Şimdi Ara

LAPTOP BIOS AHCI, SOLID , WIN 7 FORMAT SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, Pavilion dv6 i7 2670QM 2.2 8GB RAM bilgisayarım var.
    Yaklaşık 7 ay önce 120GB Solid HDD taktırdım,windows 7 işletim sistemini yükleyip teslim almıstım,orjinal recoveryim gittiği için bi 8gblik usb flash disk ayarlayip almıstım. bi kaç kere normal şekilde format atmıştım,
    iobitin tüm yazılımları ayrıca Bitdefender kullanmama rağmen dün bi virüs yedim, bundan dolayı format atmak istedim,fakat atamadım.daha önce sorunsuz bir şekilde format attığım usb disk bu sefer atamadı,internette bir çok şey araştırdım okudum yaklaşık 5 saattir araştırıyorum çözüm bulamadım.
    Öncelikle bilgisayarımı açamıyorum,Bilgisayarı açtığım zaman;

Windows failed to startArecent hardware or software change might be the cause.to fix the problem
    File / Boot/BCD
    Status 0xc000000f

hatası alıyorum.Bu hatayla alakalı windows usbmi takıp başlangıç onarımı yaptığım zamanda ayrı hata alıyorum bilgisayar açılmıyor.

Format atmaya çalıstığım zaman öncelikle biostan Usb modda çalıstırıyorum, daha sonrasında windows yükleme ekranı geldiğinde yükleme dili saat ve klavye biçimini ve şimdi yükle' bölümü geçtikten sonra
    Yüklenecek Sürücü Seçin bölümünde

Gerekli bir CV DVD sürücü aygıtı eksik sürücü disketiniz CD dvd veya usb flash sürücünüz varsa şimdi takın uyarısı alıyorum seçenek olarak Gözat tamam ve iptal seçeneği mevcut. Gözat dediğim zaman sürücülerimi görebiliyorum hangisini seçersem seçeyim hiç bir aygıt sürücüsü bulunamadı diyor. Harddiske format atabilsem buradan yürüyebilicem sanırım sorun solidi görmüyor. Forumda araştırmalarıma göre Biostan Sata Ahci modunda değişiklik yaparak format ekranında hard diski gösterebiliyormuşuz, fakat benim biosumda da o modlar yok.

Biosum InsydeH20 Rev: 3.5
    Biosa girdiğim zaman Menü olarak Main Security Diagnostics System Configuration ve Exit bölümleri mevcut Menülerin içerisinde sadece System Configurationun içinde Boot Options menüsünden Croom floopy network adapter boot eneble/disable seçeneği ve Boot order'dan sistem başlangıçında CD ROOM veyahut Usb disk ile çalıstır menüsünün sırasını değiştirebiliyorum. Sata/Ahci buna benzer hiçbirşey yok.
    Bu sorunun altından kalkamıyorum ve çıldıracak gibiyim.
    yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

*** Ayrıca eWindows7 Usbmi biçimlendirip tekrardan win7 iso dosyasını indirip tekrardan win7 kurtarma diski haline getirdim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.