Şimdi Ara

Kredi kartı sahipleri!! Yaygın olan büyük DOLANDIRICILIK!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar konuyu aradım bulamadım varsada tekrardan açılması sorun olmaz herkesin bu konuda bilgilenmesi gerekli diye düşünüyorum. Aşağıda bir görsel paylaşacağım onu paylaşabilirsiniz sosyal medyada onun dışında olayı şu şekilde açıklayacagım.

Acildestek24 ve Ege Özbil bilgisayar adında 2 adet sahte firma şu anda ülke çapında büyük vurgunlar yapmaktadır.
    Kredi kartı sahiplerinin kredi kartı numaralarının ilk 4 hanesi - T.C. kimlik numaralarının ilk 3 hanesi ve ad soyad adres gibi bilgileri bir şekilde bulup (bunlar birçok firmada hatta kargoda irsaliyelerde bulunuyor) telefona sarılıyorlar.

Bir gün 444'lü numaradan bir telefon geliyor ve size geçen sene sigorta yaptırdıgınızı 300 TL senelik ücret oldugunu geçen seneden bu işlemi onayladıgınızı içeren ses kaydınızın oldugunu söylüyorlar eğer ödemezseniz 1800 TL tazminat ödemeniz gerektiğini söylüyorlar. Siz inanmıyorsunuz tabi dava açarım dediğinizde elimizde ses kaydınız var gelsinler savcılıktan dinletelim diyorlar. Kredi kartınızın adını-ilk 4 ha nesini ve kimlik no gibi bilgileri inandırıcı olmak için size söylüyorlar ve sizden kart bilgilerinizin devamını isteyip 300 TL çekiyorlar.

Bu konuşma çok ciddi ve zamana yayılı oldugunda çok inandırıcı olabiliyorlar bazı kısıler için.

Birkaç gün içinde bu olayı yakınlarımda çok fazla duymaya basladım 2 kişi de inanmış. Çok üzücü bir olay 300 TL az değil kolay da kazanılmıyor.

Kredi kartı sahipleri!! Yaygın olan büyük DOLANDIRICILIK!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknokristal -- 19 Eylül 2014; 2:21:51 >

• Saçma sapan konu olmadıgı ıcın doğal olarak kimse cevap yazmamış fakat konunun yukarıda kalması insanların görmesi açısından önemli...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.