Şimdi Ara

Kuzulu kapı gördünüz mü? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
3.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • dogma buyume muglalliyim, kuzulu kapiyi duymamisim utandim yawf
  • normaldir okumadıysan yadaköyde gezip gördüklerini bu nasıl bir yapı diye sormadıysan çok normal yani . hoş aynı yapıya burda da enikli kapı derler
  • quote:

Orijinalden alıntı: pctechnic01

@enerji78

kim dediki zaten tek bir kitabı var diye . bir ton prof var ve bunların kendi tecrübelerini aktardığı dünya kadar kitap var bak ne güzel yüksek makina müh olmuşsun ama dediklerimi anlamada ters düştün benle . örnek vereyim ben sana şimdi cpp dilinin kitapını yollasam ordaki işlemlere bakarak ve okuyarak olayı anlamayacakmısın . ki senin söylediğine göre anlamayacaksın . okuduğun halde .

(unutmadan söyleyim bir mühendislik bilgisine sahip olmak başka mühendislik yapmak başka) sanırım siz ikisini karıştıdığınız için tepki veriyorsunuz.

bir de dip not geceyim hiçbir zaman yeteri kadar okudum diye bir cümle tabir etmeyin zira alanınızda yada herhangi bir şekilde karşınıza muhakka ters bir durum çıkabilir ve bir bir şekilde hani makine mühendisi idin misal veriyorum bir motoru bile indirip geri toplayamıyorsun diye bilir. ki bu misal demek için dedim .

zira ben birine yaptım bu terbiyesizliği bir fabrikada sözde mühendis cnc tezgahı ile pc yi kontrol edememişti . hoş cnc tezgahını görmemişse nerden bilecek ama değil mi tüh okulda okutuyorlar diye düşünüyorsun demi ondan hep .

Ben yeteri kadar okudum derken fakültelerin nasıl olduğuna bildiğimi söylemek amaciylaydi. Zira okumak ve öğrenmek bitmez. Yoksa mesleginiz de başarılı olamazsınız.
    Yalnız mühendislik ve teknisyenligi birbirine karıştırıyorsunuz. Bir mühendis motorun yapısını ve nasıl çalıştığını bilir fakat eline anahtarı alıp motoru indirmez. Mühendis eğer motor uzmanıysa onu tasarlar ve geliştirir. Üretimini veya söküp takmasını yapmaz. Bilir mi? Evet bilir. Motor uzmanıysa dedim çünkü makina mühendisliğide doktorluk gibidir ve uzmanlık dalları vardır.
    Bir yazılımcı olmak sözel bir şeyi okumaktir. Kitaptan yazılım dilini öğrenebilirsiniz fakat mühendislik, mimarlık ve doktorluk yapmak aynı şey değildir. Misal kitaptan okuyarak bit insanı ameliyat edebilir misiniz? Yani her meslek için aynı şeyi söylemenize maalesef katılmıyorum.
    Neyse fikrinize saygı duyuyorum ve bu konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum. Topigi işgal ettiğimiz için Sayın lufubu ' ya ayıp oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• @enerji78
    çok dogru söylüyorsunuz sayın lufubuya aypı olacak . bu arada yazılımla ne kadar bilgi sahibi olduğunuz belli sözel birşey diyerek zira matematikten anlamazsanız sizin o sözel dediğiniz şeyden hiç bir şey yapamazsınız.

