Şimdi Ara

Klima Montajı Esnasında Vakum ve Vakumun Önemi (2021) * Klima Satın Alanlar Mutlaka Okuyunuz * (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
46
Favori
38.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar, şu cihaz -533 mbar diye geçiyor. 800 TL (Haz. 2024). Bundan vakumlama makinesi yapılır mı acaba? Hortum setleri buna uydurulabilir. Normal vakumlama cihazı 2100 TL gibi aksesuarsız.

• Vakum yapılmadan kurulmuş bir klimada arçelik alüminyum boru, 1.5 sene sonra taşınmadan dolayı söküp tekrar takılacak, boru değişimi yapmak zorunlu mu, vakum yapsak işe yarar mı kurulumda yapılmamasını telafi eder mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba lg dual eco 18btu klima 1 ay önce taktırdım. Üzerinde Regal vestel tshirti olan birisi montaja geldi. Sanırım taşeron ek iş alıyorlar. Vakum yapmayacak mısınız dediğimde sıfır ürün bunlar gerek yok dedi. Montajı yaptı gitti. Şimdi klima düzgün çalışıyor bi problem yok ama bunun üzerine düşmem gerekir mi?

• pJhier kullanıcısına yanıt
    Sıfır ürün olmasıyla vakum gereksiniminin bir alakası yok ki. Boruya gaz verilmeden önce borudaki havanın ve nemin boşaltılması lazım, vakum o yüzden yapılıyor. Yaptıkları yanlış olmuş.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Harika bir rehber olmuş. Hazırlayan arkadaşımınız eline sağlık. Artık servis geldiğinde hatalı yaptığı her işlemi fark edebilirim :) Bu tarz rehberler usta/servis maliyetinden kurtulmaktan ziyade dolandırılmaktan koruyor bana göre. Evdeki her işi biz yapamayız tabii ki ancak yapılacak işide biz yapmasak bile bilmek gerekiyor.

• Değerli arkadaşlar, klima almıştım 1 ay önce teknik servis geldi kurdu vakumlama yapmadan çalıştırdı. Bende vakum işlemini sonradan öğrendim uzun ugraslar sonucu yetkili servis aynı kisileri tekrar yolladı abi biz vakum yaptık ilk başta dedi yalan söyledi şimdi ben bu vakumlama yapılıp yapılmadığını kanitlayabilir miyim? Başka bir yetkili servis bu konu hakkında rapor yazabilir mi Bilgisi olan var mı bu konuda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UncleGrndpa -- 30 Temmuz 2024; 17:15:3 >
  • ru.celebi kullanıcısına yanıt
    Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Maalesef mevcut durumda tüketicinin bu konuda bilinçli olması bir zorunluluk haline gelmiş durumda. Faydalı olması dileklerimle.

Saygılarımla...

• UncleGrndpa kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Servis formunda vakum yapıldı diye bir ifade yer alıyor mu? Bunu yazdıysalar ve siz imzaladıysanız süreç zorlaşır.

Diğer türlü ise hiç servisle uğraşmadan tüketici hakem heyetine bir dilekçe ile başvurmanızı tavsiye ederim. Oradan daha etkili bir sonuç çıkacaktır.

Saygılarımla...

• klima5505 kullanıcısına yanıt

Merhaba cevabınız için teşekkür ederim hocam yok hiçbir kağıt imzalamadim kurdu gitti tüketici hakem heyetine başvuru yapacağım bende burada örnek karar var birkaç forumda daha gördüm örnek karar mecbur basvurucaz

inceleriz
    Vakumsuz Klima Değişim Dilekçesine Ek Hakem Heyeti Örnek Kararı |
    https://inceleriz.com/vakumsuz-klima-degisim-dilekcesine-ek-hakem-heyeti-ornek-karari/

• Hocam merhaba kuyumcu dükkanı açacağız ön bölme 20 arka 20 olmak üzere 40 metrekare alanımız var dükkanımız sürekli güneş alıyor. 40-45 bin tl bütçemiz var. Tasarruflu duvar tipi klima tavsiyesine ihtiyacım var. Çoğu markaya baktım ama kararsız kaldım. Acil bir şekilde bi öneride bulunabilir misiniz rica etsem.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.