Şimdi Ara

Kuzulu kapı gördünüz mü? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
3.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Rdegerli

Cok UÇ NOKTA larda tartisiyorsunuz arkadaslar.

Kisi, mimarligi hafife almamis ki...Sadece ifadesinde duz yol izleyememis o kadar :)

Mesela ben; kitapti resimdi derken bir sekilde crossover ile oynar kablo degistiririm.He sonuc basarili olur yada olmaz ama yapabilirim.İsin erbabi da yapar ama sonuc aksilik olmaz ise yuksek oranda basari olur.Aradaki fark bu

Arkadaş açık bir şekilde fakülteye ne gerek var açıp kitabı okuyabilirsin yazmış. Bunda çokta yanlış anlaşılacak bir durum yok.
    Asukrumercan size aynen katılıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enerji78

quote:

Kisi, mimarligi hafife almamis ki...Sadece ifadesinde duz yol izleyememis o kadar :)

Mesela ben; kitapti resimdi derken bir sekilde crossover ile oynar kablo degistiririm.He sonuc basarili olur yada olmaz ama yapabilirim.İsin erbabi da yapar ama sonuc aksilik olmaz ise yuksek oranda basari olur.Aradaki fark bu

Arkadaş açık bir şekilde fakülteye ne gerek var açıp kitabı okuyabilirsin yazmış. Bunda çokta yanlış anlaşılacak bir durum yok.

Yanlis anladiginizi zaten soylemedim ki. Nihayetinde sadece sizin yorumladiginiz gibi yorumlanmayadabilir demek istedim.

Simdi bu arkadas, olaki sizin bahsettiginiz sekilde yorum yapti.Bunda tepki vermek icin gerekce nedir ki?

Sanki bahsi gecen mesleklere saygi lebi derya yasaniyor da sonra bu tur durumlarda tepki veriliyor.

EDIT : Neyse ne, banane ya...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rdegerli -- 21 Mayıs 2012; 23:39:08 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: asukrumercan

Yetişmiş elemanı aşağılayan, ben daha iyisini yaparım diyen cahil bir toplumuz ne yazık ki..

hem o var hem de eğitim kabiliyet ve istekleri kombine etme sorunumuz var. Adam kabiliyetli ancak kabiliyetli olduğu konuda eğitim görmediği için yaptığı işler belli bir çizgiyi geçemez, aslında mimar burada iyi bir çok örnek, kimi insan vardır evde eşyayı biraz sağa sola çeker ev bambaşka olur iş bu insan iç mimarlık okusa çok büyük işlere imza atabilecek... Tersini düşünün adam eğitim fakültesi mezunu ama bildiğini aktaramıyor -bu da bir kabiliyettir bana göre- örnek çoğaltılabilir, bir de buna toplumsal yeteneğimiz uyanıklık ve çakallık eklenince mehter marşı gibi giden bir millet oluyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: teme

quote:

Yetişmiş elemanı aşağılayan, ben daha iyisini yaparım diyen cahil bir toplumuz ne yazık ki..

hem o var hem de eğitim kabiliyet ve istekleri kombine etme sorunumuz var. Adam kabiliyetli ancak kabiliyetli olduğu konuda eğitim görmediği için yaptığı işler belli bir çizgiyi geçemez, aslında mimar burada iyi bir çok örnek, kimi insan vardır evde eşyayı biraz sağa sola çeker ev bambaşka olur iş bu insan iç mimarlık okusa çok büyük işlere imza atabilecek... Tersini düşünün adam eğitim fakültesi mezunu ama bildiğini aktaramıyor -bu da bir kabiliyettir bana göre- örnek çoğaltılabilir, bir de buna toplumsal yeteneğimiz uyanıklık ve çakallık eklenince mehter marşı gibi giden bir millet oluyoruz.

demek istediğimi anlamışsın arkadaş.

