Şimdi Ara

(Kısır Döngü- Linux)Sürekli Bellek Taraması - Masaüstü Açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Linux Mint 9 sistemli yeni aldığım bilgisayarı kurcalarken, ayarlarda başlangıçta sistemin nasıl açılacağının ayarlandığı yerde bellek testi'ni seçtim. Testi yaptıktan sonra tekrar Linux Mint9'u açarak masaüstü açılır oradan seçeneği tekrar düzeltirim diye düşündüm. Ancak şimdi bilgisayar açıldığında bellek testi yapıyor, (Restart) baştan başlatmaya basınca tekrar tarama yapıyor. Yani kısır döngü. Masaüstüne erişemedim. Linux'ü ilk defa kullanıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Bilgisayarın açılışını videoya çektim. İzlerseniz durumu anlayabilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=XEKsvk7NExQ&feature=youtu.be

• Sizin sistemde galiba tek işletim sistemi kurulu. Sistem açılırken Üst Karekter (Shift) tuşunu basılı tutarak Grub seçeneklerinin açılmasını sağlayınız. Açılan Grub seçeneklerinden Linux Mint ile başlayanı seçiniz.
    Sistem açıldıktan sonra Menü => Denetim Masasından Başlangıç Yöneticisini açınız.
    Varsayılan işletim sistemi seçeneklerinden Linux Mint 9 ile başlayanı seçip Başlangıç Yöneticisini kapatınız.

Kaynak
  • quote:

Orijinalden alıntı: kelebekx3

Sizin sistemde galiba tek işletim sistemi kurulu. Sistem açılırken Üst Karekter (Shift) tuşunu basılı tutarak Grub seçeneklerinin açılmasını sağlayınız. Açılan Grub seçeneklerinden Linux Mint ile başlayanı seçiniz.
    Sistem açıldıktan sonra Menü => Denetim Masasından Başlangıç Yöneticisini açınız.
    Varsayılan işletim sistemi seçeneklerinden Linux Mint 9 ile başlayanı seçip Başlangıç Yöneticisini kapatınız.

Kaynak

+1

• quote:

Orijinalden alıntı: kelebekx3

Sizin sistemde galiba tek işletim sistemi kurulu. Sistem açılırken Üst Karekter (Shift) tuşunu basılı tutarak Grub seçeneklerinin açılmasını sağlayınız. Açılan Grub seçeneklerinden Linux Mint ile başlayanı seçiniz.

Kaynak

Tekrar teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.