Şimdi Ara

KYK beklemek mi , özel yurt (Tügva) mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
10.409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu yıl ilk kez üniversiteye başladım
    Makine Mühendisliği 1.sinif okuyorum. 1 aydır bir apartta kalıyorum ama mutfak yok. Yemek sıkıntısı oluyor . Ve ders çalışma ortamı pek yok. 3 kişi kaliyoruz.

Maddi durumumuz pek iyi değil ama ailem iyi bir eğitim gormemi istiyorlar. Babamda bir özel yurt bulmuş. Tügva yurdu. Başka yurtlara da baktım ama ücreti fazla geldi. Tügva Aylık 490 lira. 9 ay sözleşme imzalatacaklar. Yurt bana güzel gibi geldi. Yakında kurslar acilacakmis .vs. Öğrenciler mulakatla aliniyomus. Babamın baya banka borcu var . Çiftçilik yapıyor. Ve ısrarla buraya yazil diyor. Ben de ne yapsam bilemiyorum.

Lise hayatım berbat geçti. Depresyon, sosyal fobi, anksiyete her turlusunu çektim. Aşırı derecede ozguvensiz bir insanım. Şimdiye kadar düzgün bir arkadaş ortamim olmadi.

Kykda yedeklerde 366.yim . Haftada 10-20 arası falan düşüyor.Bu dönem gelmeyecek gibi. 2.donem de gelir mi bilmiyorum. Aslında kykya gitmek istiyorum ama daha beklemem gerekiyor. Bu süre zarfında kaldığım apartta kalmaya devam edersem de derslerden de geri kalma endişesi var. Çünkü ders çalışma ortamı pek yok. Kaldığım odada arkadaş sigara , bira iciyor. Rahatsız oluyorum.

Şimdi özel yurtla 1 yıllık sözleşme imzalasam. Seneye tekrar kykya basvursam çıkma olasılığı nedir?Çıkmazsa benim için kötü olur çünkü uzun süre özel yurtta kalacak kadar maddi durumumuz yok. Babam belki biraz psikolojik sikintilarimdan kurtulurum, kendime iyi arkadaşlar edinirim, kendimi daha iyi gelistiririm diye beni bu yurda göndermek istiyor. Yoksa maddi durum pek iyi değil.

Sizce KYK'yi bekleyeyim mi? Yoksa bu yurda kayıt yapayım mı? Bu yurda kayıt olursam. KYK bursuna başvuru yapabilir miyim? Bir yerlerden burs alamazsam ödemekte zorlaniriz gibi. Aileme yük olmak da istemiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tügvakp :(

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bursa her türlü başvurursun ama bence tügvadan başka yurtları da araştır çok siyasi yönü var mesela atıyorum tayyip geldi şehre götürür seni çalıştırırlar gençlik kollarına falan götürmeye çalışırlar yurtları iyidir fakat arkadaşım kalmıştı hiç memnun değildi
  • Nrunke kullanıcısına yanıt
    Peki ilerde mesela hükümet değişti diyelim. Bu yurtta kalanlar için sıkıntı olur mu? Fetonun dershanesine gidenlere olduğu gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • diriltkalbini kullanıcısına yanıt
    onu ben bilemem ama olmaz da diyemem
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.