hoş burdaki arkadaşların tepkileri son derece normal ama ben fakülte gereksiz diye birşey demedim hepimiz bilgisayar kullanmaktayız sorunlarımızda kendimiz çözmekteyiz ve bir çogumuzunda evinde ses sitemleri mevcut yeri geliyor tavsiyede veriliyor bu konuda kaçımız elektrik mühendisi yada bilgisayar mühendisi yada ses mühendisi yada müzisyeniz ?. hepsinin okulunu mu okuduk . hepsi için 4 sene fakülte ye mi gittik bunun cevabını bilirseniz biraz tepki ile yaklaşan arkadaşlar demek istediğimi anlar. birde mimar sinanı düşünün acaba hangi mimarlık fakültesini okumuştur. hoş benim de dayım bölgedeki en iyi mimarlardan biridir ki . o na da aynı şeyi söyledim ben . hoş ayrıca bende bilişim teknolojileri okumaktayım ve daha bana benim kitaplarda okuyupta görmediğim farklı birşey gösterilmedi. ben demiyorum size kullanım kılavuzu al yap . hoş önünde şeması olduğu halde bir dolabı birleştiremeyen adamlar var birde öte yandan bak . önünde hiç birşey olmadan dolap yapıp onu şemaya döken adam .

merakımı mazur görün acaba bu kadar tepkiyi niye göstertiniz arkadaşın formunu daha kirletmek istemem. sadece kuzulu kapı olayını görünce yazmak istedim

• quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

@pcteknik01,
    Allah rızası için bir sus.
    git bir tanede Süleymaniye Camii yap demezler mi insana.

dogru söylüyorsun susmak lazım zira anlayamayacak insan çok
  • quote:

burda yetişmiş eleman aşağılanmıyor ki arkadaşım . sadece bir şey öğrenmek için illada bir yerde okumaya gerek yok demek istedim zihnin yetiyorsa okula gitmeden de yaparsın .sonuçta işin ucunda sanatsal bir olay var kabiliyet gereken birşey ben zaten herkez de yapar demedim .
  • quote:

quote:

hocam sen fakülteye gidiyormusun gidiyorsan ders çalışırken fakültede okutulan kitapları okumuyormusun ha okumayıp sadece dinleyerek işini yapıyorsan bu da senin işitsel hafızanın güçlü olduğunu gösterir kimiside işitsel olarak birşey anlamaz okuyarak anlar eee bu durum da . adam o fakülteye gidip de dersini çalışmasın göreyim bakalım bitirebiliyormu . o kitapları okumasında bir halt öğreniyormu göreyim bakalım öğreniyorum diyorsa zaten kitap okumada yüksek derece işitsel zekası vardır o da yoksa yine öğreniyorum diyorsa da yalan söylüyordur.

ben bizim pederin yanına staja gelenler için de ne fakülte de okuyanlar gördüm duysan fakülteleri adamın ağzı açık kalır . ama adamlar yemiye kayıtı yapmayı bile bilmeyenler denk geldim . demek ki nedir birşeyi öğrenmek için okumak gerek . illa başına hoca gerekmez senin kafana zorla sokacak . sanırım demek istediğimi anladın daha da anlamadıysanız bilmiyorum artık.

eğer kırdığım kişiler varsa özür dilerim .

• quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

ses için Meşe ve Ceviz çok güzel bence. neyi eksik bilemem ama
    en fazla tonda farkeder.
    bence vesvese.
    Infinity Kappa nın meşe kaplama hop.i ya da ya da kendi
    DIY çalışmamda dendiğim ceviz kabinin verdiği etli, ferah sesi beğenmem bende çok etkili.
    kaldı ki ahşap konusunda ki sağlamlık ve estetiklikte en iyilerinden ceviz ve meşe. buna en son dahil edeceğim kiraz olur.
    kuzu kaburgalı kapıyı bilmem ama mangalı yiyelim hele.
    tannoy chery misalide aklıma geldi.
    tanrım meşe saplı odun baltasının kuru kupkuru elma ağacına vurunca meşe sapının yarattığı ince ve çok sert rezonans aklıma geldi. tanrım ellerim çok acıyordu. uff hala hatırlıyorum. bi baltaya sap oldun iyi lan sap. işte bu rezonansı iyi ileten masiflerde; mid-bas-üst seslerde beni rahatsız eden bir ses tonalitesine sahip. tanrım tahtaya tebeşir cızıtsam daha iyi.

acaba merak ettim meşe ve ceviz ses için nasıl çok güzel . hoş daha kuzulu kapıyı bilmediğinizi yazmışsınız hafifde bir ti ye alarak .

bana garip geldi git süleymaniye camii yap demeniz açıkcası.

not bu arada bir malzemenin ceviz ağcından olması ile ceviz kaplama olması arasında dağlar kadar fark vardır. bunuda belirteyim de yanlış olmasın .

zira hopun meşe kaplama olmasından bahsetmişsiniz sonra da direk ceviz kabinin demişsiniz.

