Şimdi Ara

kısa sürede alacağım sony wx1 yada fuji f 200 bilenler yardım etsin lütfen (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
2.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bir hatırlatma yapayım.. fuji f değeri 3,3 den başlar 1/1000 en yüksek cekim hızı
    sony f değeri 2,4 den başlar 1/1600 en yüksek cekim hızı..

yanlışım varsa düzeltinizi..

bazı arkadaşlar eleştireblir fakar..bu tarz modelleri alacak olanların talepleri bellidir.. en yüksek foto kalitesinden bir sey anlamazlar..(genelde diyorum tabiki bireysel algılamayın) .. onlar için mp önemli..birde resimlere baktıklarından normal görünüyorsa makinanın foto kalitesi yeterlidir.. detay metay nedir cok takmazlar.. video konsuunda mp gibi.. zaten fuji ile kıyaslanamz çünkü hd cekim yapaıyor..
    kısacsı foto kalitesi sony de yeterli olurken video kalitesi bir cok kullanıcı için yeterli olmayacaktır..
    bu yüzden ve verdiğim f değerinde ötür ben olsan sony alırdım ki foto aklitesi falnda anlıyorum yaniii..
    24 mm ile fujiden daha geniş açı..
    f2,4 ile fujide daha ii bir başlangıc değeri...
    hd video ile fujiden daha iyi video kalitesi..
    1/1600 cekim hızı ile daha yüksek cekim hızı..
    ayrıca sweeppanorama gibi ve 10 kare/saniye gibi hoş özellikler...
    kusura bakmayın slr alacak olsanız anlarım..ama kompak deyince ekstralarda önemli..

• quote:

Orijinalden alıntı: popeye85

bir hatırlatma yapayım.. fuji f değeri 3,3 den başlar 1/1000 en yüksek cekim hızı

bazı arkadaşlar eleştireblir fakar..bu tarz modelleri alacak olanların talepleri bellidir.. en yüksek foto kalitesinden bir sey anlamazlar..(genelde diyorum tabiki bireysel algılamayın) .. onlar için mp önemli..birde resimlere baktıklarından normal görünüyorsa makinanın foto kalitesi yeterlidir.. detay metay nedir cok takmazlar.. video konsuunda mp gibi.. zaten fuji ile kıyaslanamz çünkü hd cekim yapaıyor..
    kısacsı foto kalitesi sony de yeterli olurken video kalitesi bir cok kullanıcı için yeterli olmayacaktır..
    bu yüzden ve verdiğim f değerinde ötür ben olsan sony alırdım ki foto aklitesi falnda anlıyorum yaniii..
    kusura bakmayın slr alacak olsanız anlarım..ama kompak deyince ekstralarda önemli..

popeye85 f200'fuji f değeri 3,3 başlaması daha önce konuşulmuştu
    exr hassas sensöre göre o değer o kadar önemli değil.
    sony bas çek bir makina sony f değeri 2,4 makina kendi ayarlayacak eksi
    yani sony gözü açmış ama arkadaki retina tembel nasıl iyi görsün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netün -- 10 Şubat 2010; 13:38:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: netün

quote:

Orijinalden alıntı: popeye85

bir hatırlatma yapayım.. fuji f değeri 3,3 den başlar 1/1000 en yüksek cekim hızı

popeye85 f200'fuji f değeri 3,3 başlaması daha önce konuşulmuştu
    exr hassas sensöre göre o değer o kadar önemli değil.
    sony bas çek bir makina sony f değeri 2,4 makina kendi ayarlayacak eksi
    yani sony gözü açmış ama arkadaki retina tembel nasıl iyi görsün

teklif var ısrar yok.. zaten fotoda fujinin üstünlüğü belli..
    ben sadece kompack bir model alırken sadece foto kalitesine bakılmasına anlam veremiyorum..
    sonyde foto kalitesi fuji kadar olmasa bile saydığım diğer özelliklerden ötürü ben kompack lacak olsam sony alırdım..
    gerçi bir ara f200 almayıda düşümdüm..kaliteli foto ve manuel ayar...
    ama video hala vga boyutta... ve f değeri hiç hosuma gitmedi..

