Şimdi Ara

Kilo vermek boyu kısaltır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben 1-2 sene önce 1.80 idim. Şimdi ölçülüyorum 1.76 falan çıkıyorum. 65 kilodan 61'e falan düştüm. Bununla alakası olabilir mi? Nasıl mümkün olabilir?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Kilo Vermek Boyu Kısaltır mı?

"Zayıflayınca boy kısalır mı?" veya "Kilo verince boy kısalır mı?" soruları, yaygın olarak merak edilen konulardır. Bu soruya cevap vermek gerekirse, kilo vermek doğrudan boyun kısalmasına neden olmaz.

Boy, genetik faktörler, beslenme ve çevresel faktörlerin etkileşimiyle belirlenir. Kilo vermek, boy üzerindeki etkiden ziyade vücut kompozisyonunu değiştirir.

"Kilo alınca boy kısalır mı?" veya "Kilo vermek boy kısaltır mı?" sorularına da benzer şekilde cevap verebiliriz. Kilo alımı veya kaybı, boy üzerinde doğrudan bir etkiye sahip değildir.

Bununla birlikte, aşırı kilo veya obezite, vücut duruşunu olumsuz etkileyebilir ve bu da daha kısa görünmenize neden olabilir. Kilo vererek vücut duruşunuzu iyileştirmek, daha uzun görünmenize yardımcı olabilir.

Sonuç olarak, kilo vermek veya almak doğrudan boyun kısalmasına veya uzamasına neden olmaz. Boy, genetik ve çevresel faktörler tarafından belirlenir. Aşırı kilo veya obezite, vücut duruşunu etkileyerek daha kısa görünmenize neden olabilir, ancak kilo vermek bu durumu iyileştirebilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Zamanında boyunu yanlış ölçtürmüş olabilirsin kilo ile alakalı olacağını düşünmüyorum
  • ayağının altındaki yağlar erimiş
  • Görüntü olarak öyle olduğu kesin. Ben ondan bahsetmiyorum.
  • Kardeş 4 kilo verip 4 cm kısalman sence mümkün mü ? O zaman 40-50 kilo verenler hobbit gibi gezer ortalıkta. Zamanında yanlış ölçmüşsün işte ya da kalın tabanlı ayakkabıyla falan ölçülmüşsün.
  • türkiyede birçok insan özellikle kadınlar boyunu yanlış biliyor yada yalan söylüyor. 1.76yım 1.70 olduğu iddia eden kadınların burnu omzuma geliyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.