Şimdi Ara

Kitkat Hakkında Bulunan Hatalar ve Form ile Bildirme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
2
Favori
2.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arama yapma yerine girerken ayarlar ı açıyor !!!
  • Beyler hava durumunda istanbuldan başka bir şehri seçemiyorum. Ağa bağlanamadı hatası veriyor. Sizdede böyle mi nasıl düzeltirim.
  • Oyun performansı pert.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • flat_kil kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam genelleri ekledim şuan ama eklerim sizinkinide

• 52asi52 5 kullanıcısına yanıt
    Hava durumu çalışmıyor bir kere çalıştı bir daha yok..

• beyler hafıza kartına taşınmayan dosyaları eskiden bir supersu gibi programla taşıyorduk şimdi nasıl taşıyoruz bilen varmı acaba
  • takip
  • Biliyorsunuz General Mobile Firmasının,hatasız olması için çalışıyoruz dediği full sürüm kit kat 16 gb versiyona sistem güncellemeden 4 gb'lık versiyona ise manuel olarak kurabileceğiniz şekilde geldi. (Gelmez Olaydı)

İsterseniz öncelikle artılarıyla başlayalım.(Bazı söylediklerime katılmayabilirsiniz,eleştirilerinize açığım,beğendiklerimi artı yazıyorum,beğenmediklerimi eksi,ve güncellenmelerini beğensemde beğenmesemde istiyor ve eleştirisini yapıyorum…atıyorum,bu da şu demek,beyaz üst menüyü sevdim ben beğendim adam beğenmez kötü der,ben bunlardan beğendiklerimi bilgi için paylaşıyorum,neler değişmiş felan diye,yoksa bu tarz şeylerin artısı eksisi olmaz,zevkler renkler,ben performansına verdiklerine bakarım)

1.Üst bar beyaz ve artık saydam olmuş.

2.Artık ekranda başka işler yaparken video izleyebiliyoruz.

3.Ekran ışığını çok daha ince ayarla çok daha net bir şekilde ayarlayabiliyoruz.

4.Müzisyenim,ses olayında kesinlikle artmış.

5.Kilit ekranında müzik değiştirebiliyoruz.

6.Rehber kısayollarıyla daha kullanışlı olmuş.

7.Notlara ses ekleyebiliyoruz.

8.Kapasitif tuşlarının aydınlatmasını tamamen kapatabiliyoruz.(isteğe bağlı)

9.Hava durumu wigdet'i ami gelmiş. (vasat… kendini güncelleme bakımından)

10.Artık biri sizi aradığında efendim demek için sağa sola çekmek yerine yukarı aşağı yapıyorsunuz ki çok daha pratik olduğunu düşünüyorum.

11.Kameraya panaroma vs yeni modlar gelmiş.

12.Hesap makinası kullanımı kolaylaşmış.

13.Pusula 3d olmuş.

14.Kilit ekranına gelen pop-up'lar gerçekten pratik olmuş ve şarjın daha uzun gitmesine yaramış.

15.İkonlar büyümüş,kullanım kolaymış.

16.Mesajlar menüsünede girmeden hareketli pop-up sayesinde mesaj cevaplayabiliyoruz.

17.Takvim değişmiş ve bence çok güzel ve sıkıntısız çalışıyor bende,sizi bilemem.

18.Şarj olarak bence muhteşem süresi uzamış.

19.Akıllı jestler diye ayarlara bir kısım gelmiş ve alarm çalarken telefonu ters cevirirseniz alarmı kapatıyor,çift dokunuşla uyut gelmiş ancak yanlızca bildirim çubuğundaki şarj simgesinin oralara dokunursanız,maalesef oda stabil değil.

20.Kilit tuşu bozulmalarına karşı ses kısma tuşuyla açma gelmiş.

Gelelim eksilerine,

1.Sistem arayüzü muhteşem kasıyor,betada akıyordu,nasıl mahvettiler anlamadım.

