arkadaş dini boyutunu sormamış.Herkes müslüman olmayabilir.

mr temografisi ne ? ve profesyonel dovme ıle evde yaptıgım dovmenın farkı ne ? profesyonel bı yerde yaptırsam mr temografısı cektırırsem boya ordan oraya cekmezmı ?

• quote:

Orjinalden alıntı: INFIERNO

quote:

Orjinalden alıntı: ABSOLUT

Hapiste dövme yapıyorlar evet ama gözden kaçan bir nokta var.

mr temografisi ne ? ve profesyonel dovme ıle evde yaptıgım dovmenın farkı ne ? profesyonel bı yerde yaptırsam mr temografısı cektırırsem boya ordan oraya cekmezmı ?

Manyetik Rezonans Tomografisi.İç organları 3 boyutlu görüntüleyebilmek için kullanlıyor.Kanser gibi hastalıkların tespiti için çok önemli.

Kullanılan boya çok önemli.Dediğim gibi normal mürekkepler demir içeriyor.MR'da boyanın dağılmasını geçtim,o mürekkebin deri altını parçalayarak ordan oraya dağılması sözkonusu.
    Profesyonel dövmelerde böyle birşey yok.Tabi fiyatlar tuzlu evet ama sonuçta hayatında kaç tane dövme yaptıracaksın ki?Yaptın mı bari temiz olsun.

Birde şu durum var.Profesyonel dövmeler lazer tedavisi ile (1 hafta civarı sürüyor,8-10 seans yapılıyor) tatmin edici bir şekilde yok edilebiliyor.
    Ancak senin kendin yapacağın dövmede bu mümkün değil.

• O acıya dayanabileceğini sanmıyorum!!! Hemde kendi kendine o ucunda onlarca iğne bulunan aleti kendi kendine batırabileceğine !!!

Hapiste vb. yerlerde yapılan döğmeler ( Sadece tahmini, ordaki alet edavat ne olabilir ? ) Toplu iğne olur, siyah mürekkep olur...

Mürekkebi bırak önce bi toplu iğneyi üst üste aynı noktaya 10 kere batır bakalım ne oluyo

Ne kadar sağlıklı olabilir ki bu , ( Profesyonel olarak dövme yapan bazı yerlerde sağlıksız olabiliyor)

Gidip bir dövmecide 50 liraya( fiyatı atıyorum) yaptrırabileceğin bir dövme yerine 100 lerce lira verip malzemelerini almak ne kadar mantıklı ki ...

Bunları iyice düşün.....

Sonra alıcağın kadar ( bana göre en doğrusu) gidip de profesyonel dövmecilere yaptırmak olursa, Fotosunu çekip gösterirsin .... Tamam mı güzel kardeşim

• Parayı falan bi kenara bıraktım,her türlü aletin olsa bile kendine yapman sıkar yani,ben bacağıma yaptırdım pis bi acısı var yapamazsın bence kendine..
  • baska yorum ?
  • Yapilabilir. Bizim okul'da birisi yapti.
  • Allah'ın sana verdiği o güzel bedeni neden değiştirmek istiyorsun ki?

beğenmiyor musun bedenini..
    hiç bulaşma
  • quote:

Orjinalden alıntı: Konkon

Allah'ın sana verdiği o güzel bedeni neden değiştirmek istiyorsun ki?

beğenmiyor musun bedenini..
    hiç bulaşma

belki o bedeni dahada güzelleştirmek istiyordur
    herkesin güzellik anlayışı farklı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rajeesh -- 28 Nisan 2008; 13:50:17 >
  • Sizene Ulan Beden Benim DeqiLmi !!!

Herseye Günah Günah Demeyin.

Size bi$ey anlatıcam. carsaflı bı kadın cocuk dogurmus ve cok dindarmıslar.cocuk hıc bırsey yapamıyormus. sunu yapma allah carpar sunu yapma carpılırsın sunu yapma gunah gunah diye carsaflılar cocuga soyleniyormus.

cocuk gelmıs 11 yasına ne olmus sizce ? allaha dinine küfür etmis.

siz gelmis burda gunah gunah dıyosunuz.

ULAN Sizene Günah benım Günahım Beden Benım Bedenim !

Bitmi$tir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLucas -- 28 Nisan 2008; 13:51:57 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: HolyTurk

Sizene Ulan Beden Benim DeqiLmi !!!

Size bi$ey anlatıcam. carsaflı bı kadın cocuk dogurmus ve cok dindarmıslar.cocuk hıc bırsey yapamıyormus. sunu yapma allah carpar sunu yapma carpılırsın sunu yapma gunah gunah diye carsaflılar cocuga soyleniyormus.

Bitmi$tir.

Biraz Türkçe öğrenmelisin

Dövme konusuna gelince kendin yapman sağlıklı değil tavsiye etmem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roronoa_Zoro -- 28 Nisan 2008; 14:13:28 >

• bildigim kadarıyla hint kınasıyla fln yapılan gecici dövmeler günah degil ama edebiyen kalıcı dövmeler günah olması lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: quicksand

sa ile cümleye başlamıssın ama günah olan bir şeyi yapıyorsun.O vücüd sana emanet cok hırpalama derim..

Evet Günahmış..
  • quote:

Orjinalden alıntı: HolyTurk

Sizene Ulan Beden Benim DeqiLmi !!!

Bitmi$tir.

quote:

Biraz Türkçe öğrenmelisin

Bu zekayla zor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Habana -- 28 Nisan 2008; 14:27:52 >
  • ulan haketten sizene adamın dininden imanından peygambermisiniz herb.ka gelip günah günah diyosunuz. Adam istediğini yapar sizene veya kimene kendi vücudu kendi kararları. Adamı kararından döndürüp sevaba girceğinizi falanmı sanıyosunuz. iyice dinayet forumuna döndü burası herkes kendini hacı sanıyo. Her 2 laftan birisi günah. Sen canın istiyosa yaptır hocam kimseyede kulak asma. Burda herşeye günah derler kendilerinin yemediği halt yoktur.Bilmişik taslıyan bikaç bebe işte..
  • Koçum

Saçmalama....Kalıcı Dövme;
    1)Kanser riskini artıtır.
    2)Uygulanan yerdeki hücreler ölür ve alt deri mahvolur.+bi daha hücre falan oluşmaz.

Bir Anlık Heves İçin Mahvolma Derim..
  • CÜNUP KALIYOSUN DİE BİLİYORUM Bİ KİTAPTA OKUDUM HEM HASTALIK RİSKİ ÇOK AMA WÜCUT BENİM DİYOSAN YAPTIR 2+3 AY SONRA OLACAKLARI BURAYA YAZ
  • Şunu söyleyebilirim ki benim bi abim var. Oda aynı senin gibi yapmıştı ve şuan bacağında duruyor. Valla bi sağlık problemiyle karşılaşmadı amaa bence çoook saçma bu işler hiç blaşma derim aklı başında olan kişilerin yapacağı şeyler değil.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.