Şimdi Ara

Kulaklık Önerebilir misiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar sizlerden kulaklık önerisi istiyorum. Ses yüksek çıkması ve bassların güzel olması aradığım özellikler arasında. Müzik dinlemek (her telden)için bu özelliklerde kafaüstü bluetooth kulaklıklar hangileri acaba? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcko1 -- 16 Ocak 2021; 13:25:9 >

• kulak üstü olması şart mı? ya da bluetooth?

Müzik dinleme odaklı alacaksanız iyi bir kulak içi almanızı tavsiye ederim.

200-300 tl arası kulak içi kulaklıklar ses kalitesi bakımından kulak üstü modelleri geride bırakıyor, tasarım vb konularda ise resmen gömüyor.

yanlış anlaşılmasın kulak üstü modeller de güzel ama malzeme kalitesi bakımından bir CCA C10 benzer fiyattaki bir kulak üstü modelden çok çok daha iyi bir tasarıma ve malzeme kalitesine sahip.

bütçeniz nedir? ona göre tavsiyelerde bulunablirim.

https://kulakligim.net/category/kulakici//

• Arkadaşlarım kulaküstü ve bluetooth istiyorum aslında. Elimde creative sony Qkz marka giriş orta seviye kulak içi kablolu kulaklıkları var. Bu kulakiçi kulaklıklar bence duyma yetisine çok ciddi zararlar veriyor. 10 yıldır bu tip kulaklık kullanıyorum ve duyma yetimin azaldığı ciddi bir şekilde belli oluyor. Keşke hiç kullanmasaydım. Dediğim gibi yüksek sesli dinlemeyi seviyorum.

Bu bağlamda evde kullanmak için jbl marka gibi 200 300 arası bassı güzel olan bir kafaüstü kulaklık bakıyorum
  • Sony WH-1000XM4’ü tavsiye ederim. Ben WH-1000XM3 kullanıyorum. Özellikle bazı uygulamalarda (Tidal, Deezer) ses netliği harika. Üzerine Active Noise Cancelling (Aktif Gürültü Kesme) özelliği harika. Üzerinde lüzumsuz fazladan butonlar yok. Ses açma, arama cevaplama vs. hepsi dokunmatik panelle oluyor. Şarjı 3 saatte tam doluyor. Tam şarjla 30 saate kadar dinleme sunuyor (ANC Aktifken). Ciddi olarak iyi ve pişman olmayacağın bir kulaklık arıyorsan kaçırma derim.

İlave olarak kendi şarj kablosu ve şarjı biterse dinlemeye devam etmek için kablosuyla gelmekte. Tüm bunları ve kulaklığı muhafaza edebileceğin kutusu da çok şık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PoSSiBiLiTY -- 24 Ocak 2021; 9:22:55 >
  • pcko1 kullanıcısına yanıt

duyma yetinize zarar veren şey kulaklığın tipi değil yüksek sesle müzik dinleme zevkiniz.

ne ile dinlerseniz dinleyin 80 dbden yukarıya mümkün mertebe çıkmamanız tavsiye edilir. dinleseniz bile 3 dkliık bir dinleme seansından sonra birkaç saat ara vermeniz gerekir, kulaklarımız çok hassastır uzun süre yüksek sese maruz kalırsa zarar görür, ister bu sese bir IEM aracılığı ile maruz kalın ister 5+1 ses sistemi ile.

kulak içi modelleri izolasyon sayesinde düşük ses seviyesinde daha iyi bir dinleme deneyimi sunduğu için bu alanda daha avantajlıdır. bu yüzden onları tavsiye etmiştim.

dinlediğiniz müziğe göre dolby atmos'u açabilir, daha iyi bir müzik deneyimi için kayıpsız formatlara göz atabilirsiniz. daha net ve kaliteli playback düşük seste daha yüksek verim almanızı sağlayabilir. Foobar 2000 gibi bir programı kullanmayı deneyin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.