• Sony Cyber-shot WX1 Conclusion

Artıları
    * Excellent LCD
    * Good 24mm wide-angle lens
    * Optical image stabilization
    * Better than average high-ISO performance for a compact digicam
    * Astonishing capability for handheld photography in low light
    * Sweep Panorama mode
    * Good resolution for a 10 megapixel digicam
    * Very low chromatic aberration (better than TX1)
    * Low to very low lens distortion (better than TX1)
    * Auto white balance usable under household incandescent lighting
    * Good macro capability
    * Excellent shutter response at wide-angle focal lengths
    * Blazingly fast shutter response when pre-focused
    * Amazingly fast 10 frame/second continuous-mode cycle time
    * 720p HD movies with optical zoom
    * Good battery life

Eksileri:
    * Very small buttons are difficult to operate
    * Mode dial turns accidentally under the thumb
    * Battery door opens too easily
    * Flare reduces resolution and contrast in the corners of the frame at telephoto focal lengths
    * We'd like just slightly less yellow in Auto white balance mode with incandescent lighting
    * Only average shutter response at telephoto settings
    * Color and ISO noise not quite as good as in the Sony TX1
    * No manual exposure mode
    * HD output adapter cable not included
    http://www.imaging-resource.com/PRODS/DSCWX1/DSCWX1A.HTM

bu sayfada diğer makineler ile kıyaslama ve incelemesi var.

http://www.dcresource.com/reviews/sony/dsc_wx1-review

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dgsahin -- 10 Şubat 2010; 14:52:34 >

• evet son yorumlar gerçektende oldukça konu için iyi olmuş

popeye85 hocam 1-f değeri(sony:2.4_fuji:3.3),2-çekim hızı(sony:1600_fuji:1000)

3-24 mm ile geniş açı..

f geğeri,çekim hızı,geniş açı özellikerini açıklarsan memnun oluruz

fujinin ekstra özellikleri yokmudur sony'e göre.aynı zamanda şu cümlenize katılıyorum:

en yüksek foto kalitesinden bir sey anlamazlar..(genelde diyorum tabiki bireysel algılamayın) .. onlar için mp önemli..birde resimlere baktıklarından normal görünüyorsa makinanın foto kalitesi yeterlidir.. detay metay nedir cok takmazlar..

benim içinde durum bu olsa gerek ama yinede almışken bu konularda daha iyisi varsa insanın onu alası geliyor

netün hocam sony bas çek bir makina sony f değeri 2,4 makina kendi ayarlayacak eksi demişsin ben ve yeni arkadaşlar eminim bu cumleden bişey anlamadılar yani sony gözü açmış ama arkadaki retina tembel nasıl iyi görsün bu örnek gibi..açıklarsan bizi memnun edersin

sap2000 dostum evet incelemelerde biraz detaya yer verilmiş

deniyorki wx1 yeni sensörüyle loş ışıklarda daha iyi çekim yapıyor karanlıkta yani.e şimdi gecede f200 e karşı başarılı değil deniyor gece çekimleride normal görünüyor yani..birde Exmor R diye bişey var bununda yararını fotoğraflarda görebilmiş değilim

birde g lens olayı var bunuda açıklarmısınız gittiğim satıcı g lens sony nin pro makinelerde kullandığı lenstir bundan dolayı carl zeiss lardan daha iyi olduğunu belirtti..bununda etkisi nedir

• quote:

Orijinalden alıntı: alpduman

evet son yorumlar gerçektende oldukça konu için iyi olmuş

popeye85 hocam 1-f değeri(sony:2.4_fuji:3.3),2-çekim hızı(sony:1600_fuji:1000)

3-24 mm ile geniş açı..