• quote:

quote:

quote:

Yanlis anladiginizi zaten soylemedim ki. Nihayetinde sadece sizin yorumladiginiz gibi yorumlanmayadabilir demek istedim.

Simdi bu arkadas, olaki sizin bahsettiginiz sekilde yorum yapti.Bunda tepki vermek icin gerekce nedir ki?

Sanki bahsi gecen mesleklere saygi lebi derya yasaniyor da sonra bu tur durumlarda tepki veriliyor.

EDIT : Neyse ne, banane ya...

+1

• Sükrü bey kisa ve öz açiklamis aslinda " cahillik "... Egitimin cok da gerekli olmadigini dusunen insanlari görunce söyleyecek fazla bir sey kalmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: SertaçS

Sükrü bey kisa ve öz açiklamis aslinda " cahillik "... Egitimin cok da gerekli olmadigini dusunen insanlari görunce söyleyecek fazla bir sey kalmiyor.

çok haklısınız eğitim aldığı halde cahil o kadar insan var ki .eğitimle öğretimi birbirine karıştıran cahil insanda çok fazla eğitimin sadece okullarda olduğnu düşünen insanlarda çok fazla . heleki türkiyede son dönemlerde okullardaki olaylara bakılırsa ne derece eğitildikleri ortaya çıkar benim orta okula gittiğim zaman sınıfta konuşacaksın da hocadan korkmayacaksın şimdi insanlar öğretmenlerine saldırıyor eh işte bu da ne derece eğitim aldıklarını ortaya koymakta.

@SertaçS

bey . öğretim başka eğitim başka okumayan her insan eğitimsiz kalır .ki ben burda eğtimsizlikle alakalı birşey den bahsetmemiştim zira tam tersine bahsetmiştim .

da neyse bir kuzulu kapıdan nereye geldik yaw . hele ki birde kendi toplumunun deyişlerinden bir haber olan insanlar kendi öz yapılarını bilmeyen insanlar da var .

• susmasını bilmek bir erdem'dir. Allah rızası için dedim; rica ederim.
  • @Rdegerli, '' Sanki bahsi gecen mesleklere saygi lebi derya yasaniyor da sonra bu tur durumlarda tepki veriliyor. '' İyi o zaman artık sanal ortamda da bu meslekleri savunmayalım, bunu mu demek istedin ?

@pctechnic01 ; eğitim, öğretim okulların durumu, velilerin eğitimi... iyice karıştırdın olayı, gereksiz uzadı konu. Senin suçun yok aslında, toplumun genel fikri bu... ilk mesajımda da Mimarlık vb gibi çoğu mesleğin hakettiği saygıyı görmediğini belirtmek için yazmıştım. Bundan 10 yıl kadar önce memlekette 55-60 yaşında bir vatandaşla konuşuyoruz, bana soruyor ;

-Ne iş yapıyorsun?
    -Mimarım.
    -Hımmm, peki tam olarak ne yapıyorsun ??
    -Proje çiziyorum.
    -Ee onu inşaat mühendisi yapmıyor muydu ??
    -

Malesef durum bu, hatta şu anda istanbul gibi kentler de Mimari proje diye yapılan çizimlerin çoğu (proje demeye dilim varmıyor) bunu kanıtlar nitelikte. Neyse sevgili Cantan ı kırmayalım....

• quote:

@Rdegerli, '' Sanki bahsi gecen mesleklere saygi lebi derya yasaniyor da sonra bu tur durumlarda tepki veriliyor. '' İyi o zaman artık sanal ortamda da bu meslekleri savunmayalım, bunu mu demek istedin ?