2.Kamera çok kasıyor,betada video çekerken fotoğrafta çekebiliyorduk artık gitmiş,video çektikten sonra o video izlerken fotoğraf çekiyoruz.

3.Müzik çalardan ve ses kaydediciden home tuşuyla çıkarsanız,açık kalıyolar ve üst menüden silip kapatamıyorsunuz,içine girip geri geri tuşuna basıcaksınız,ancak öyle kapanıyor.

4.Stabilite sıfır,arayüz inanılmaz ağırlaşıp bi anda inanılmaz hızlanabiliyor.

5.İki tane not defteri uygulaması var nasıl görmezler yahu.

6.Betadaki kamera ve galeri arayüzü daha güzeldi bu farklı ve hiç güzel değil…videoları ayrı bul galeriden fotoğrafları ayrı.

7.Bir çok yerinde ingilizce veya Türkçeye yanlış çevrilmiş sözcükler var.

8.Kulaklıkla ses kalitesi düşmüş.

9.Hava durumu wigdeti kendini doğru güncellemiyor,diğer bazı 3 parti widgetlerde bazen öyle,Jelly Bean'da hatasız çalışanlar bunda hata üstüne hata.

10.Galeride betada olduğu gibi videolar oynamıyor.

11.Ana menüde gezerken sürekli dokunmasak bile kapasitif tuşlar yanıyor.

12.Wifi anlamsız düşüyor.

İyileştirme Güncellemesi Kesinlikle Şart,Hele Kasma Olayı,Oldu Telefon 3310,Telefon Hızlansın Diye Kurduğumuz Güncelleme,Telefonu Mahvetti,Kendi Adıma En Yakın Zamanda Satarım Arkadaş,Güncelleme Verdiler Ama Bilgi Yok.Nesi Neyi Güncellendi Yüklemeden Göremiyosun Böyle Saçmalık Başka Hangi Firmada Var,Betada Olan Güzellikler Bunda Yok,Videolar Galeride Oynamıyor,Sesle Kilit Açma Ölmüş,Kısacası Kesinlikle İyileştirme Güncellemesi Şart,ve bununla ilgilide net bir bilgi bilgilendirme yok,telefonu masaüstünde değil de menüde gezerken uydu moduna aldiginizda telefon calarsa,kilit ekranina gelipte cagriyi bulabiliyosunuz.

• İlkin 16 GB model kullanıyorum.

Candy crush sağa açılmıyor
    Arada launcher çalışmayı durdurdu hatası alıyorum
    Menüdeki ikonları çok büyük olmuş ufalmasi gerekli.
    Şarjı daha az gidiyor
    Mesaj yazarken takılıyor telefon
    Dolbly sound ayarları ayarlar ses sekmesinde bulunmuyor ve bunun yüzünden ses kalitesi düşüyor
    Mesaj atmamız faydalı olacaktır
    Mutlaka düzeltme güncelleme alması gerekiyor
    Kamerayı test etmedim arama ve cevaplama ekranları farklı olmuş alışması kolay.

• quote:

Orijinalden alıntı: berkan_74

Biliyorsunuz General Mobile Firmasının,hatasız olması için çalışıyoruz dediği full sürüm kit kat 16 gb versiyona sistem güncellemeden 4 gb'lık versiyona ise manuel olarak kurabileceğiniz şekilde geldi. (Gelmez Olaydı)

İsterseniz öncelikle artılarıyla başlayalım.(Bazı söylediklerime katılmayabilirsiniz,eleştirilerinize açığım,beğendiklerimi artı yazıyorum,beğenmediklerimi eksi,ve güncellenmelerini beğensemde beğenmesemde istiyor ve eleştirisini yapıyorum…atıyorum,bu da şu demek,beyaz üst menüyü sevdim ben beğendim adam beğenmez kötü der,ben bunlardan beğendiklerimi bilgi için paylaşıyorum,neler değişmiş felan diye,yoksa bu tarz şeylerin artısı eksisi olmaz,zevkler renkler,ben performansına verdiklerine bakarım)

1.Üst bar beyaz ve artık saydam olmuş.

