Şimdi Ara

Laptopta Ram üzerinden Ekran Kartına paylaşım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
3.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle konuyu umarım doğru bölüme açmışımdır .Bundan yaklaşık 4 yıl önce Sunny adında İntel pentium 2 2.2 gh işlemcili 4 gb ram ve 512 mb onboard ekran kartlı bir laptop aldım aslında o dönemlerde pek anlamıyordum bu tür şeylerden .Şuan 11. sınıf web tasarım okuyorum.Anakartım 512 mb ekran kartından fazlasını desteklemiyor ve ekran kartı özelliğime baktığımda 1564mb olarak görüküyor yani 1.5 gb yakın ben bunu ramden paylaşım sayesinde arttırabilirmiyim bios ayarlarında en çok 245 mb olarak gösteriyor onu onuda maximum seçeneğine işaretlerdim ancak bir performans değişikliği olmadı ekran kartımın modeli intel gma4500 yardımlarınız için şimdiden teşekkürler@

• quote:

Orijinalden alıntı: szgn0123

Arkadaşlar öncelikle konuyu umarım doğru bölüme açmışımdır .Bundan yaklaşık 4 yıl önce Sunny adında İntel pentium 2 2.2 gh işlemcili 4 gb ram ve 512 mb onboard ekran kartlı bir laptop aldım aslında o dönemlerde pek anlamıyordum bu tür şeylerden .Şuan 11. sınıf web tasarım okuyorum.Anakartım 512 mb ekran kartından fazlasını desteklemiyor ve ekran kartı özelliğime baktığımda 1564mb olarak görüküyor yani 1.5 gb yakın ben bunu ramden paylaşım sayesinde arttırabilirmiyim bios ayarlarında en çok 245 mb olarak gösteriyor onu onuda maximum seçeneğine işaretlerdim ancak bir performans değişikliği olmadı ekran kartımın modeli intel gma4500 yardımlarınız için şimdiden teşekkürler@

Dostum artırsan bile performansa bir yararı olmayacaktır...

2 GB Ekran kartı 1 GB Ekran kartından daha hızlı anlamına gelmez...

Bunun veriyolu var,GPU Hızı,Bellek hızı var yani o kadar basit işler değil onlar...

Daha soğutma vs. şeyler varda laptop diyosun girmiyeceğim o konuya kısacası

Şöyle bir cümle kurayım sana

1000-2000 TL Arası laptop kullanıyorsan Oyun falan çok performans bekleme yani....

• quote:

Arkadaşlar öncelikle konuyu umarım doğru bölüme açmışımdır .Bundan yaklaşık 4 yıl önce Sunny adında İntel pentium 2 2.2 gh işlemcili 4 gb ram ve 512 mb onboard ekran kartlı bir laptop aldım aslında o dönemlerde pek anlamıyordum bu tür şeylerden .Şuan 11. sınıf web tasarım okuyorum.Anakartım 512 mb ekran kartından fazlasını desteklemiyor ve ekran kartı özelliğime baktığımda 1564mb olarak görüküyor yani 1.5 gb yakın ben bunu ramden paylaşım sayesinde arttırabilirmiyim bios ayarlarında en çok 245 mb olarak gösteriyor onu onuda maximum seçeneğine işaretlerdim ancak bir performans değişikliği olmadı ekran kartımın modeli intel gma4500 yardımlarınız için şimdiden teşekkürler@

Ne zamandır söylüyoruz mimari önemli diye. Eğer sadece bellek arttırılıp performans artsaydı şu anda 20 gb lı belkide 30 gb ekran kartları vardı

• teşekkürler arkadaşlar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bybarone

quote:

Bunun veriyolu var,GPU Hızı,Bellek hızı var yani o kadar basit işler değil onlar...

1000-2000 TL Arası laptop kullanıyorsan Oyun falan çok performans bekleme yani....

Arkadaşım basit bir genelleme yapmışsın ancak henüz geçen yaz bir arkadaşıma lenova aldık 8 gb ram 1 gb harici ekran kartı i5 2.8 turboboot yani 3.2 işlemcili ve 1600 tl ye yakındı fiyatı ayrıca 18" gayette rahat her türlü oyunu oynuyor tek sorun biraz ısınma problemi oda harici soğutucu yardımıyla rahatlıkla çözülüyor teşekkür ederim cevap için

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bybarone

quote:

Arkadaşım basit bir genelleme yapmışsın ancak henüz geçen yaz bir arkadaşıma lenova aldık 8 gb ram 1 gb harici ekran kartı i5 2.8 turboboot yani 3.2 işlemcili ve 1600 tl ye yakındı fiyatı ayrıca 18" gayette rahat her türlü oyunu oynuyor tek sorun biraz ısınma problemi oda harici soğutucu yardımıyla rahatlıkla çözülüyor teşekkür ederim cevap için

Tabi ekran kartı önemli bu konuda genellemem aslında 2 sene öncesine kadar doğruydu fakat artık
    Çok güzel laptoplar 1500-2000 arası gidiyor ben kendi laptopumu aldığım sıralarda o laptoplar 2500 TL den başlıyordu

ben onun için genelleme yaptım...

Edit:Yazım Yanlışı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bybarone -- 7 Nisan 2013; 13:16:58 >

• söylediğin tarihlere göre haklısın zaten ben benim külüstürü 1700 tl ye almıştım hay aklıma demekten alıkoyamıyorum kendimi hala
  • quote:

söylediğin tarihlere göre haklısın zaten ben benim külüstürü 1700 tl ye almıştım hay aklıma demekten alıkoyamıyorum kendimi hala

Sorma gitsin 1465 e aldım

i5 m460 2.53 GHZ İşlemci
    13.3 inch ekran
    Lenovo marka
    Nvidia 64 bit GT 310m 1024 MB Saçma sapan bir ekran kartı
    şöyleki Call of duty 2 bile oynarken ısınıyor kapanıyor cihaz gerisini sen düşün artık...

RAM 3 gb geliyor
    ben 8'e çıkardım onun için performans uçuyor yani işlem açısından aşağıda falan bir sürü işlem açık oluyor ama grafik perforamansı berbat....
    Şimdi bu fiyata i7 pcler mevcut neyse sağlık olsun normal zaten... taa 2 sene önce kraldı bu pc gerçi şimdi bile kral benim için güzel bir soğutucu bulabilirsem
    Seviyorum PC mi

• 1800 civarina 1 sene once Asus n55sf aldim kafam rahat. Hatta soyleki, n55 serisinin en alt modellerinden. i5 islemci 4 gb ram 640 gb harddisk gt555m ekran karti var 2 gb. Ram im 8gb yukseltilmis. Mw3, ac3, farcry, tombraider gerekli ayarlamalarla min 60 fps de oynuyorum. Ki goruntuyu evdeyken 1080p led monitore aktariyorum masaustunden hicbir farki yok suanda. Yanliz laptoptaki suana kadar dikkat edilmesi gereken en onemli noktanin marka ve sogutmasi oldugunu anladim. Ne acerlar ne hp ler gordum benm pcden farki yok. Isinip kapaniyor. Adamin eli yaniyor. Sarj soketleri kiriliyor bozuluyor. Sogutmak icin ek parca kullanmiyorum ve laptopu 2-3 gun kapatmadan kullandigim oldu. Onemli olan marka. Asus toshiba tavsiyem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.