@pctechnic01 ; eğitim, öğretim okulların durumu, velilerin eğitimi... iyice karıştırdın olayı, gereksiz uzadı konu. Senin suçun yok aslında, toplumun genel fikri bu... ilk mesajımda da Mimarlık vb gibi çoğu mesleğin hakettiği saygıyı görmediğini belirtmek için yazmıştım. Bundan 10 yıl kadar önce memlekette 55-60 yaşında bir vatandaşla konuşuyoruz, bana soruyor ;

-Ne iş yapıyorsun?
    -Mimarım.
    -Proje çiziyorum.
    -

Malesef durum bu, hatta şu anda istanbul gibi kentler de Mimari proje diye yapılan çizimlerin çoğu (proje demeye dilim varmıyor) bunu kanıtlar nitelikte. Neyse sevgili Cantan ı kırmayalım....

Sadece,savundugunuzda ve tepki gosterdiginizde sizi tatmin eden nedir onu anlamis degilim. Konunun degeri itibari ile sanala ortamda savunmus olmanizin ne o meslege ne de o meslegi icraat edenleri bir faydasi oluyor.Ayni sekilde, bahsi gecen ve bence ozellikle ortam itibari ile gereksiz olan savunma kismini yapmadiginizda da yine o meslek ve icraat edenlere bir zarari olmayacak.

• Bu forumların amacı zaten birşeyleri savunmak ve tabiki eleştirmek değilmi zaten ? Sanal ortamda bir görüşe katılıp katılmamanı beyan etmenin tatmin olmakla ne alakası var? O zaman hiç kinmse biey yazmasn sadece sistem resinleri yollayalım...Konu dışı olduğu tabiki doğru ama dönüp bakarsan bütün konularda arasıra gündem dışı bişeyler yazılır çizilir. Üstelik sende tepkiyi enteresan bir fikir ortaya atıp konuyu değiştiren kişiye değilde bu fikre katılmayıp kendi fikrini yazanlara gösteriyorsun... 9.6 ların kabloları ile uğraşırken elektrik mi çarptı ne
  • Sertac, ilk 4 cumlen ile hemfikiriz.

İste bana o entresan gelmedi.Olabilir ,oyle dusunebilir.Saygisizlik diye nitelendirebilecegim yada yadirgadigim bir durumu yok o arkadasin.

Yani zaten cok cok onem arz eden birsey soylememisken, mesleklerin korunmasi adi altindaki yaklasimlar bana enteresan geldi.Tamam tartisalim ama sonucunda kabul etsekde etmesekde fayda saglasin.

Ama bu konuda kimseye fayda olmaz.Bu yuzdendirkune benim tepkim degil elestrim diyelim.

Konu sistem olsa,9,6 larima laf edilmis olunsa dahi tepki degil gorus bildiririm.Goruslerin farkli olmasi sanirim tepki tanimlamasina sebep oldu normal olarak.

9,6 lari daha acmadim ki firsat bulup.Fuar takviminde sona geldigimizden deli gibi yogunum.Belki bu yorgunluktur senin elektrik carpmasi diye tanimladigin

• quote:

Orijinalden alıntı: pctechnic01

quote:

quote:

hocam sen fakülteye gidiyormusun gidiyorsan ders çalışırken fakültede okutulan kitapları okumuyormusun ha okumayıp sadece dinleyerek işini yapıyorsan bu da senin işitsel hafızanın güçlü olduğunu gösterir kimiside işitsel olarak birşey anlamaz okuyarak anlar eee bu durum da . adam o fakülteye gidip de dersini çalışmasın göreyim bakalım bitirebiliyormu . o kitapları okumasında bir halt öğreniyormu göreyim bakalım öğreniyorum diyorsa zaten kitap okumada yüksek derece işitsel zekası vardır o da yoksa yine öğreniyorum diyorsa da yalan söylüyordur.

ben bizim pederin yanına staja gelenler için de ne fakülte de okuyanlar gördüm duysan fakülteleri adamın ağzı açık kalır . ama adamlar yemiye kayıtı yapmayı bile bilmeyenler denk geldim . demek ki nedir birşeyi öğrenmek için okumak gerek . illa başına hoca gerekmez senin kafana zorla sokacak . sanırım demek istediğimi anladın daha da anlamadıysanız bilmiyorum artık.

eğer kırdığım kişiler varsa özür dilerim .

