Şimdi Ara

KYK ilk 100 bursu hakkında merak edilenler KESİN cevap!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
7
Favori
17.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar öncelikle herkes arkadaşlar.Kyk ilk 100 bursu bildiğiniz gibi cevapsız çok soru içeriyor özellikle biz üniversiteliler için.Kyk'da bu konuyla ilgili en yetkili kişiyle şube müdürü Nihal Hanımla konuştum.Şimdi madde madde size her detayını açıklayayım:

1.Ben şuan üniversite 2.sınıfta okumaktayım.Sordum üniversite okumam engel teşkil eder mi? Cevap hayır.Yani üniversite okurken ÖSYM sınavında ilk 100'e girip bursa aday olabiliriz.
    2.Ben sadece YGS'den ilk 100'e girdim gene de alabilir miyim? Cevap evet.Yani herhangi bir daldan ham puan bazında ilk 100'e girerseniz bu bursu alabilirsiniz.Hatta ben LYS sınavına bile girmedim ama alabiliyorum.
    3.Hep bir sorunsal vardı: İlk yüze girdiğin daldan veya başka bir daldan tercih yapmanız gerek.Cevap hayır böyle bir şart yok.Yani üniversite de okuyan arkadaşlarımız ilk 100 bursuna aday.
    4.Kredini kestirdin ve ödeyip borcunu kapattın.Böyle bir durumda ilk 100 bursu alamazsınız.
    5.Burs veya kredi alıyorum.İlk 100 bursuna dönüştürmek için ne yapmalıyım? Cevap aralık ortası civarında KYK'ya ilk 100 listesi ÖSYM tarafından gönderiliyor.Ve bunu üzerine toplantılar yapılıyor.Yani aralık ortası civarı dilekçenizi,okul transkirptinizi,öğrenci belgenizi ve sınav sonuç belgenizi KYK'ya postalayabilirsiniz.Ocağın 6'sından itibaren bursunuz yatmaya başlayacaktır.

Başka bir sorunuz olursa yardımcı olabilirim.Cidden bu konu 1 senedir kafamı kurcalıyordu ve aldığım bazı cevaplar moralimi bozabiliyordu.Benim durumumda olan arkadaşların kesin cevap almaları adına bu konuyu açtım.İyi gunler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rsuperstar -- 20 Kasım 2015; 16:30:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ilk 100e girelim de burs onların olsun

• Rsuperstar kullanıcısına yanıt
    DİL DE de ilk 100 mü ilk 10 mu? bböyle bir balon dolanıyor du bir ara da?

• Dil de ilk 100 burs alıyor. @Muhakkik

• Davutoğlu demişti ya kyk bursları 70 lira artacak diye bunu yaparlarsa ilk 100e girenler 1200 lira alacak o zaman değil mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rsuperstar

Merhabalar öncelikle herkes arkadaşlar.Kyk ilk 100 bursu bildiğiniz gibi cevapsız çok soru içeriyor özellikle biz üniversiteliler için.Kyk'da bu konuyla ilgili en yetkili kişiyle şube müdürü Nihal Hanımla konuştum.Şimdi madde madde size her detayını açıklayayım:

1.Ben şuan üniversite 2.sınıfta okumaktayım.Sordum üniversite okumam engel teşkil eder mi? Cevap hayır.Yani üniversite okurken ÖSYM sınavında ilk 100'e girip bursa aday olabiliriz.
    2.Ben sadece YGS'den ilk 100'e girdim gene de alabilir miyim? Cevap evet.Yani herhangi bir daldan ham puan bazında ilk 100'e girerseniz bu bursu alabilirsiniz.Hatta ben LYS sınavına bile girmedim ama alabiliyorum.
    3.Hep bir sorunsal vardı: İlk yüze girdiğin daldan veya başka bir daldan tercih yapmanız gerek.Cevap hayır böyle bir şart yok.Yani üniversite de okuyan arkadaşlarımız ilk 100 bursuna aday.
    4.Kredini kestirdin ve ödeyip borcunu kapattın.Böyle bir durumda ilk 100 bursu alamazsınız.
    5.Burs veya kredi alıyorum.İlk 100 bursuna dönüştürmek için ne yapmalıyım? Cevap aralık ortası civarında KYK'ya ilk 100 listesi ÖSYM tarafından gönderiliyor.Ve bunu üzerine toplantılar yapılıyor.Yani aralık ortası civarı dilekçenizi,okul transkirptinizi,öğrenci belgenizi ve sınav sonuç belgenizi KYK'ya postalayabilirsiniz.Ocağın 6'sından itibaren bursunuz yatmaya başlayacaktır.

Başka bir sorunuz olursa yardımcı olabilirim.Cidden bu konu 1 senedir kafamı kurcalıyordu ve aldığım bazı cevaplar moralimi bozabiliyordu.Benim durumumda olan arkadaşların kesin cevap almaları adına bu konuyu açtım.İyi gunler dilerim.

Artik yil ogrencileri de ilk 100 bursu alabilir mi?

• Evet bu burs da 1200 tl'ye cikacak. @Stock Trader evet kardesim alinabiliyor. @xxxlrge

• ben 2014 yılında üniversiteye başladım 5 ay KYK aldım sonra 2. dönem üniversiteden kaydımı sildirdim bu sene tekrar sınava girdim KYK borcunu ödemedim peki ilk 100 bursunu alabilirmiyim.
  • Ben daha önce normal burs alıyordum rektörlük bursu, ancak kalan ders sayısı 3ü geçtiği için kestiler ve "bundan sonra size burs verilmeyecektir" diye de yazdılar. Şimdi ilk 100e girsem o ilk burs kesildiği için alamam di mi?

• yaş sınırı var mı? atıyorum 26 yaşında biri alsa?
  • Sitede burs alamayacaklar kısmında "Öğretim kurumuna kayıt tarihi itibari ile bir öğretim yılı kaybı olan öğrenciler" yazıyor.

Bunun anlamı ne tam olarak ? Üniversiteye başladıktan sonra sınıfta kalanlar mı yoksa liseden üniversiteye geçerken yıl kaybedenler(mezuna kalanlar, başka bir üni bırakanlar vs) mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: VurAppiah

Sitede burs alamayacaklar kısmında "Öğretim kurumuna kayıt tarihi itibari ile bir öğretim yılı kaybı olan öğrenciler" yazıyor.

Bunun anlamı ne tam olarak ? Üniversiteye başladıktan sonra sınıfta kalanlar mı yoksa liseden üniversiteye geçerken yıl kaybedenler(mezuna kalanlar, başka bir üni bırakanlar vs) mi ?
    Başladıktan sonra sınıfta kalanlar için olması lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Liseyi bitirdikten sonra bir sene ara verip üniye başlayanlar da alabiliyor mu?
  • xxxlrge kullanıcısına yanıt
    Bu konuda update var mı acaba ben de aynı durumdayım şuan?
  • tophisthebest T kullanıcısına yanıt
    Evet, alabiliyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.