f geğeri,çekim hızı,geniş açı özellikerini açıklarsan memnun oluruz

fujinin ekstra özellikleri yokmudur sony'e göre.aynı zamanda şu cümlenize katılıyorum:

en yüksek foto kalitesinden bir sey anlamazlar..(genelde diyorum tabiki bireysel algılamayın) .. onlar için mp önemli..birde resimlere baktıklarından normal görünüyorsa makinanın foto kalitesi yeterlidir.. detay metay nedir cok takmazlar..

benim içinde durum bu olsa gerek ama yinede almışken bu konularda daha iyisi varsa insanın onu alası geliyor

netün hocam sony bas çek bir makina sony f değeri 2,4 makina kendi ayarlayacak eksi demişsin ben ve yeni arkadaşlar eminim bu cumleden bişey anlamadılar yani sony gözü açmış ama arkadaki retina tembel nasıl iyi görsün bu örnek gibi..açıklarsan bizi memnun edersin

sap2000 dostum evet incelemelerde biraz detaya yer verilmiş

deniyorki wx1 yeni sensörüyle loş ışıklarda daha iyi çekim yapıyor karanlıkta yani.e şimdi gecede f200 e karşı başarılı değil deniyor gece çekimleride normal görünüyor yani..birde Exmor R diye bişey var bununda yararını fotoğraflarda görebilmiş değilim

birde g lens olayı var bunuda açıklarmısınız gittiğim satıcı g lens sony nin pro makinelerde kullandığı lenstir bundan dolayı carl zeiss lardan daha iyi olduğunu belirtti..bununda etkisi nedir

f değeri Aperture(diyafram)ayarıdır.2,0-2,4-2,8 başlaması iyidir.ışığın yetersiz olduğu yerler'de
    diyaframın fazla açılıp ışığı daha fazla almasını sağlar bu değerler rakam ufaldıkça.
    f200'de 3,3 başlaması fazla önemli değil dedim.fujinin kendi özel ürettiği ıso perfonmansı yüksek ccd dolayı
    sony olsaydı önemliydi.
    sony bas çek derken evet öyle Aperture ve shutter ıso ayarlarını kullanıcıya imkan veren manuel ayarları yoktur.
    makinanın kendi menüsündeki ayarlara getirirsin.makina Aperture ve shutter ıso ayarlarını kendi yapar.
    f200'de hem menüsündeki kendi ayarlarında çekersin hem yukarda bahsettiğim ayarları kendiniz kullanıp
    ve fotoğraf çekmenizi geliştirirsiniz merakınız varsa.
    sony'de 2,4 diyafram olsa'da sonuçta makina hem kendi yerine göre çekim yaparken o değere
    getirecek ayarı ve cmos sensörün ccd karşı tembelliğinden zaten ışığı rahat alsın diye konmuş değer.
    ayrıca f200 Max shutter 1/1500 sec sony'le fazla fark yok.

24mm geniş açı manzara çekimlerinde çekeceğiniz konunun kadraj daha fazla girmesi
    f200'le atla,deve farkı yok f200'28mm
    yani anlayacağınız
    en yüksek foto kalitesinden bir sey anlamazlar..(genelde diyorum tabiki bireysel algılamayın) .. onlar için mp önemli..birde resimlere baktıklarından normal görünüyorsa makinanın foto kalitesi yeterlidir.. detay metay nedir cok takmazlar..ve video önemliyse sony
    foto kalitesi ve manuel ayar önemliyse f200

• o Kadar ince teferruatla uğraşıyoruz ki,
    İster G objektif, ister zart zurt sensör olsun yada gerekli gereksiz extralar, konuyu açan arkadaşın amacı belli Bu nedenle ilk mesajımın son bölümünün bi daha bazı yerlerini aktarayım dedim.
    "Diğer taraftan DSC-WX1 tam bir bas-çek makina, diğeri manuel kullanıma imkan veren bir makine Video Sony' de daha iyi ama kişisel bakış açım bu özellik olsada olur olmasada olur olduğu için fotograf çekilmek öncelikse Fuji. Extralar önemliyse Sony' nin fotograf kaliteside party manzara sokak felan çekilip kartpostal boy baskı alınacaksa farketmez aklınızdan geçeni alın."
  • Arkadaşım sırf senin için vatanbilgisayar a gittim ve ürünü inceledim

Sx200, tz6 , wx1 ve wb500

wx1 i sx200 ve w500 ün 3 te 1 i
    tz6 nında yarısı kadardı.

wx1 çok küçük ve kompak bir makine ve okadar hafifki.cep telefonından küçük.