Arkadaşım ben yeteri kadar okudum ve fakültelerde nasıl okutulur iyi bilirim. Makina yük. mühendisiyim. Okudugum mesleki derslerin çoğunda bir kitabımız yoktu ve sadece ders notlarımız vardı. Universtlerde her dersin tek bir kitabı olmaz. Genelde mesleki dersler farklı kaynaklarin ve hocaların tecrübelerinin birleşimidir. Bu nedenle bu tür meslekleri tek bir kitabı açıp okuyarak öğrenemezsiniz.

• @enerji78

kim dediki zaten tek bir kitabı var diye . bir ton prof var ve bunların kendi tecrübelerini aktardığı dünya kadar kitap var bak ne güzel yüksek makina müh olmuşsun ama dediklerimi anlamada ters düştün benle . örnek vereyim ben sana şimdi cpp dilinin kitapını yollasam ordaki işlemlere bakarak ve okuyarak olayı anlamayacakmısın . ki senin söylediğine göre anlamayacaksın . okuduğun halde .

(unutmadan söyleyim bir mühendislik bilgisine sahip olmak başka mühendislik yapmak başka) sanırım siz ikisini karıştıdığınız için tepki veriyorsunuz.

bir de dip not geceyim hiçbir zaman yeteri kadar okudum diye bir cümle tabir etmeyin zira alanınızda yada herhangi bir şekilde karşınıza muhakka ters bir durum çıkabilir ve bir bir şekilde hani makine mühendisi idin misal veriyorum bir motoru bile indirip geri toplayamıyorsun diye bilir. ki bu misal demek için dedim .

zira ben birine yaptım bu terbiyesizliği bir fabrikada sözde mühendis cnc tezgahı ile pc yi kontrol edememişti . hoş cnc tezgahını görmemişse nerden bilecek ama değil mi tüh okulda okutuyorlar diye düşünüyorsun demi ondan hep .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pctechnic01 -- 22 Mayıs 2012; 19:48:06 >

• quote:

@Rdegerli, '' Sanki bahsi gecen mesleklere saygi lebi derya yasaniyor da sonra bu tur durumlarda tepki veriliyor. '' İyi o zaman artık sanal ortamda da bu meslekleri savunmayalım, bunu mu demek istedin ?

-Ne iş yapıyorsun?
    -Mimarım.
    -Proje çiziyorum.
    -

okuduklarımdan yanlış anlamıyorsam mimarsınız sanırım bu arada istanbuldaki kentleşmeyi bırakın bizim burada bile çarpık yapılaşma varki zormayın. (sebeb ise tamamen rant koltuga oturan eline kalem alan biraz para kazanan iki dakikada sattığı sürece kendi bu da böyle devam eder)

bu arada benim kitap okumadan kastım sizin o adam da karşılaştığınız gibi cümlelerle karşılaşmamak için dedim .
    zira size bir soru sormak isterim Strüktür Analizi yani (taşıyıcı sistem ) yada Kentsel Peyzaj,Kentsel Mekan ve Yaşam gibi konuları hakkında yazılmış bir kitabı okuyarak anlaşılmaz mı .çok merak ettim zira benim aldığım dersin kitabını versem size 2 sene bilemediniz 1 sene sonra oturup cpp dili ile program yazmaya başlayacağınızdan eminim . benim demek istediğim bu idi okuyarak çok da rahat öğrene bilirsiniz. fakat 4 değil 8 8 sene olur (hoş fakülteye gidip 8 sene de okuyanda var) artı işe bulamazsın diploman olmaz . zaten kim bilgi edinmek için okuyor ki :D .

sanırım ne demek istediğimi daha rahat anlattım . diye düşünmekteyim ben .baştada yazdım kişisel yeti varsa olur bu iş .

bu arada sizin o konuştuğunuz vatandaş da tam okumayanlardanmış artık bunun yerinde ne kelime gelirse .

şimdi gördüm espiriyi eee onu inşaat müh yapmıyormuydu adamda haklı aslında sadece proje çiziyorum denirse . aynı seyi peyzajcıda yapıyor makinecide networkcude elektrikcide . adama nasıl bir proje çizdiğinizi lanse etmiş olsaydınız adam da böyle gelmeyim cuk diye cahilliği ile ortada kalırdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pctechnic01 -- 22 Mayıs 2012; 19:51:36 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.