ben size sözel nedir deyim tarih edebiyat coğrafyanın bir kısmı felsefe gibi gider

bu arada tıpta sözel bir bölümdür . bakın yine yazdığımı anlayamadınız doktor olmak ve doktorluk yapmak başka birşey hastalıgın tanısını anlamak başka bişey ki (zira bir cankurtaran olarak ilk yardımın nasıl olduğunu ve 3 kişiyi de kalp masajı ile hayata döndürmüş biri olarak yazıyorum ) ciddi bir bilgi ister ve bunu da okuyarak öğrenirsiniz zira ben spr ı kursa gitmeden öncede kitaptan teorik olarak öğrenmiştim sadece evimde manken olmadığı için uygulama şansım olmadı sonuç ben orda öğrenmedim spr ı)

nedense mühendislik bizim ülkemizde hep yanlış anlaşışır genelde kendilerini üst seviye görürler şahsen bana göre ters bu birşeyin tasarımcısı olacaksın ve o şeyi eline alıp a dan z ye bakımını yapmayacaksın . eminim bir çok mühendis yapmayordur. gecen yaz kara harb okuluna gitmiştim biriniz ziyarete orda teğmene görev verildi elektrik müh adam bize paratoner yapılması gerekiyor dendi adamın cevabı ben paratoner nasıl bağlanır bilmiyorum ahahaha.

neyse uzadı ama emin olun matematik ve fiziğe kafası çalışan insan mühendislik yapamaz ama mühedis kadar bilgiye vakıf olur . ki mimarlık içinde öyle .

buda sayın lufubun paylaştığı linktirhttp://www.akyaka.org/cakirhan/odul_evi/odul_evi_tr.htm bakalım mimarlık okulunda okumak gerekiyormuymuş karıştırmayın lütfen bilgiye sahip olmak başka birşey etikete yada diplomaya sahip olmak başka birşey . mühendis olarak bunu ayırt etmen lazım . tekrar sölerim yazılımcılar alınacak sözel bir alan değildir arkdaşım zira ben daha görmedim sözel birşey . kırdığım birileri varsa herkezden özür dilerim ama bu konuda belki ben sizlerden daha hassasım zira çevrede hiç bir şey den anlamayan mühendisleri ve mimarları gördükçe gıcık oluyorum adamlar gördükleri dersleri sanki sınıfta bırakmışlar. öyle çıkmışlar. bu kadar yazımın sebebide biraz da bunu vurgulamak ama uslubum kapalıdır biraz zor anlaşılır. o yüzden diyorum bir bilgiye ulaşmak için o işin okulunu okumak gerekmez aman deyim burdan hiç okula gitmeyin gibi birşey çıkarmasınlar .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pctechnic01 -- 22 Mayıs 2012; 21:52:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: pctechnic01

bu arada tıpta sözel bir bölümdür . bakın yine yazdığımı anlayamadınız doktor olmak ve doktorluk yapmak başka birşey hastalıgın tanısını anlamak başka bişey ki (zira bir cankurtaran olarak ilk yardımın nasıl olduğunu ve 3 kişiyi de kalp masajı ile hayata döndürmüş biri olarak yazıyorum ) ciddi bir bilgi ister ve bunu da okuyarak öğrenirsiniz zira ben spr ı kursa gitmeden öncede kitaptan teorik olarak öğrenmiştim sadece evimde manken olmadığı için uygulama şansım olmadı sonuç ben orda öğrenmedim spr ı)

.

cpr cardiopulmonary resuscitation
  • Az kaldi...Yakinda acik kalp ameliyatida yaparsak sasirmam:)))

Anjiyo yaparken hangi damardi la bu diye gogıla soran bir dr nasil olurdu acaba:))

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neredeyse 4,5 yıl geçmiş
     Kuzulu kapı gördünüz mü?
  • Vay efendim kimleri görüyoruz

Zaman su misali tutabilene aşk olsun...kuzulu sehpada güzel olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asefik

Vay efendim kimleri görüyoruz

Zaman su misali tutabilene aşk olsun...kuzulu sehpada güzel olmuş

Teşekkür ederim, sinema ile stereo birlikte ise; insan, takla atmak zorunda kalıyor. PLC350 nin orjinal standını modifiye edip çözüm bulmaya çalıştım.
  • väliaikaista V kullanıcısına yanıt
    Zaman su gibi geçiyor :) Sisteminizi daha çok uzun yıllar ,keyifle kullanın
  • Teşekkür ederim, hepimize sağlıklı günler diliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.