öncelikle panoromik çekime hayran kaldım.2-3 saniyede süper bir birleşim çıkıyor.video çekimide bir okadar güzel ve iyi.

sx200 geçekten çok iyi ama büyük.
    tz6 da wx1 in yanında kocaman kaldı.

açıkçası basçek ve yanında taşımayla unutacağın bir makine istiyorsan wx1 i al.gözün arkada kalmaz.

zaten alacağın çıktı 10*15 fotoğraf kağıdı olduğu için detaylar konusunda endişelenme.

ultra hafif ve bir okadarda küçük bir makina wx1.ama vatanda 1028 tl di :)
  • EEEEE yani % 50 si isim hk. Adı SONY ! dir bunun, Boru değil ! neredeyse Pentax K-x fiyatına........
    quote:

Orijinalden alıntı: sap2000

.....................
    zaten alacağın çıktı 10*15 fotoğraf kağıdı olduğu için detaylar konusunda endişelenme.
    ultra hafif ve bir okadarda küçük bir makina wx1.ama vatanda 1028 tl di :)

• sap2000 dostum yorduk seni teşekkğr ederim incelemenden başka düşüncelerin varsa onlarıda duymak isterim

bipekkan hocam haklısın galiba bas çek diye alıcaz sonucta 2 gun sonra mail atıcağını demiştin hala beklymmi.

netün hocam detaylı anlatım için teşekkürler.sonuç olarak fotoğrafta fuji daha iyi fakat ekstra özelliklerde sony önde..bunlara göre bir karar vericeğiz..
    teşekkürler
  • quote:

sap2000 dostum yorduk seni teşekkğr ederim incelemenden başka düşüncelerin varsa onlarıda duymak isterim
    bipekkan hocam haklısın galiba bas çek diye alıcaz sonucta 2 gun sonra mail atıcağını demiştin hala beklymmi.
    netün hocam detaylı anlatım için teşekkürler.sonuç olarak fotoğrafta fuji daha iyi fakat ekstra özelliklerde sony önde..bunlara göre bir karar vericeğiz..
    teşekkürler

"genelde partilerde kullancam" dediğin noktada Fuji F200EXR...ışığın daha az olduğu mekanlarda yüksek ISO'larda daha başarılı...
    Sony WX1 iyi güzel, ama kapalı mekan ve gece çekimlerinde Fuji kadar başarılı değil...özellikleri ve ufaklığı muhteşem tabii...kot pantalonunun cebine koy, rahatsız olmadan dolaş...Fuji mont cebine göre, kot cebine göre değil (hoppa yeni sınıflar icat ediyorlar diyecek birileri) eğer tam tersine ağırlıkla dış ortam ve gündüz çekimi yapacam deseydin -ki, zaten aklın ona kaymış- Sony WX1 al derdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 11 Şubat 2010; 1:12:01 >

• thegate hocam görüşün için teşekkür ederim yani pntolnumun cebnde surekli taşyablcegim bi alet olması lazım öte yandan parti ve karanlık ortamdada aynı makinayı kullanacağım..partyede montla gdilmezo cebe koyalım..
  • @alpduman,
    Bende size o mail' i atarken Virüs prg. için tekrar lisans almak için Vatan BS gideceğimden , bakarım demiştim. @sap2000' ın gördüklerini aynen bende gördüm. Çok ufak oyuncak gibi ama albenisi müthiş bir makine . Tabi deneme imkanım olamadı. Tezgahtar bile " Ya elimden düşürürsem" diye korka korka verdi. Düşürürseniz gerçekten makinenin gideceği yer çöp tenekesi. Sony' nin son çıkarttığı compactların sensör ve işlemcileri yeterli ışıkta gözle görülür 400 ISO' da başarılı sayılacak işler çıkartıyor. Ama yetersiz ve flaşın olmadığı yerlerde bu iş çok çok zor. Fuji bu konuda daha başarılı. MAKİNA ÇOK NARİN. Bunu dikkate alın ve bu makinanın kesinlikle 1050 TL' yi hak edebileceğini düşünmüyorum.
    Sonuçta sizde kullanım yerlerinizi ve elbette cebinizide dikkate alıp bir karar vereceksiniz. Bence artık karar verin. Yeterli bilgi var sanırım.
    quote:

sap2000 dostum yorduk seni teşekkğr ederim incelemenden başka düşüncelerin varsa onlarıda duymak isterim

teşekkürler

• bipekkan hocam teşekkür ederim dediğiniz gibi yeterli bilgi oldu benim açmamdaki asıl neden benim dışımda bu makinayı düşünen ikilemde kalan arkadaşlarada yardımcı olmasıydıçünkü türk forumlarda bu makinayla ilgili hiç bilgi yok desek ve hatta ilk defa bu kadar detaylı anlatılmış tartışılmış desek yalan olmaz.bende oldukça bilgi koydum ki benimde yararım olabilsin diye tabi bu konularda siz ve diğer arkadaşlar gibi profesyonellerin fikride önemli etkendir.konu devam edersede almayı düşünenler bir f 200 gibi daha çok bilgiler edinebilir.öte yandan 1050 lira etmeyeceğinizi belirtmişsiniz yani o kadar çıktık fiyatta f200 teknosa da 1179 tl hemen hemen yakınlar birbirine f200 eder sanırım daha doğru tecih olabilir saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpduman -- 11 Şubat 2010; 17:01:45 >
  • garantili satış yapan yerlerden değilde alternatif piyasadan 500TL civarına WX1 almanız mümkün....
    2 adet garantisiz = 1 adet garantili......tercih sizin
  • istanbulda bildiğiniz yer varmı ?
  • quote:

istanbulda bildiğiniz yer varmı ?

istanbulluysan şanslısın
    hiç gittigidiyor ve sahibinden ile filan uğraşıp zaman kaybetme
    paranı cebine koy....doğru sirkeci, önce doğubank işhanı sonra 200m ötedeki hayyam pasajı...buralarda bulursun.....
    hatta internet sitesinde yazılandan daha ucuza almaya bak -ki, daha ucuza alma şansın yüksek, aracı olmadığından komisyon ve masrafı yok adamların
    zaten gg ve sahibinden dekiler genellikle buralarda dükkan sahibi oluyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 11 Şubat 2010; 19:47:02 >
  • arkadaşlar konuyu hortlatacağım ama yine ocağınıza düştüm yorum yazan arkadaşların yardımını bekliyorum.
    fuji almamaya karar verdim wx1 alacakken w380 çıktı boyut olarak ultra küçük ve hafif.genel kanı wx1 in görüntüsünün f200e göre kötü olmasının nedeni super ccd sensör kullanmasıydı ödüllü sensör kalitesini belli edıyodu sony de ise cmos vardı ki iyi değildi sadece ısınması topraklanmasını azaltma özelliği vs vardı şimdi bu yeni w380 serisinde super had ccd sensör kullanılmış.ne diyosunuz bu sensörde ödüller alırmı?şimdi f200 den daha iyi olabilir diye düşünüyorum.w390 için ne diyorsunuz arkadaşlar yani f200 mü w380 mi.

