Şimdi Ara

laptopdan hd film izlerken kasılıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bende hp pavilion dv5 1212et laptop var hd film izlerken kasma yapıyor özelliklede tw bağlayınca altın uçlu hdmi kablo kullanıyorum vistadan windows 7ye yükseltsem sorun çözülür mü veya yazılımsal olarak para harcamadan yapabileceğim başka bişey var mı?
    Özellikler:
    Amd turionx2 dual core mobile rm74 2.20 ghz işlemci
    ati mobility radeon hd 3450 ekran kartı
    2 gb ram
    250 gb sata harddisk

• ati ekran kartlarında 4xxx serisinden sonra hd video oynatma bulunuyor.

ekran kartınız yetersiz geldiği için işlemciye iş düşüyor ki işlemciniz de çok performanslı değil (1080p veya 720p) için.

sadece yazılımsal bir öneri isterseniz, coreavc codecini mpc home theatre programıyla kullanmayı deneyin en azından fark edeceğiniz kadar hızlanacağını söyleyebilirim.
  • Kesinlikle doğru bir codec paketi tercihi ve player seçimi ile daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.Özellikle bu konuda bir hayli başarılı olan Splayer'ı kullanmanızı tavsiye ederim.Cpu optimizasyon özelliği sayesinde işlemcinize daha az yük düşeceğine eminim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakpadir

ati ekran kartlarında 4xxx serisinden sonra hd video oynatma bulunuyor.

ekran kartınız yetersiz geldiği için işlemciye iş düşüyor ki işlemciniz de çok performanslı değil (1080p veya 720p) için.

sadece yazılımsal bir öneri isterseniz, coreavc codecini mpc home theatre programıyla kullanmayı deneyin en azından fark edeceğiniz kadar hızlanacağını söyleyebilirim.

peki ekran kartında hd ibaresi var ve hdmi çıkışı bulunuyo hd video oynatmıyorsa bu hd ibaresi neyi temsil ediyor?
  • ati 3000 serisi ve geforce 7000 serisi kartlarda hd video için gpu teknolojisi ilk defa denendi.

Başarılı olmayınca (geforce için söylüyorum) 8000 serisinde çekirdeği değiştirdiler
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakpadir

ati 3000 serisi ve geforce 7000 serisi kartlarda hd video için gpu teknolojisi ilk defa denendi.

Başarılı olmayınca (geforce için söylüyorum) 8000 serisinde çekirdeği değiştirdiler

peki işletim sistemini vistadan windows 7 ye yükseltsem tavsiye edilen codec programlarıyla film izlemeye yeticek bi performans elde edebilir miyim?
  • çok fazla farkedeceğini sanmıyorum.

player olarak mpc home cinema kullanın codec olarak da coreavc en performanslı kombinasyon bu.
  • Bilinenin aksine işi bitiren GPU değil CPU HD filmler söz konusu olunca. Eğer HD den kasıt gerçek HD ise. Yoksa sadece orjinal bir HD filmi aynı boyutta mp4 olarak seğretmeye yetecektir. Kalite/bitrate oranı düşürülerek. Aksi takdirde orjinal HD filmleri çözmeye yetmez o CPU.

Filmi oynatırken görev yöneticisini aç bak bakalım CPU %100 e yakın mı, eğer öyle ise yetmiyor demektir. Normal de 1080p ortalama 10mbps filmlerde 40-50 yi geçmemesi lazım.
  • Ekran kartın destekler sanırım, bende ati 2600 xt var ve ekran kartı üzerinden oynatıyorum hd filmleri.

İndirmen gereken "Pure Codec"

Ayarlarınıda divxplanet forumlarından yaparsın. Google dan arat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2smoke

Bilinenin aksine işi bitiren GPU değil CPU HD filmler söz konusu olunca. Eğer HD den kasıt gerçek HD ise. Yoksa sadece orjinal bir HD filmi aynı boyutta mp4 olarak seğretmeye yetecektir. Kalite/bitrate oranı düşürülerek. Aksi takdirde orjinal HD filmleri çözmeye yetmez o CPU.

Filmi oynatırken görev yöneticisini aç bak bakalım CPU %100 e yakın mı, eğer öyle ise yetmiyor demektir. Normal de 1080p ortalama 10mbps filmlerde 40-50 yi geçmemesi lazım.

1080i de %60-70lerde cpu ama atlama yapıyo videoda
    720p de performans dahada kötü videonun yarısında görüntü donup kalıyo işlemci %60ı geçmiyo
    1080p de performans daha iyi %75 lerde cpu ama görüntüde hafif bi kasma var izlemeye engel olmıycak kadar ama tam bi akıcılıktanda söz edemiyorum cpuda tam zorlanmıyor neden bu kadar kasıyor ki

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.