2.Artık ekranda başka işler yaparken video izleyebiliyoruz.

3.Ekran ışığını çok daha ince ayarla çok daha net bir şekilde ayarlayabiliyoruz.

4.Müzisyenim,ses olayında kesinlikle artmış.

5.Kilit ekranında müzik değiştirebiliyoruz.

6.Rehber kısayollarıyla daha kullanışlı olmuş.

7.Notlara ses ekleyebiliyoruz.

8.Kapasitif tuşlarının aydınlatmasını tamamen kapatabiliyoruz.(isteğe bağlı)

9.Hava durumu wigdet'i ami gelmiş. (vasat… kendini güncelleme bakımından)

10.Artık biri sizi aradığında efendim demek için sağa sola çekmek yerine yukarı aşağı yapıyorsunuz ki çok daha pratik olduğunu düşünüyorum.

11.Kameraya panaroma vs yeni modlar gelmiş.

12.Hesap makinası kullanımı kolaylaşmış.

13.Pusula 3d olmuş.

14.Kilit ekranına gelen pop-up'lar gerçekten pratik olmuş ve şarjın daha uzun gitmesine yaramış.

15.İkonlar büyümüş,kullanım kolaymış.

16.Mesajlar menüsünede girmeden hareketli pop-up sayesinde mesaj cevaplayabiliyoruz.

17.Takvim değişmiş ve bence çok güzel ve sıkıntısız çalışıyor bende,sizi bilemem.

18.Şarj olarak bence muhteşem süresi uzamış.

19.Akıllı jestler diye ayarlara bir kısım gelmiş ve alarm çalarken telefonu ters cevirirseniz alarmı kapatıyor,çift dokunuşla uyut gelmiş ancak yanlızca bildirim çubuğundaki şarj simgesinin oralara dokunursanız,maalesef oda stabil değil.

20.Kilit tuşu bozulmalarına karşı ses kısma tuşuyla açma gelmiş.

Gelelim eksilerine,

1.Sistem arayüzü muhteşem kasıyor,betada akıyordu,nasıl mahvettiler anlamadım.

2.Kamera çok kasıyor,betada video çekerken fotoğrafta çekebiliyorduk artık gitmiş,video çektikten sonra o video izlerken fotoğraf çekiyoruz.

3.Müzik çalardan ve ses kaydediciden home tuşuyla çıkarsanız,açık kalıyolar ve üst menüden silip kapatamıyorsunuz,içine girip geri geri tuşuna basıcaksınız,ancak öyle kapanıyor.

4.Stabilite sıfır,arayüz inanılmaz ağırlaşıp bi anda inanılmaz hızlanabiliyor.

5.İki tane not defteri uygulaması var nasıl görmezler yahu.

6.Betadaki kamera ve galeri arayüzü daha güzeldi bu farklı ve hiç güzel değil…videoları ayrı bul galeriden fotoğrafları ayrı.

7.Bir çok yerinde ingilizce veya Türkçeye yanlış çevrilmiş sözcükler var.

8.Kulaklıkla ses kalitesi düşmüş.

9.Hava durumu wigdeti kendini doğru güncellemiyor,diğer bazı 3 parti widgetlerde bazen öyle,Jelly Bean'da hatasız çalışanlar bunda hata üstüne hata.

10.Galeride betada olduğu gibi videolar oynamıyor.

11.Ana menüde gezerken sürekli dokunmasak bile kapasitif tuşlar yanıyor.

12.Wifi anlamsız düşüyor.