ürün özellikleri

sony w serisi kompakt makinelerin an itibariyle en üst modeli olan w380, serinin diğer makinelerinden farklı olarak üzerinde g serisi bir objektif barındırıyor.
    bazı özellikleri:
    1/2.3 inç boyutlu super had ccd ile 14.1 milyon kayıt edilebilir piksel
    720p @30fps video
    35mm formatında 24-120mm'ye eşdeğer g serisi objektif
    bionz imaj işlemcisi
    iso80-3200 algılayıcı hassasiyet aralığı
    2.7 inç lcd
    45mm dahili hafıza
    91.7 x 51.9 x 19.7mm
    108gr

wx1 le herşeyi aynı gibi siz üstadlar daha iyi bilirsiniz tabi

karşılaştırma sitesi:http://www.letsgodigital.org/tr/camera/specification/compare/2088-2075-2283-2223.html

bu sefer son alacağım çünkü yardımcı olursanız çok iyi olur iyi pazarlar
    saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpduman -- 14 Şubat 2010; 13:49:47 >

• quote:

arkadaşlar konuyu hortlatacağım ama yine ocağınıza düştüm yorum yazan arkadaşların yardımını bekliyorum.
    fuji almamaya karar verdim wx1 alacakken w380 çıktı boyut olarak ultra küçük ve hafif.genel kanı wx1 in görüntüsünün f200e göre kötü olmasının nedeni super ccd sensör kullanmasıydı ödüllü sensör kalitesini belli edıyodu sony de ise cmos vardı ki iyi değildi sadece ısınması topraklanmasını azaltma özelliği vs vardı şimdi bu yeni w380 serisinde super had ccd sensör kullanılmış.ne diyosunuz bu sensörde ödüller alırmı?şimdi f200 den daha iyi olabilir diye düşünüyorum.w390 için ne diyorsunuz arkadaşlar yani f200 mü w380 mi.

ürün özellikleri

sony w serisi kompakt makinelerin an itibariyle en üst modeli olan w380, serinin diğer makinelerinden farklı olarak üzerinde g serisi bir objektif barındırıyor.
    bazı özellikleri:
    1/2.3 inç boyutlu super had ccd ile 14.1 milyon kayıt edilebilir piksel
    720p @30fps video
    35mm formatında 24-120mm'ye eşdeğer g serisi objektif
    bionz imaj işlemcisi
    iso80-3200 algılayıcı hassasiyet aralığı
    2.7 inç lcd
    45mm dahili hafıza
    91.7 x 51.9 x 19.7mm
    108gr

wx1 le herşeyi aynı gibi siz üstadlar daha iyi bilirsiniz tabi

karşılaştırma sitesi:http://www.letsgodigital.org/tr/camera/specification/compare/2088-2075-2283-2223.html

bu sefer son alacağım çünkü yardımcı olursanız çok iyi olur iyi pazarlar
    saygılar

sony w380 50 MP/cm² pixel density'lemi f200 yarışacak bırakın
    f200 fujinin f serisinin hiçbirinle foto'da yarışamaz sony ancak birazdaha iyi video
    için kibar ve cebe sığdığı için tercih edilir.tr okadar fiyat verilip alınırmı
    o fiyatı hakedermi oda tartışılır
    aslında sony bu modellerini hiçmi alıp kullanan yok
    cesaret edip çektikleri fotoları foruma ekleyemiyorlar herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netün -- 14 Şubat 2010; 15:16:27 >

• evet ekleseler bizde görsek..bu gidişle ben alıp ben koycam tek ondada umarım keşke fuji demem.netün hocam wx1 foto kalitesimi iyidir yoksa w380 mi.w380 in wx1 e göre eksisi varmıdır. f geğeri,çekim hızı,geniş açı özellikeri vsvsvs..

wx1 37 MP/cm²,w380 50 MP/cm²?yani ben hep fujiye karşı wx1 cmos sensörden kaybediyor diye düşünüyordum şimdi cdd ile çıkarmıs bir makinayı görünce aha dedim fujinin rakibi.şimdi de pixel density den kırık not aldı..yabancı kaynaklarda bile w380 le ilgili bir bilgi yokhttp://www.photographyblog.com da falan hiç yok foto kalitesi olarak 37mp,50mp pixel density..kalite olarak ikisini karşılaştırırsak ne dersiniz..fuji d,yemiyorum cunku hep cebimde taşıyacağım makina olacak telefon gibi bu ikisinin ölçüleri yakın birbirine düşünceleriniz?
    saygılar

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.