Şimdi Ara

Kuzenim benim üzerimden kredi çekmek istiyor ne diyebilirim ? (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
406
Cevap
6
Favori
26.927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hastası var ve paraya ihtiyacı varsa ver onun dışında hayır demesini öğren
  • Benim dayımda zamanında paraya sıkışıktı 4-5 akrabadan borç aldı. Ailede çok kişiye borcu var. Ama vermiyor :) sen sen ol ne kadar güvensende verme bence.
  • yeri geldimmi hayır demeyi bileceksin
  • Verme.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: özgürkuaför

yeri geldimmi hayır demeyi bileceksin

Hayır demeyi öğrenmek çok zor öğrendikten sonra olgunluk mu desem level mi alıyorsun desem bilemedim ama öyle bişiler oluveriyor
  • Kusura bakma kardeşim ben babama kefil olmam de işin içinden çık.Kaldıki dogrusuda bu.Ben 20 yıllık esnafım bi kulagımın arkası kaldı saolsun eş dost.
  • Varsa evi arabası ipotek koydur,üzerinde evi arabası varsa elinden senet al.Bunların hiçbiri yoksa cebindeki 100 liranın 50 sini ver gitsin.
  • Ne kadar kredi çekeceğine bağlı. Akraban olduğuna göre yardım etmen gerekir ama senin mağdur olmayacağın, olsan bile sineye çekebileceğin bir miktar kadar. Yoksa seni aşan bir şeyse zaten niye düşünüyorsun.
  • Faiz haramdır..Sebep olan da yapan gibidir...Krediyi ödemez yarın sana kalır sonra kötü olursunuz..Sen sen ol bankalardan kredilerden faizden uzak dur kafan rahat olsun..

Kredi çekersen devamlı başın ağrıyacak..Ödedi mi ödeyecek mi ne zaman ödeyecek gibi bir sürü sıkıntı yaşayacaksın..Ama çekmezsen bir kere yaşarsın o sıkıntıyı..O da akrabana söylerken zorlanırsın..Sonra kafa rahat eder...

Paran olsa borç ver derdim ama sende de yok madem..Senin de durumun pek iyi değil anlaşılan..Gidip de bankadan borç alıp borç vermek akıl karı değil...Tanıdığın birinden alıp verebiliyorsan al ver..ama banka saçmalık..

38 yıllık hayat tecrübesine dayanarak söylüyorum BANKALARDAN UZAK DUR HAYAT MEMAT MESELESİ OLMADIĞI MÜDDETÇE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hiranyagarbha -- 22 Şubat 2017; 10:56:23 >
  • Bu kredi işine bulaşıp da memnun olan görmedim. Aman uzak dur.

Birisine illa borç verecekseniz alacağınız tarihi yazılı olarak karşılıklı imza altına alın en iyisi senet imzalatın. Akraba eş dost fark etmez. Biz paramızı istemekten utanıyoruz adam borcundan utanmıyor.
  • valla büyük konuşmak gibi olmasında borç vermeme gibi bir prensip yaptım kendime artık kime para versem parayı isteyince ne parası hangi para gibi şeylerle karşılaşıyorum sonra sinirden ölüyorum
  • acıma yetime
    döner koyar totona
    (ata sözlerinde şaşma)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adolf1 -- 22 Şubat 2017; 11:1:55 >
  • Yaninkisaca seni opmek istiyor. Bankalarabodeyemedigibgibi sanada odeyemez hic o islere girme. Seni de dolandirmasin kuzenin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ona, bunun onur kırıcı bir davranış olduğunu söyle.
  • aman ha aman bulaşma. bankalarla arası iyi olmayan birisine kefil olma. borç verme. kredi çekme. para verip paranla rezil olacağına verme kötü ol daha iyi. bu işlere bulaşıp da başı ağrımayanı görmedim. verirsen o parayı huzurun kalmaz sana diyeyim. en iyi ihtimal o parayı senin anandan emdiğin sütü burnundan getire getire seni rezil ederek öder. telefonlarına cevap vermez. abi görmedim kusara bakma der. bu ay çok sıkıştım sen bu ay öde önümüzdeki ay ben sana 2 taksit birden öderim der. abi maaşı şu gün alacam beni o güne kadar idare et der. abi arkadaşın arabasıyla kaza yaptım şu kadar masraf çıktı bu ay durumum yok der. bahaneleri bitmez kardeş anlayacağın.

borç para vermiş birisi olarak sana yegane tavsiyem 1 liranı bile kimseye verme. tecrübeler sabittir. insanın başına gelmeden anlamıyor ne olacağını. kesinlikle verme kardeş.

vermiyorum de geç. illa ki geçerli bir sebep olmasına gerek yok. insanlar şerefsiz olmuş. bankaya para takan sana öyle bir takar ki hayatın kararır.

haybeye borçlanmış hayatını biliyorsun şuursuzca para harcayan birisi senden borç para istiyorsa arkana bakmadan kaç.ticaretle uğraşıyor işleri iyi olabilir ama yine şuursuzca harcayan birisi ise arkana bakmadan kaç.daha önce senden para almış zamanında ödemiş bu seferde aynısı olacak diye bir şey yok. insanların güvenini kazanıp ne para dolandıranlar var.
    araba alacak ev alacak parası eksik çok yakın akraban kendisinden eminsin belki bir ihtimal verilir. belki bir ihtimal diyorum bak dikkat et.

ödediğim bir kredi var banka bundan fazlasını vermiyor de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swes -- 23 Şubat 2017; 11:22:53 >

• Ben gerçek ablam gördüğüm kişiye çektim. Dedim ki öder ödeyememezlik yapmaz. Şuan 2-3 taksit önceden gelerek ödemeye çalışıyor. Ama gelde bir bana sor. Stress sahibi oldum. Yapma..
  • "Vaktin çoksa şahit ol, paran çoksa kefil ol"

Kuzeninle yakınsınızdır eminim, kasten para ödememezlik de yapmaz, borcunu ödemek ister ancak ya ödeyemezse. Bi de böyle düşün
  • Bankalardan mimli akrabama borç verdim haftaya verecem dedi 2 ay sonra verdi alacağın olsunda borcun olmasın devir o devir para yüzündende sana sırt çevirecekse gerçek yüzünü o zaman anlarsın hayat böyle.
  • Başkasına kefil olmaya ve başkası adına kredi çekmeye karşıyım. Cebinde paran varsa verirsin, geri dönmezse lanet olsun dersin ama cepte olmayan paraya borçlanmak adama koyar. Heleki bankalardan mimlenmiş diyorsun. Hiç bulaşma. Kıvıramıyorsan kredi kart borçlarımı son zamanlarda hep geç ödedim, kredi puanım düşükmüş, başvurduğum tüm bankalar reddetti de, geç.
  • kuzeninle yakınsan çek , ben şahsen çekerdim kardeş gibiyizdir çünkü .Parayı nerde kullancak öğren ama
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.