İyileştirme Güncellemesi Kesinlikle Şart,Hele Kasma Olayı,Oldu Telefon 3310,Telefon Hızlansın Diye Kurduğumuz Güncelleme,Telefonu Mahvetti,Kendi Adıma En Yakın Zamanda Satarım Arkadaş,Güncelleme Verdiler Ama Bilgi Yok.Nesi Neyi Güncellendi Yüklemeden Göremiyosun Böyle Saçmalık Başka Hangi Firmada Var,Betada Olan Güzellikler Bunda Yok,Videolar Galeride Oynamıyor,Sesle Kilit Açma Ölmüş,Kısacası Kesinlikle İyileştirme Güncellemesi Şart,ve bununla ilgilide net bir bilgi bilgilendirme yok,telefonu masaüstünde değil de menüde gezerken uydu moduna aldiginizda telefon calarsa,kilit ekranina gelipte cagriyi bulabiliyosunuz.

Valla hocam güncelleme konusunda kararsızdım. Benim cihaz 4 GB . Bu yazılanları görünce şimdilik güncellemeden Vazgeçtim. 4.2 JB ile mutlu mesut geçinir giderim artık.

• vaskin77 kullanıcısına yanıt
    Hocam en iyisi boşverin benim telefon görüşmelerinde de sorun var ben jb ye geri dönecem güncelleme kim bilir ne zaman gelecek belki beta ya da dönebilirim gerçi onda da bildirim sorunu var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tuş ışıkları fazla açık kalıyo sanki olur olmadık vakitlerde yanıyo (ekrana dokununca mesela) ve sönmesi vakit alıyo

Edit: Işıklar kapatılabiliyomuş yeni öğrendim kusra bakmayın ama bence tamamen kapatılması da saçma bi ayarı olmalıydı en azından jelly beande düzgün işleyen bi haldeydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Değirmen Boğaz -- 2 Aralık 2014; 20:08:38 >
  • jb'ye döndünüz mü ben internetteki tüm yolları denedim olmadı ?
  • Sandrake S kullanıcısına yanıt
    Hayır daha dönmedim ama cwm den dönerim gibime geliyor direkt olarak

• nova launcher yükleyin gayet güzel. googleın launcherı kasıyordı, nova ile süper. yukarda arkadaş güzel liste yapmış. ginoee bizden aldı demiş gmd ama daha düzgün çevirisi bile yapılmamış yazık. hata olmasın diye uğraşıyoruz denen güncelleme de saçma sapan hatalar var.

benim anlamadığım güç koruması açık ama ekran kapaıyken mail bildirimi geliyor. kapanmıyor sanırım wifi falan. ama şarj olayı çok iyi. bir framaroot gibi bi root yöntemi bulup greenify yüklesem yeter.

edit: wifi güncellemeden sonra güç korumasında kapatılmamak üzere ayarlanmış kontrol ettim şimdi. bug falan değilmiş yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZEUS__ -- 2 Aralık 2014; 22:20:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: flat_kil

Hayır daha dönmedim ama cwm den dönerim gibime geliyor direkt olarak

Dostum nasıl dönüyoruz?

• Yaklaşık bir yıl süren güncelleme fiyaskosunun özeti şu; GM YİNE KAŞ YAPAYIM DERKEN GÖZ ÇIKARDI .
    Ben güncelleneden de telefondan da Vazgeçtim. En kısa sürede sözünün arkasında duran adam gibi bir firmadan telefon alırım rahatıma bakarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vaskin77 -- 2 Aralık 2014; 22:21:44 >
  • berkan_74 B kullanıcısına yanıt
    Hocam unutuyorum ben bunları sürekli wipde data wipe cache di galiba format system vs. yapıp install zip from sdcard dan dosyayı seçip yükletmeye çalışacam

• tarayıcıdan video izlerken örnek ekran kapama süreniz 30sn ise 30sn işlem yapılmadığında ekran kendini kapatıyor bu ne saçmalık.
    örnek olarak m.webtekno.com adresinden deneyebilirsiniz.
  • Varsayılan tarayıcı kendi tarayıcısı değiştiremiyorun. Youtu vs videolar tarayıcı üzerinden açılıyor ve video sırasında ekran uyku durumuna geçiyor.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.